Akú posteľ pre 1,5 - 2 ročné dieťa?

pami2
16. okt 2012

ahojte maminy, uvazujeme, ze synceka uz o par mesiacov prestahujeme do jeho detskej izby. aka je vhodna postel pre 1,5-2rocne dieta?
manzel mu chce kupit to auticko, co ma po bokoch zabrany...no je to dost bezpecne? teraz spi vedla nas vo svojej klasickej detskej postielke a zasadne sa zobudina druhej strane, ako zaspal 😀
http://www.babynabytek.sk/detska-postel-proton-...

budem vdacna za napady, aj za linky.

sissy27
16. okt 2012

@pami2 z vlastnej skúsenosti - kúpila by som normálnu posteľ s kvalitným matracom, zábrany sa dajú dokúpiť, po čase demontuješ...

simca06022011
16. okt 2012

ja osobne by som (v pripade, ze bude mat dost miesta) uvazovala viac dopredu (ak nechcete kupovat este niekolko posteli kym vyrastie), kupit riadnu postel, ktora sa mu casom bude hodit aj do skolackej izby/studentskej izby (vacsiu s vymennym matracom)... a napr. primontovat zabrany... ale podla mna 2 rocne dieta by mohlo byt este v postielke.. ja malu ani neuvazujem este premiestnit, pretoze mi krúži celú noc po postielke, musela by som postel kompletne ohradi 🙂)

m.i.r.i
16. okt 2012

ja by som do toho auticka urcite nesla..zda sa, ze manzel si chce splnit svoj detsky sen🙂 1.5-2 rocnemu synovi to aj tak este vela nepovie..ver mi..
nas isiel do svojej izby ako 1.5 rocny ale este v postielke...takze bol vo svojej izbe, ale vo svojej znamej postielke do 2.5 roka..teraz nedavno sme ho prestahovali na velku postel...mame 2 rozne, pretoze sme casto na 2 miestach..v jednej izbicke ma tu mensiu, 170 cm, z Ikea a v druhej ma normalnu velku 200cm valendu..na obe sa da dat zabrana, ktoru sme kupili extra a nie je ziaden problem
ono zalezi ake mas dietatko..ci je maly aktivny a cestuje po postielke v noci, ci vylieza z tej co mate teraz a tak..podla toho sa rozhodovat..nasmu nerobi problem ani mensia postel ani velka valenda...s tou zabranou bez problemov tam spinka..ale on je taky kludnejsi..vela necestuje..
tiez zalezi ako hore uviedla simca, ci chcete taku prechodnu postiel este alebo uz taku dlhodobo, co bude mat na neskor..v dnesnej dobe je to velmi individualne, lebo niekedy sa kupovalo cisto prakticky..ja ked som dostala valendu, mala som 2 roky a spala som v nej kym som v 24 neodisla z domu..a vlastne este aj do 30 kym som sa nevydala a chodila som domov tak tam stale bola..teraz to zavisi skor od financnych moznosti rodiny..lebo nie vsetok nabytok a hlavne postele su tak velmi drahe, tak sa da niekedy v pohode spravit este prechodna detska izba s mensou postelou( 170 cm) a potom v studenstkom obdobi uz spravit studentsku izbu s velkou postelou...ale tieto auticka..no neviem..mne osobne sa to nezda zas az taky dobry napad..

alebbo nieco taketo rozkladacie:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2020...

my mame tuto:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S198...
a mame na nej zabranu
ale vyber je velky na trhu....ale urcite chod do normalnej jednoduchej a hlavne praktickej postele so zabranou..

pami2
autor
16. okt 2012

@simca06022011
@sissy27
@m.i.r.i
jeeej, dakujem pekne za odpovede. no s tym plenim chlapcenskych snov u manzela, to mas uplnu pravdu🙂
kedze maly je dost aktivny, tak to asi vyriesim tak, ze ho tam premiestnim v jeho terajsej detskej postielke-aspon tam bude mat nieco zname..a ja klud, ze nevypadne. a potom mozno o pol roka by sme dokupili taku postel so zabranami ako pisete, najlepsie so spodnym suflikom, nech je tam aj ulozny priestor...diki baby 😉

pami2
autor
16. okt 2012

@m.i.r.i zabranu mate takisto z Ikei?

m.i.r.i
16. okt 2012

@pami2 inak my mame v tej druhej izbe velku valendu s uloznym priestorom:
http://www.moebelix.sk/sortiment/c/product/dets...
je inak vysoka, najprv som mala obavy, ze ci nie velmi pre maleho..ale vylieza aj zlieza z nej uplne v pohode ( teraz ma 97 cm)..a je perfektna...dole ma 2 policky, kde si uklada auticka..a tie dvierka maju super ulozny priestor na paplony a cokolvek..zabranu tam dam v pohode...jedine co musis ale pri takejto riesit (ale to aj pri inych valendach) je nieco okolo steny..lebo zabrana je z jednej strany ale na stenu treba dat nieco tiez..my tam zatial mame len karimatku nalepenu, ale vymyslame, ze co tam dat..
zabranu nemame z ikey,tie su take nejake tvrde s kovom, mame z Lidla, ale maju ich ak v Kike-nieco taketo:
http://www.kika.com/sk/katalog/m/deti-studenti/...
mali ju minule v akcii za 19 EUR..aj v Lidli nejako tak stala..

urma
21. okt 2013

Ak sem este sem tam niekto nazrie...nemate nahodou skusenosti s tymto obchodom a idealne aj s postelou? Zhaname takuto, nenasli sme na zivo nikde, ale pride mi to riskantne objednavat cez net, ked som ju nevidela...http://www.detskapostel.com/products/detska-pos...

patriciacapak
28. jan 2014

Ahoj,

s týmto obchodom nemám skúsenosť, my sme pre nášho synčeka kupovali túto posteľ:

http://onlinenabytok.sk/detske-postele/1457-det...

