2,5 ročná dcérka sa v noci odkopáva. Do čoho ju dať spať?

jasmika
8. okt 2012

Ahojte mamičky...večný náš problém... blíži sa zima..už teraz je chladno.. Moja 2 a pol ročná dcérka vôbec nespí pod perinkou, aj v spánku ked ju prikrývam hádam "100" krát za noc..tak momentálne sa skope.... večer je to ešte ok..ale nad ránom je v izbe chladnejšie...No a samozrejme okamžite je tu chrípka,nádcha...atd.máme ústredné kúrenie iba..tak potrebujem ju asi lepšie obliecť.. Existuje napr.nejaké thermo pyžamko...alebo do čoho ju obliecť na noc..nechcem aby spala v nejakej umeline.. nieje to zdravé ani pohodlné...ako riešite tieto veci vy?

veve39
8. okt 2012

@jasmika nedavas ju spat do spacieho vaku ? moja dcerka ma 25mes., v spacom vaku spi od babatka, nema s tym problem, kupujeme letne, aj zimne verzie, som rada ze su este aj taketo velkosti, kedze nemusim vobec riesit odkopavanie - inak by bola vkuse odokryta

ivanka.7
8. okt 2012

Skusenost nemam, ale vsadila by som asi na vlnene pyzamko. Su sice drahsie, ale mozes kupit vacsie a dcerka ho ponosi dlhsie. Nevladzem to teraz hladat, nasla som len na ceskej stranke takto narychlo aby si mala predstavu, co myslim http://www.branakdetem.cz/merino-pyzamo-skapi.

dejnas
8. okt 2012

ja som deti naučila odmalička na spacie vaky... prípadne skús pohľadať nejaké termo - pyžamka (minulý rok mali perfektné napr. aj v tescu) super obopli telíčko, nevyhŕňali sa ... a ešte teplé ponožky 😉

stellamaris
9. okt 2012

ja davam 7tyzdnovemu syncekovi bodicko,na to tenky fleecovy kabatik a pancusky,a takto ide do spacieho vaku 🙂 spi pekne,rucicky ma teplucke a pancusky sa mi osvedcili kvoli prebalovaniu 🙂

monika15
9. okt 2012

@jasmika u nas urcite spaci vak... ale ja ich prerabam aby malo nozky... 🙂 a dam dupacky plus vak 🙂)
zakryvanie NULA bodov u nas vobec...... ked zakrijem je hore do minuty rev vreskot.....
tak to riesime tak...

andykras
9. okt 2012

tak nas ma rovnaky problem, do spacieho vaku ho nedavam pretoze sa furt toci a rad spi na brusku tak sa mi do toho zamotava. tiez ked ho v noci zakryjem aj napriklad ked spi pri mne hned je odkopany, ako keby to mal reflex. (taky isty ma ked sa chyta za cikacika v noci ho prebalujem lebo je furt precikany co moc cika, furt iba pereme, napoly spi a pije mlieko ale automatika sup ruka dole). Ja mu davam body, pancusky, bavlnene pyzamo a hrube fusaklove ponozky. Ked som mu dala hrubsie pyzamko tak bol cely spoteny a s placom sa budil

angua27
9. okt 2012

ahoj, tiež odporúčam spací vak. môj syn sa odkopáva odmalinka doteraz. spací vak sme používali cca. do 2 rokov, potom sme už nezohnali veľkosť a prešli sme na veľkú perinu. na spanie som mu dávala (kým som zohnala) overal aj s nožičkami. keď už sme nezohnali veľkosť prešli sme na pyžamo s ponožkami a to nám vydržalo doteraz. časom sa naučil aj zakryť sa, ak mu bolo chladno. 😉

chovancova27
9. okt 2012

Ja som synčeka na spací vak naučila ked mal 6 mesiacov, presne kvôli tomuto problému. Samozrejme prvé 3 noci trvalo než si zvykol, a od vtedy je po probléme🙂 je mu tam krásne tepláčko, na teplejšie obdobie máme Lodger Hopper termoregulačný, teraz na chladnejšie som v Predeti kupila taký teplučky mäkkučký a je tiež výborný... Alebo v Nexte majú také hrubé bavlnené pyžamká, je to z takého materiálu ako župan...http://www.next.co.uk/g48572s3 😉

babajaga
9. okt 2012

Ahojte,dcera ,teraz uz ma 9 rokov spavala vo vaku...ale teeraz sa stale odkopujea nozky musi mat volne....zeby pricina spaci vak?Neviem....syn,teraz 11 rocny bez spacieho vaku,sam sa zakryje veru ked mu je chladno...najmensi,rok a pol...bez spacieho vaku,nechcel byt v nom,vystrajal celu noc.....tak spi zakryty paplonikom...pravda v noci sa skope,ale spi pri mne,tak ked sa preberiem,reflex ho zakryt,samo ze hned skope a este sa pri tom hneva....teraz ked je uz chladno davam tielockove body a pyzamkovy overal tesco,alebo disney,bavlneny....ked som dala hrubsi,spotil sa a zle spal....nejak to uz neriesim....a neplanujem davat pancusky a tak.....skor za par mesiacov vymenim paplon detsky na dospelacky...uvidim.....

tea333
9. okt 2012

Spaci vak urcite!

nanulik
9. okt 2012

tak moj je tiež totálny odporca perín, a poviem na rovinu ešte kým nám nekurili (kuria od včera 🙂 ) tak som mu aj tepláčiky a mikinku dávala na spanie. zo začiatku iba overalové pyžamko a body ale nespal dobre a mal ladové ruky. potom som mu dávala tie tepláky a mikinku a spal krásne celu noc. teraz mu dávam zase už menej

bianka0111
9. okt 2012

Ahoj, tak moja Emma má 6 rokov a tiež je v kuse odkopaná, ked spí so mnou, tak obe máme problém, lebo zhodí aj moj paplon....vyriešila som to pyžamkom v celosti nech má chrbát stále zakrytý, má pod tým len tielko a myslím, že to stačí, v noci ma materinský pud aj tak stále zobudza, tak ju vždy zakryjem, ale ked ju chytím, je tuplučká 🙂

rakywanda
9. okt 2012

my sme mali do dvoch rokov spací vec, je to parádna vec. potom z neho vyrástla, nový sme už nezháňali lebo sme ju dali do vlastnej izbičky. chcela som to riešiť "celopyžamkom" niečo ako dupačky, ale ona sa v noci zobudí a ciká do nočníka, takže by mala problém ani nie tak dať si to dolu ako naspäť obliecť. ak ju náhodou v noci prikryjem, okamžite je hore a má nervičky...takže má obyčajné pyžamko /z hrubšej látky/ a také tie huňaté ponožky.
inak muž sa tiež nezakrýva, celú zimu chodí v obyčajnej drigovici a poltopánkach 😀 😀 😀 , tak asi bude po ňom.
ja som aj v grécku spávala v teplákoch, drigovici a ponožkách.
inak som si nevšimla, že by to malo vplyv na chorobnosť, teda aspoň u mojej malej.

carmella
9. okt 2012

Aj my sme maly spaci vak ale maly sa stale budilo prekazal mu .Tak sme to vyriesili tepluckym overal om 🙂

lilysk
9. okt 2012

@jasmika Ja tiez davam do vaku -uzasna vec 🙂

michaela.g
9. okt 2012

@jasmika ahoj, nasa tak isto...
Ale spaci vak neznasala lebo nemohla volne kopat a behat.. Tak som jej to rozstrihla medzi nohami a zosila a nozicky ma volne... Tak spinka dobre.

gretka2
9. okt 2012

Moja dcera (3) sa tiez odkopava. Ke dbola malinka, mala vak, ale uz vtedy sa jej nepacil, stale kopala a natahovala tu prednu stranu, az ho natrhla 🙂 Myslim, ze naucit spat 2,5 rocne dieta vo vaku asi nebude jednoduche 🙂 A hlavne podla toho, ake ma zvyky rano. S vakom sa asi z postele nepohne 🙂 Nasa este stale chodi za nami do spalne ( tym vakom by sa to vyriesilo 🙂))))
Musis zvazit aj to, ci chodi v noci cikat, alebo rano, a hlavne to, ci sa vyzlieka sama, alebo jej pri tom pomahas ty.
My mame na zimu flisove overalove pyzamka (pod to bavlnene pradlo ), a termo pyzamka - mali sme tie z tesca, a boli super, su slimkove, teple, nemam ziadne vyhrady. Tiez asi skusim z merino-vlny. Dvojdielne pyzamka sa sice mozu vyhrnut na chrbatiku, to je nevyhoda oproti overalu, ale moze ist sama rano na zachod. Zvladne to aj s overalom, ale ten si rovno vyzlecie a potom beha hola 🙂 Ak ju davas na zachod ty, tak kludne daj overal, pod to bodycko, a nemala by jej byt zima. Ked bol syn maly, tak sme mali taky overalik, co bol z dvoch vrstiev bavlny ( "trickoviny") a medzi tym bola tensia vrstva vatelinu. Ale uz som take nezohnala, a ani nevidela.

jasmika
autor
9. okt 2012

@veve39
@ivanka.7
@dejnas
@monika15
@andykras
@angua27
@gretka2
@michaela.g
@lilysk
@carmella
@rakywanda
@bianka0111
@nanulik
@tea333
baby ani neviem či som všetky označila.. dakujem krásne za odpovede.... ani som netušila či mi na to nekto odpovie 😀 ale dozvedela som sa super vec, že existuje merino pyžamko..to by ma nenapadlo... a to thermo pyžamko... nevadí too detom ked to majú tak na telo...??? mne by asi vadilo keby som spala v legínach napr...
spací vak už neriešim.. za jedno je veľká a za druhé nemám šancu ju naučiť naň, lebo ona cestuje po celej posteli...máme pri manželskej posteli aj jej.tak máme také menšie letisko a ráno my spíme na zemi skoro a malá sa rozťahuje 😀 😀 😀

ludka77
9. okt 2012

@jasmika u nás tiež nehrozí spací vak 🙂 z toho bola na nervy už ako bábo, my máme obyčajné hrubšie pyžamko a na nožičkách má ponožtičky také tie bez gumičky - spacie

babulka1978
9. okt 2012

Ahojte 🙂 no my mame ten isty problem...18 mesacna dcerka nechce byt v noci zakryta....stale v spanku "cestuje" po postielke, a ta perinka, alebo deka, jej tam proste vadia.....pri tom svojom "cestovani" po postelke sa do toho zamota a potom sa budi a place....tak sme to vyriesili tym, ze sme kupili aj vacsie pyzamka, aby ju nic netlacilo, a ma na sebe dve klasicke tenke bavlnene a jedno frote....vo vaku by sa mi zblaznila....odvtedy, co jej takto davame 3 pyzamka, spi celu noc kludne, a moze sa prevalovat akokolvek chce 🙂

k_a_j_k_a
9. okt 2012

@jasmika 😀 akoby som citala o mojej mladsej dcerke. Ta spava tiez odkopana a kedze od malicka spava v detskej a mne sa nechce behat kazdu chvilku ju zakryvat, riesili sme to najskor spacim vakom. Ale to tak max. do roka, lebo odkedy beha, tak sa z neho vyzlieka. Minuly rok spavala v body s dlhym rukavom, overalove pyzamko, flisova vesticka a ponozky. Tento rok spava v overalovom pyzamku a v takych flisovych teplackoch "na traky"- spojene teplacky a vesticka. Ked bude chladnejsie, dam jej aj ponozky, no zatial staci. Taka naobliekana byva preto, lebo my spavame v chladnejsom prostredi.

