Ako sa vyrovnať so stratou nenarodeného bábätka?

kikuska111
2. okt 2020

Dobrý deň prajem neviem sa vyrovnať zo stratou babatka.Čakala som 4 te babatko bolo neplanovane ale som sa tešila .
Kvôli mojej chorobe Diabetes mellitus 1 som bešťastna moc z toho 😭😭😭😭😭
Neviem sa z tym zmierit zničim už

andrea_82
2. okt 2020

tým, že sa budeš takto ničiť, už nič nezmeníš. Mysli v prvom rade na tie zvyšné deti, tie ťa potrebujú viac.

veronikaszabova
2. okt 2020

Kedy si potratila?

kikuska111
autor
2. okt 2020

@veronikaszabova pisala som spravu

katkaba1
2. okt 2020

@kikuska111 nechcem byť zlá...ale nie náhodou Tvoje deti si pýtali už v brušku nikotín? Možno je na čase sa nad sebou zamyslieť..
Straty mi je ľúto

veronikaszabova
2. okt 2020

@katkaba1 tak tak. Tiez som jej to v sprave pisala.

kikuska111
autor
2. okt 2020

@katkaba1 to nebolo z toho

katkaba1
2. okt 2020

@kikuska111 ja nechcem rýpať naozaj. Nie je to moja vec. Ale určite to k zdravému vývoju neprispelo. Je mi to ľúto no naozaj je to správny čas na zamyslenie sa aspoň do budúcna.

kikuska111
autor
2. okt 2020

@katkaba1 to sa nestalo z fajčenia ..
Je to z diabetu ale darmo budem vysvetlovat .. ok

veronikaa006
2. okt 2020

@kikuska111 treba si naštudovať to že fajčenie vplýva aj na diabetes....výskyt cukrovky je významne vyšší u fajčiarov a riziko sa jednoznačne zvyšuje s počtom denne vyfajčených cigariet...takže určite by som netvrdila že fajčenie natom nemalo podiel

kikuska111
autor
2. okt 2020

@veronikaa006 ja to mam od 10 tich rokou vtedy som nefajcila ...

osky
2. okt 2020

@kikuska111
V prvom rade-je mi to luto.
Rozumiem ti.
Asi je to este cerstve...
Potrebuje to cas.
Kludne si poplac,je to normalne.
To dieta uz bude stale s tebpu,myslim ze i keby to bolo 10.,aj tak sa celkom zabudnut neda....
Na druhej strane mas dalsie 3,tak sa tes a uzivaj si ich.

Co mam vraviet ja-potratila som viackrat,a deti nemam...
Plac ti pomoze z depresii,z tlaku...ulavi sa ti.no situaciu nevyriesi.
Treba vstat a zit dalej.

A k tomu fajceniu-ty tvrdis,ze to nebolo z toho...
Mozno nebolo....ale v kazdom pripade to riziko potratu len zvysilo.hovor si co chces.
Ako mozes v tehu fajcit,ked vies,ze si tehu,ze to malemu skodi-a nevrav,prosim,ze neskodi...
A okrem toho vies,ze cukrovkari v tehu maju ovela väcsie riziko problemov a ty k tomu fajcis...
Nevycitam ti,je to tvoj zivot...ale skus si predstavit ze dietatko v brusku prijima VSETKO
cez placentu.potrebuje ziviny a dostava nikotin...
Ja by som sa normalne bala,ze bude postihnute z toho...ozaj.
Zelam ti aby ta tvoj smutok presiel cim skor.
A a zelam ti aj ,ak nahodou este otehotnies,aby si sa dokazala s tym lepsie popasovat.
Drz sa.vela sil prajem!!

kikuska111
autor
2. okt 2020

@osky ďakujem moc 😘

pseudomonas87
2. okt 2020

@kikuska111 ahoj, je mi ľúto, čo sa ti stalo, ale máš 3 krásne deti, tak sa musíš vzchopit pre ne, pre svoju rodinu.
A teraz trocha prednášky k fajčeniu, len pre tvoje dobro. Diabetici, 1.stupen majú katastrofálny stav cievneho systému, či sú to cievy v očiach, v obličkách, periférne, v dasnach atď, proste všade. Preto majú problémy s očami, obličkami, bercove vredy, paradobtozu, ischemicku chorobu srdecnu, diabetik zomiera na zlý stav svojho cievneho systemu. Mimochom placenta je Meisterstück co sa ciev týka! Tak kvôli svojmu zdraviu, prestaň fajčiť, najlepšie už dnes! Významné si predĺžis svoj život. Drzim ti veľmi palce.

baska311
2. okt 2020

Tiež mám cukrovku 1.typu, od 10 rokov si picham inzulin... keď som zistila že som tehotná, začala som o svoje zdravie dbať ešte viac ako predtým a nepočula som ešte o tom, že pri dobre kompenzovanej cukrovke môže dôjsť k potratu... zrejme je za tým iný dôvod... držím palce

any_soj
2. okt 2020

Skús poradňu Alexis.. sú skvelí..

kikuska111
autor
2. okt 2020

@any_soj kde sa nachadzaju

veronikaszabova
2. okt 2020

@kikuska111 na internete

any_soj
4. okt 2020

@kikuska111 fyzicky v Bratislave, dá sa ísť aj osobne. Ale veľa riešia najmä cez mail, ľudí mimo ba. Písala som si s nimi v lete, keď nám zomrela Sara tesne pred pôrodom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre