Čo si zobrať do pôrodnice Nové Zámky?

yella8888
7. dec 2021

Ahojte, je tu prosim nejaka mamicka ktora rodila v Novych Zamkoch? Potrebovala by som sa spytat co si bolo treba zobrat do porodnice a co nie. Zoznam na stranke nemocnice sa mi zda zvlastny. Dakujem

agacela
7. dec 2021

Zverejní ten zoznam aky tam je a napis v čom zvláštny … 🙂

suzitok
7. dec 2021

Zavinovačky davaju svoje a deky pre dieta.. všetko ostatné treba doniesť...

charlotte271
7. dec 2021

rodila som tam 12/2020, sekcia, takže pre mňa hlavne vložky, voda, pre deti plienky, vlhčené obrúsky, oblečenie pre deti a deky dávali tam, ja som si priniesla len oblečenie na prezlečenie pri prevoze detí domov, ak budeš potrebovať rozbehnúť kojenie, tak odsávačka....

yella8888
autor
7. dec 2021

@agacela tu je zoznam, https://www.nspnz.sk/co-si-vziat-so-sebou-do-po... vobec tam nepisu nic o poporodnych vlozkach, podlozkach, jednorazovych nohavickach..a napr to ze mam brat babatku fo porodnice noznicky na strihanie nechtikov sa mi zda fakt cudne

yella8888
autor
7. dec 2021

@suzitok oblecenie nemocnicne malemu teda nedaju? Vsak to budem mat 3 tasky potom :D

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 daju iba na sále....ked vas zoberu hore na novorodenecké, tak pojdu babatko okúpať a vtedy vypýtajú jeho veci a uz tie mu oblečú

charlotte271
7. dec 2021

@yella8888 vložky, podložky aj jednorázové nohavičky si určite zober, to ti bude treba, ja som toto všetko mala, a obom deťom dali aj oblečenie, deky, až keď sme išli domov, som obliekala naše....

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 nožničky netreba, ani sa neodporúča strihat prve dni nechty, oni ich maju take mäkkučké...ja som brala aj podložky, pouzula som dve..
Ja odporúčam brat svoj príbor, utierku av malej nadobke saponat na riad...xkrat neboli na tackach pribory,zeny nemali cim jest, čakali jedna na druhu kedy dojedia...
A prezuvky som mala dvoje, jedny na bežné nosenie po oddeleni a druhe gumove do sprchy.. strašne sa to tam šmýkalo a je to aj nehygienické ked sa viacere po sebe sprchuju

yella8888
autor
7. dec 2021

@suzitok preco mi jedna mamicka tvrdi ze treba oblecko pre babatko a ina ze netreba :o rodili ste v inych rokoch teda?

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 rodila som pred 7 rokmi, ale sestrička z porodnice je moja teta...
Ak nevezmes oblečenie, dieťa ti nahe nenechaju...budu ho obliekať do nemocnicneho...vacsina ma svoje oblečenie, máloktorá si neberie

yella8888
autor
7. dec 2021

@suzitok ja to uz nezmestim, preto sa tolko pytam..nechcem mat zase 3 tasky..dakujem🙂

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 ten zoznam je cisto informatívny..nikto ti nebude tasky kontrolovať, ci mas to, alebo ono...zabal podla seba,ako myslis...hlavne hygienické veci aby si mala..
Nie je problém, vedia ti kedykoľvek doniesť, odovzdaju na vratnici a na oddelenie ti je to doručené

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 s taškami nie je problém, oni ti to poprenasaju, ja som mala teda dve,jednu väčšiu pre seba, druhu pre dieta...a bala som sa kolko toho mam..a ked som videla ine zeny, s kuframi, 5 tasiek, odpadávala som 😄

charlotte271
7. dec 2021

ja som sa riadila v prípade oblečenia podľa toho, že na ich stránke je napísane, že treba priniesť ,,oblečenie, ak nechcete využívať nemocničné:", mne nevadilo používať nemocničné, preto som nevzala....ale je to úplne na tebe, vôbec nemusíš mať to všetko, čo je tam napísané, sú tam aj zbytočnosti...ak budú vyslovene na niečom trvať, môžu ti to počas dňa z rodiny priniesť.......

suzitok
7. dec 2021

@yella8888 inak je tu skupina Porodnica Nové Zámky, tam sa dozvies uplne všetko

lubmapa
17. dec 2021

@yella8888 Ja som rodila pred 7tyzdnami. Kľudne sa ozvite do správy, ak ešte nie ste zbalená