xabri
9. okt 2012

@jasmika ten vak kludne zvaz , pretoze aj moj syn je velky a doslova ako ty pises ,,cestuje" po posteli. a ten vak mu nezavadzia ani ho neobmedzuje v jeho ,, nocnom cestovani" a ja sa mozem vyspat a nemusim kontrolovat ci nemá holé kríže a podobne. 🙂 🙂

burina111
9. okt 2012

tak naše deti 5 a dva roky: obaja vkuse odkopaní, perina to je nepriateľ 😀 v zime im kupujem na spanie flanelové pyžamá alebo pyžamká z tenkého flisu, ak je celkom zima, nechávam im na noc aj tieločko no a na nohy ponožky...všimla som si ale, že 5 ročný syn sa už aj prikryje, keď mu je nad ránom chladno 😀 spacie vaky sa u nás neosvedčili, nechceli v tom vôbec byť.

veve39
9. okt 2012

chapem, ze je asi niekedy tazke naucit dieta nad 2r. spat vo vaku, pokial nie je zvyknute, avsak za pokus to mozno stoji - ja osobne by som si zase nevedela predstavit na sebe 2pyzama 🙂
mozno u mamin, ktorym deticky vo vaku nespavaju je mylny predpoklad, ze dieta v nom nemoze cestovat po postielke - samozrejme ze moze, aj nasa dcerka prelezie celu postielku a vystrieda vsetky mozne i nemozne polohy pri spani vo vaku...ked nedavno z istych dovodov poobede spala v nasej posteli, sama som bola prekvapena, ke za mnou bez problemov docupitala do izby - vo vaku samozrejme 🙂
urcite su deti, ktore apriori vak odmietaju, avsak netreba si mysliet, ze vo vaku sa dieta nemoze hybat v posteli
niektore vaky su lepsie, ine menej vyhovujuce - take, kde sa dcerka zamotala ju taktiez rusili a znervoznovali...

ichbinich
9. okt 2012

Moj syn 3/4 roka tiez spi odokryty. Ked ho zakryjem, zobudi sa 🙄 V lete ma iba body, inak pyzamo. Zakryty je iba v zime.
Spaci vak mal, ked bol maly, ale potom ho nechcel ani za svet. Tak som ho nenutila.
Spi v jednodielnych pyzamkach (Tesco alebo H&M alebo C&A), takze chrbat ma zakryty. Ak pyzamko nema nohy, davam mu ponozky.
Teraz, ked sa schladilo, si sam pyta deku. Nechavam to na neho, nech si to reguluje sam. Ked spi pri mne, zvycajne je odokryty, dnes v noci spal v postielke a bol zakryty.
Urcite by som to riesila teplejsim pyzamom alebo body plus pyzamo ako snazit sa zakryvat a tym padom zase budit, to sa nevyspi nikto 😉

tea333
9. okt 2012

@jasmika moj syn meria cca 96 cm a vaky su aj vacsie. Za druhe v tom vaku nielen spi, ale aj chodi. Vak je volny a v pohode v nom spi aj skrceny do klbka s vypucenou ritkou

dejnas
9. okt 2012

@jasmika to termo pyžamko je úplne super... je príjemné, a nie je tesné narvané... oblečené sa prispôsobí na telíčku... ja čakám, či bude aj tento rok v predaji, nech kúpim synčekovi... dcérka má 3 ks z minulej zimy, tie ešte super ponosí 🙂

jasmika
autor
9. okt 2012

babenky..tak ktoré pyžamká či vaky mi odporúčate? máte nejaký tip kde kúpiť.. ja som z oravy a bývam na dedine.... naradšej by som na nete kúpila niečo.. alebo ak niektorá máte na predaj.. po svojích detičkách... dcérka nosí 98 alebo 104 veľkossť

alenkazoldy
9. okt 2012

ahoj, ja by som spací vak už neriešila. keď nebola naučená spať vo vaku doteraz, tak pochybujem že si naň zvykne. moja malá bude mať v decembri 3 roky a tiež sa stále odkopáva. riešim to len pyžamkom s patentami, aby sa jej nevyhŕňalo a ponožky (keď je jej teplo, tak si ich sama zhodí). a keď je jej chladnejšie, sama si stiahne paplónik na seba.

janka874
15. jan 2015
Používateľ janka874 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka874.

Ahojte poradte vhodny paplon pre 7 rocne dieta ktore sa vkuse odkopava a je nachylne na zápal mocových ciest.