Malý (6 M) neusne doma. Poradíte?

Malý od mala spí jenom v kocarku. Úplně jako malinkemu to dělalo dobře na bříško. Kolem 4 M jsem ho začala dávat spát dopoledne do postýlky. Ze začátku to bylo těžké, ale postupem času to vypadalo, že si zvyká. Většinou teda musel mít spuštěný zvuk vysavače, uklidnilo ho to a usnul, občas usnul sám. Poslední týden je hrozný. 🙄 Je ospaly, ale breci, přímo se vzteka, nepomáhá nic. Dám mu napít, to ho trošku uklidní, dám dudlik, ale do pěti sekund řve zase. Má puštěny zvuk vysavace, což prostě vždycky byla jistota, teď nic. Nechávám ho brečet, ale on by byl schopna řvát půl dne a neusnout. Když ho z postýlky vyndal a pochovam, uklidní se, dám ho zpět a zase nanovo. První den asi po třetím pochovani usnul, teď když ho chci položit, hned začne brečet. Zkoušela jsem si ho vzít do postele, položit si ho vedle sebe, obejmout, zklidnit, říkat ssss.... řve taky. Jediné, co teda pomůže, je mléko, ale on chodí spát před obedem ( kdy už ji "normalni" jidlo), asi hodinu a půl až dvě po posledním jídle a hlad prostě ještě nemá. Tlačí to do sebe, ale uspí ho to. Potom ale celé odpoledne ublinkava a má nacpane bříško 🙄 když mu zkusím udělat jenom trošku mlíčka, tak to prostě účel nesplní, nestačí to na to uklidnění...

Už jsem zkusila snad všechno...

Omlouvám se za možná trošku zdlouhavý popis našeho problému🙈😁, ale už jsem fakt zoufala🙄
Nemáte ještě někdo, prosím, nějaký napad, co zkusit?

Dávat spát zavčas, než začne být přetaženy, taky moc nepomáhá...

martt
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Měla jsem to u staršího syna. A nám zabralo jen uspavat v kocare. Takže jsem měla doma ještě jeden kočár a uspavala ho v něm.

arevb
14. lis 2020

Malý mi do 1,5 roku spal jen venku v kočárku, ale pozor, nesměla jsem zastavit. Takže jsem celé dny trávila venku, večer uspávala v nosítku. Pak se to zlomilo a už usne přes den v postýlce. Ale večer ještě stále nespí celou noc, pořád se budí... takže nezbývá než vydržet

mamikry
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Prvni jsme uspavali nejdriv doma v kocare a pak snad do roka a pul nosenim v Manduce, na druhe jsme poridili kosik na koleckach a pak zase Manduca.

konidana
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd s dcerou jsem chodila denne s kocarem venku. Doma neusnula. 1.5r, pak uz neusla ani v jediucin kocaru😅

squezy
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Naši kluci maji 21 mesicu a stale usinaji za jezdiciho kocarku venku. Tam je uspim a dal se uz jezdit nemusí, asi od 10.mesice,ale uspat je doma přes den je neuskutecnitelne. Upřímně, uz jsem si i zvykla 🙂 U dvojcat je to proste jiný. Byt tebou, tak zkouším tak tyden ho to doma naučit, je ještě malý, třeba by se to ještě naucil a hlavně mu u ucha nerve bracha nebo ségra jako u nás 🙂

jednaholkaa
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Me usnula jenom v nositku nebo u kojeni, jinak to neslo.. Postylka v zadnem pripade.

snahnah
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Zkus šátek nebo nosítko, když nechce být v postýlce a na rukách se uklidní. Třeba je víc kontaktní a potřebuje tě cítit 😉

dddddddddddddddddddddddddd
autor
14. lis 2020

No jeden čas to právě bylo lepsi a přišlo mi, že si na postylku zvyká, ale teď zase obrat🙄 večer tam usne hned.., do kocarku ho teď dopoledne dávat nechci, protože v té době, co spí, vařím, ale už jsem si taky říkala, že uvařím ráno a pak prostě půjdeme do oběda ven jako dřív. 🤷‍♀️
Kontaktní sice je, ale nedovedu si představit, že by mi usnul v nositku a popravdě nejsem toho úplně zastáncem. Navíc by se mi asi vzbudil, kdybych ho chtěla "sundat" a nedokážu si moc představit ho mít na sobě 2 hodiny ... i když už jsem nad tím taky přemýšlela, furt mi přijde lepsi dát ho nakonec do toho kocarku ..

