Šatky na nosenie

kathy93
4. máj 2018

Ahojte idem si po radu. V auguste sa nám narodi naša láska a chcela by som kúpiť šatku keďže to bude naše prvé dieťatko netuším akú šatku (značku) mám kúpiť. Využila by som ju určite hlavne pri venčení psíka. Mám hneď zainvestovať do drahšej? Či mi na začiatok bude stačiť aj napríklad z Lidla? Od štvrtka ju budú mať v akcii tak ma to zaujíma. Bojím sa že keď kúpim drahú nebude mi chcieť byť v nej malá. Ďakujem za rady 🙂

lindusss2016
4. máj 2018

@aleshka_supermama

@sasesoe ti to krasne zhrnula... mozno aj ty si mala lrave taku nesatku od tej tvojej kamosky a preto sa tam babatku ani nepacilo a aj ta to odradilo od nosenia. Mozes uviest nazov alebo len znacku satky?

marylynn
4. máj 2018

@aleshka_supermama nikto ta neukanenuje. Ale tu z lifls rozhod nie, to by s nosením asi hneď prestali, lebo je nepohodlna 🙂
Sú aj cenovo prijateľné voľby v lepšej kvalite, mäkšie a poddajnejsie.

zenaajmama
4. máj 2018

Podla mna si kup satku z lidla.ja som kupila hned na zaciatku satku za 145 eur, a rychlo som zistila že v satke ju nosit nebudem.Mame ergo nosic a za mna super .Nevidela som satku v lidli, ale detske veci maju z velmi kvalitných materiálov.Určite sa na to pozrieť oplatí.

marylynn
4. máj 2018

@marylynn * z lidla

lindusss2016
4. máj 2018

@kathy93 skus napisat tvoj cenovy limit a tvoju konfekcnu velkost a som si ista, ze aj tu sa najde kopec inzeratov na satky, ktore budu pre teba vhodne, hodim ti sem screeny. Ale ak chces len novu, tak to spominane yaro broken twill. Ale pri kupe satky sa naozaj nemusis bat bazarov

nickyva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zenaajmama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
4. máj 2018

@zenaajmama urcite nie, ak si mala normalnu satku, tam vies, ze je specialne tkana a satka z lidla je obycajna latka, to s tym nema nic spolocne. Alu konkretnu satku sI mala? Ono to chce cvik, kym sa naucis viazat a ked ti to velmi neslo, tak babatko asi nebolo trpezlive

nickyva
4. máj 2018

@zenaajmama ale tu pri noseni predsa nejde o to, ze su detske oblecenia z lidl kvalitne (davam ti za pravdu mame odtial dost veci aj ja aj mala) ale o to, ze satky su specialne tkane, aby pruzili tak ako maju. Darmo je satka z lidl dobra na dotyk, ak jej vlastnosti nie su ok na nosenie.

zenaajmama
4. máj 2018

@lindusss2016 ďakujem za tvoj názor, ja som tiež napisala svôj názor a skúsenosť. :-*

zenaajmama
4. máj 2018

@nickyva ďakujem aj za tvoj nazor 🙂

lindusss2016
4. máj 2018

@zenaajmama nejde o nazor, ja som skusala za tie dva roky vela satiek. Tiez pri kupe prvej som myslela, ze ju slahnem do kosa rovno. Neznasala som ju, mala sa jedovala a neslo mi to. Na dva tyzdne som ju praskla do skrine a potom som sa nasrala, ze som za nu dala 70€ a nebude sa valat v skrini. Tak som si to lepsie nasledovala, odskusala na plysakoch a vies co sa stalo? Podarilo sa mi malu naviazat spravne a jej sa to velmi pacilo. V satke chyba nebola, ale vo mne. Ked som to skusala prvykrat, bola som nervozna, neslo mi to, zlostila som sa, urcite mala vycitila aj to. Nadavala som na satku, ale az neskor som zistila, ze nepravom. Je to Yaro Berry s lanom, svojou neznalostou som zakupila nie zrovna vhodnu satku pre zaciatocnikov, ale skrotila som ju, nakoniec je z nej uzasny pomocnik a pouzivame ju dodnes ❤ kto ti radil pri vybere satky? Napis jej presny nazov, mozno ani tvoja nebola vhodna pre zaciatocnika ci pre novorodenca

nickyva
4. máj 2018

@lindusss2016 velka pravda. Mala mala skryty reflux, nonstop plakala az zachadzala bo ju palila zaha, po napapani spala 20-30min uz aj v nemocnici potom 2 hod plakala nonstop. Trvalo to 6 tyzdnov kym jej prisli na to nakolko vobec nevracala. Pocas tych 6 tyzdnov som sa pokusala viazat malu velakrat ale tak plakala aj bez toho aj v tom ze som sa na viazanie vobec nevedela sustredit. Raz som ju tam ku koncu jej polhod spanku (reku aj tak sa hned prebudi aj tak skusim ju tam supnut) naviazala, bolo to aj tak zle ale oproti prvym pokusom ani nie a mala mi spala dalaj hod a pol! To m nastartovalo a zacala som sa ucit uvazy, isla na podporku.... proste chce to zvyk. Ja by som este radila @kathy93 ist eate pred narodenim babatka na nejaku podporku kde poukazuju. Je to ine ako len kuknut na youtube nejake videa 🙂

zenaajmama
4. máj 2018

@lindusss2016 neviem prečo mas pocit ze potrebujem poradit 🙂 ja nosim tak ako je mne pohodlne, ty si tiež prisla na svoje, co je super.Vsetci sme spokojní.Autorka chcela asi viac pohľadov na vec, ja som jej napisal ten svoj, ty ten svoj, aj ostatne baby.Mala som horcicovo bordovu pevnú satku.Neviem uz značku.Ale mala dobre recenzie.No jednoducho mne to neustale uvezovanie nebolo praktické.Skusala som aj ring sling, potom som dostala ergo baby, a hneď som vedela ze to je to moje.Každej z nas vyhovuje nieco iné.

zenaajmama
4. máj 2018

Ešte pre úplnosť...mala sa citila dobre aj v satke, aj v ring slingu aj v ergo.

marylynn
4. máj 2018

@zenaajmama ale ja som tiež nosičova, ale isto by som nikomu neradila šatku z lidla... ☮

lindusss2016
4. máj 2018

@zenaajmama nechcem tym poradit tebe, aby si zacala satkovst, to si zle pochopila. Ale autorke, sby sa vyhla kupe satky nie vhodnej pre zaciatocnicky. Horcicovo bordova za 145€ ma ziadna nenapada. Mala aj nejaky vzor? Z akeho bola materialu, to je totiz dost dolezity fsktor na zaciatok. Ja ta tu nejdem presviedcat, ze massa satkovat, len sa snazim dokazat, ze tvoja zla skusenost so satkou (jednou!) sa neda zovseobecnit na vsetky satky. Keby si ich mala vyskusanych viac, tak by si vedela, ze kazda je uz na dotyk uplne ina.
Jasne, kazdemu vyhovuje nieco ine, nosice maju tiez nieco do seba, kedze po nastaveni uz staci len zapnut a ides. No pre novorodenca je satka 100% lepsia volba ako nosic, nehovoriac o ergobaby a tej novorodeneckej vlozke, ktora je velmi zle riesena a pre novorodenca by som toto vobec neodporucala.

ivanapetrasova
4. máj 2018

Ahoj, tak ako baby hore píšu, satke treba dat hlavne šancu 🙂 veľa z nás to vzdá hend na začiatku lebo od satky očakávame zázraky na počkanie. Myslím tým také ze dieťa dá hneď ukludmi, prestane plakať, zaspí alebo ak aj nie tak bude veselo kukať na svet 🙂 ale to tak nemusí hneď byť. Véd aj v kočíku dieťa nie je vždy veselé a usmiate. Pri satke sa treba hlavne dat do kľudu, pokukať na YouTube uvazy, možno nacvičiť s plysakom, najlepšie mat pri prvých viazaniach niekoho kto sa vyzná a pomôže,poradi. Ak sa veľmi bojíš, kúp najprv elastik. Ale rátaj že to ti vydrží pár týždňov plus bude vám horúco. Ja som mala ako prvú šatku bavlnenu didymos lisca burgund.. Tiež som si nechala poradiť od báb túto zo skupiny o nosení. A doteraz som im vďačná. Nosila som v nej do cca roka, potom som kúpila nosič. A na nosenie nedám dopustiť. Je to veľká pomoc. A keď vyberieš správne nositko tak sa ti poďakuje aj tvoj chrbát. Teraz ma moja dievčina skoro dva roky a 90 percent času je v kočíku. Nosím ju len keď je unavená, alebo proste potrebujeme byť bez obmedzení (terén...) takže absolútne neplatí ani to ze keď začneš nosiť tak nastane koniec sveta, pohybu, slobody a podobne. Ja by som odporučila teda na začiatok bavlnu, nízku gramáž, kľudne z bazára a veľkosť podľa tvojej konfekcnej.