Z počiatku sme mali tiež menšie obavy ale posteľ je už doma a všetko v poriadku. Myslím, že sa nemusíš báť...

Paťa.

prasiatko30
28. jan 2014

Jednoznacne normalnu 2m postel ktoru mozu vyuzit az do dospelosti - obidve dcery presli z postielky do 2m postele a do pohody - u starsej sme mali taku postel s dalsou postelou zastrcenou ako perinak a ta sa na noc vytahovala aby spadla na makke a ta druha isla rovno do poschodovej - na spodnu postel samozrejme ale tiez bez zabrany - tam sme na zem davali vankuse ale spadla asi tak 2-3x. Jednou z Vyhod takychto posteli je v tom ze ked su chore tak ja sa k nim do pohody zmestim a mozem spat pri nich a nemusim behat z jednej izby do druhej

852852
24. feb 2015
peter1212
10. nov 2015

Náš s autíčkom nemal problémy, kupovali sme odtiaľ: http://www.rozpravkovaizba.sk/detske-postele/ ten zelený typ

katka253111
28. feb 2016

@852852 aj ja ju obzeram,ale vo veľkosti 180, lebo volako aj tak neverim,ze tieto dnešné postele vydrzia tak dlho ako naše kedysi 🙂 chcem sa spytat,je ta zabrana dostacujuca? Ked je len do polovice postele?

katka253111
28. feb 2016

@852852 a mozem ta poprosit o real foto? 🙂

janka123555
1. mar 2016

ahoj ja som kupila postielku tu http://primanabytok.sk/postele/208-detska-poste... sme snu spokojny hlavne preto že nieje z tej drevotriesky.

smalova
1. mar 2016

Su pekkne tie postielky v tvare auta ale myslim ze by stacila obycajna kvalitna postel so zabranou ta sa da namontovat v pripade potreby a na stenu mozete dat usit krasnu zastenu aj s autickami a bude to aj efektne. My sme tiez zvvazovali kadejakke ale. Nakoniec vyhrala klasicka. Aj kvoli praktickosti. Ja tam maleho aj uspavam vecer si k nemmu lahnem a pockam kym zaspi a potom idem do scvojej. Treba. Aj to zvaazit aby sste sa tam aj vy zmestili v pripade potreby. Prajem dobry vyber.

katka253111
2. mar 2016

Tak zienky,nakoniec sme kupili kym je menší rastucu postielku od jednej mamicky od nas z.mesta,v super stave a od cca 130cm do 185 sa da natiahnuť, sirka 80... Drobec1,5rocny je spokojny zatial,aj sa tam rozvalil,poskakuje,beha po.nej... Co sme.mali nizku skolkarsku len na.sedenie, tak tam sa nechcel ani oprieť a to bola nizka 🙂 takze zatial.kym.je maly a.nespava v nrj este,tak nam.staci tato a potom kúpime novu,vyššiu a kvalitnejšiu 🙂 aj ked tato.vraj ma nosnost do 80, sle dnes sme na nej sedeli.uz dvaja dospeli a dieta a nic,aj ta mamicka cravela,ze jej muz tam spaval a pohoda 🙂 a je v top stave 🙂

katka253111
2. mar 2016

1.foto z inzeratu,roztiahnuta a 2.foto uz v drobcovej mini izbicke na najmensej veľkosti 🙂 len mu musím kupit na to plachtu a prikrývku,lebo ma tam akurat moju deku 🙂 a matrav je zaroven s.bokom postele, tak sme to vyriesili dekou,aby si brusko netlacil,ked stale beha hore a dole 🙂 ale som.rada,ze takto este.nezaberie celu sirku izbicky,kym je maly,ale zaroven sa da.kedykolvek povytiahnut a vlozit do nej tie dva predlzujuce matrace,co su na bokoch 🙂

maminee
2. mar 2016

ja som bola do 4 rokoch v postielke, mama hovorila ze tak velmi som ju milovala 😅 dufam ze dieta bude po mne

anulienkalenka
1. mar 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Postele v tvare auta sú super, ide len o to, že ju asi nebudete používať veľmi dlho. Takže zvážte či chcete naozaj "detskú" posteľ alebo posteľ na ktorej bude spať do puberty

slnieckostanka
2. mar 2017

Peknú majú teraz v sconte, kupovali sme ju pre moje krsniatko. Volá sa Meteor. Je to také závodné auto 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciavav13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cestovanie7
21. mar 2018

Ahoj nasa mala sla do svojej izby spat sama do velkej normalnej postele ako 2 rocna. Kupili sme postel pouzivanu z MK obrovska nahoda ze baba bola z nasej dediny a realne sme ju videli. Ma aj ulozny priestor aj vysuvne lozko ktore sme vyuzili prvych par dni ked sme ju ucili spat tam. Zabranu mame z Brendonu. Uchyti sa na rosty a plus este o madrac. 100% odporucam ak mate miesto velku postel. Dieta si ju oblubi a mas dlhodobo vystarane .

urma
21. mar 2018

@luciavav13 tak nech to malému vydrží! Naši obaja stále v noci migrujú z detskej do manželskej 😀

petuska_tok7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alobalka
28. mar 2018

Doporučujem klasickú 2m, často deti uspavame, tulime sa a bude na dlhé roky. Zábrany sa dajú dokupit kade tade.