arevb
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd jj, vařím vždy večer a hned dopoledne jdu ven s kočárkem...oni si pěkně zvyknou, že jsem ho uspala v nosítku a pak prendala do postýlky nebo naopak mi usne doma a já musím pro starší do školky, tak ho spícího dám do nosítka a jdeme. Napřed jsem používala šátek, pak nosítko. Ale až u druhého dítěte, škoda že jsem to neznala i u prvniho, dcera byla extrémně urvana, možná se mohla nošením uklidnit

dddddddddddddddddddddddddd
autor
14. lis 2020

@arevb tak ja to asi fakt zkusím, i když stále je mi to dost proti srsti 🙄🙈😁 neodvykne si pak i od toho kocarku? Nebude řvát i tam? 🤔

arevb
14. lis 2020

@dddddddddddddddddddddddddd zkuste, začátek byl peklo, pořád venku s kočárkem, takže práce doma stala, nic jsem nestíhala, neobedvala, protože jsem byla pořád venku s kočárkem a záviděla maminkám, které mohou zaparkovat kočárek a někde si sednout....pak jsem si zvykla 😁. Bylo i období, kdy jsem večer uspávala stylem, že malý byl v nosítku a já s ním seděla na balónu a pohupovala se tak dlouhou než usnul 🙈 Zlomilo se to nějak než měl 1,5 roku, to usnul po obědě doma v postýlce. Teď oslavil 2 roky, rád se nosí i vozí v kočárku 😊

dddddddddddddddddddddddddd
autor
14. lis 2020

@arevb taky jsem byla pořád venku 🙄😂 ale on teda naštěstí vydrží spat ve stojicim kocarku.., i když ne moc dlouho 😁
Bože, tak doufám, že až takhle mě to teda nečeká 🙄 zatím je fakt nejhorší spánek před obedem, říkala jsem si, že kdyby už spal trošku méně často, tak se to nějak přežije, ale on vydrží vzhůru hodinu a už je protivný, takže celé dopoledne nedělám nic jiného než uspávám a zabere na půl hodinky a za chvíli můžu nanovo🙄 nakonec by možná bylo rychlejší vzít ten kočár a jít ven 🤔😂🤷‍♀️

b91
14. lis 2020

Já uspávala krom večera Kubu do roka zásadně venku v kočáru. A pak bum, zlom, a ted už spinka jen doma 😂

moonulka
14. lis 2020

Mám stejně starou dceru a měla jsem podobný problém. Uspávala jsem na prsu, ale trhala se, plakala a znovu přisávala a i když byla už několik hodin strašně unavená tak ne a ne zabrat. Tohle období je náročné, u ní to je asi způsobené bouřlivým vývojem, co pár dnů nová dovednost nebo pohyb a ta hlavička to nezvládá zpracovat. Nás zachraňuje šátek, nosila jsem jen ven, ale teď už uspávám i doma. Z nosítka se dá spící dítě vytáhnout lépe, mě teda vždy zatím procitla, ale dám prso a spí dál. Přes den si dává jen půlhodinky, to ji v šátku klidně nechám.
To že se uklidní chováním dost možná značí že chce mít u toho usínání kontakt a cítit se v bezpečí, v tom by vhodné nosítko mohlo pomoct.

dddddddddddddddddddddddddd
autor
15. lis 2020

@moonulka on právě minimálně odpoledne vydrží spat aspoň 2h, tak se toho vyndavani bojim🙄 a taky mi dřív hodne usínal u prsa, ale už Nekojím u UM ho cpát na uspání nechci🤔