ivanapetrasova
4. máj 2018

Ešte k tomu kočíku. Ja by som ju milerada nosila aj teraz stále ale panička nechce. Takže preto si to treba užiť hlavne do roka 🙂

zenaajmama
4. máj 2018

@lindusss2016 kym sme sa dostali k ergo baby, mala mala už 5 mesiacov, takže bola pre ňu akurát 🙂

lindusss2016
4. máj 2018

@nickyva
@ivanapetrasova
Mudro pisete, jasne, ze babtko bude najskor nervacit, lebo sama mamicka je nervozna z tej novej situacie a zrazu ma v rukach skoro 6 metrov latky a, nevie, co s nou 😂 ale viazat prispate babtko je dobra rada, casto to funguje a ked je uz dieta kludne, aj mamicka nadobudne pocit sebaistoty

zenaajmama
4. máj 2018

@marylynn rozumiem.Neraď 🙂

lindusss2016
4. máj 2018

@zenaajmama tak jasne, to je uz vek akurat do tohto nosica, ale pre novorodenca je velmi nevhodny, mozno si tu novovlozku ani nevidela, kedze si ju nepotrebovsla, ale je to taka hruba perinka, dieta sa tam zle polohuje a v auguste by sa tam hadam aj uvarilo.

zenaajmama
4. máj 2018

@lindusss2016 mala pasiky take nie uplne pravidelne po dĺžke, a bolo tam viac odtienov aj tej horcicovej aj bordovej.Ja si nemyslim ze by ta konktetna satka bola zlá, aj keď cakala som nieco jemnejsie..Malej v nej bolo dobre.Aj tom ring slingu.Mne bol najpohodlnejsi ergo.

kattky
4. máj 2018

My sme mali satku od narodenia. Ucila som sa ju viazat doma sama priamo s malym. Maly sme satku zi 100% bavlny. Teraz som si dala sit nosic nakolko uz mame 10 mesiacov. Dufam ze aj v nosici mu bude ok ako v satke.

zenaajmama
4. máj 2018

@lindusss2016 nevidela som ju, ale pravda je ze novorodeniatko do takehoto nosica by som nedala.Mozno pre niekoho moze byt alternativa aj ten ring sling alebo iná predviazana šatka.Proste mne islo na nervy to zavezovanie.

lindusss2016
4. máj 2018

Paci sa,, tu je dokaz, ze vhodna satka pre novoska nemusi stat 145€ ale vyhodit 12€ za tu z lidla, to mozte rovno obdarovat bezdomovca pred lidlom, bude vam to rovnako platne.
Ktorukolvek z tychto by som sa nebala zakupit, ale je ich tam ovela viac vhodnych: Didymos, hoppediz...

lindusss2016
4. máj 2018

Paci sa,, tu je dokaz, ze vhodna satka pre novoska nemusi stat 145€ ale vyhodit 12€ za tu z lidla, to mozte rovno obdarovat bezdomovca pred lidlom, bude vam to rovnako platne.
Ktorukolvek z tychto by som sa nebala zakupit, ale je ich tam ovela viac vhodnych: Didymos, hoppediz...

lindusss2016
4. máj 2018

@zenaajmama jasne, ja chaoem, ze viazanie nie je pre kazdeho. Ring sling by som pre novorodenca neodporucila, ja uz mam skusenosti a bala som sa do tohoskupiny viazat novoskaa, kedze mu tam nvm poskytnut dostatocnu oporu a najma hlavicku istit, ale da sa toto, len je toskor prepre zeny, co uz maju istotu

lindusss2016
4. máj 2018

Pardon za duplicitne fotky a preklepy,robi si ten telefon, co sa mu zachce