Uterus septus a otehotnenie. Mali ste s tým problém?

lucula73
1. dec 2008

Ahojte babenky,
chcela by som sa opýtať,či má niektorá z vás maternicu rozdelenú na dve dutiny prepážkou /septom/ a ako sa vám podarilo otehotnieť.Mali ste s tým problém alebo nie?
Lebo mne jeden doktor tvrdí,že to nie je príčina,prečo sa nám nedarí a druhý povie,že by bolo vhodné tú prepážku odstrániť.
Ďakujem.

luly3
1. dec 2008

lucula ahoj
ja mam ten isty problem, ale vraj to problem nie je...,
noo mne sa nedarilu dlhe roky tak teraz to riešim cez IVF....
inak mne robili lapku achceli mi to odstranit no neodstranili
nedalo sa....
tak vela štastia a mimochodom aj moja sestra to ma a ma
2 dceri normalnou cestou tak asi je to individualne 😉

lenuliatko
1. dec 2008

Ahoj Lucula, myslím, že tu nájdeš podobnú tému, kde sa to už rozoberalo. Ja som si tiež zháňala o tomto informácie, lebo na HSG vyšetrení mi zistili, že mám v maternici ale len naznačenú tú priehradku - septum. V máji 2007 som potratila, moja doki tvrdí, že to tereticky mohlo byť príčinou tým, že ak sa plod zahniezdi presne na tom mieste, tak sa nemá čím vyživovať a odumrie. Ale že je veľa žien, ktoré to majú, ani o tom nevedia a v pohode otehotnejú a rodia. Takže veľmi som neporadila, je na tebe, ako sa rozhodneš. Držím palce 😉

lucula73
autor
1. dec 2008

Takže som neni sama,ja si tiež myslím,že na otehotnenie to nemá vplyv,skor na donosenie,to viem,lebo ja už jedno dieťa mám,rodila som v 36.týždni,lebo malá už vraj nemala miesto,bola vlastne len v polovičke maternice.
Aj tak dík za info.

lucula73
autor
1. dec 2008

Luly,aj mne v heliose povedali,že pojdem na laparku a skúsia to odstrániť,no dnes ma môj doktro uviedol do obrazu,že to neni také jednoduché.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre