Bez detí neodídem - dokument

zuzana581
16. sep 2012

Ahojte. Dnes pri pozeraní tohto dokumentu sa mi zastavoval nielen mozog, ale hlavne srdce.. Nevedela som prestať plakať.. Nedokážem si takúto hrôzu, akú zažíva táto rodina ani predstaviť.. Videla som vo fotoblogoch vela komentárov na túto tému a tak ma napadlo, že by bolo fajn založiť o tom diskusiu zrovna v kategorii "o tom sa ťažko rozráva", aby sa o tom začalo vela rozprávať a aby o tom vedel úplne každý, kto snáď aj vie pomôcť.. Posielajme spoločne strašne moc pozitívnej energie tejto rodine, aby mohli byť zasa spolu..

zuzana581
autor
1. okt 2012

@slniecko77 myslím, že si dosť inteligentná na to, aby ti bolo jasné, že aj keď sa tu použili tie slová, tak sa to myslelo vrámci social service.. alebo ste, prepáčte tak hlúpe, že vám toto nie je jasné? Že vám nie je jasné, že to nebolo myslené na celé anglicko?? Nie, nie ste hlúpe, len niektoré musia mať za každú cenu pravdu..

katie555
1. okt 2012

@zuzana581 good luck with that... A myslis ze by som to tu citala keby ma tato problematika nezaujimala?

winipega
1. okt 2012

@katie555
@slniecko77 užíva si to ona,naváža sa tu do všetkých čo neolizujú angličanom r.ť(ked už musím byt tak sprostá),stačilo keby napísala že u nich je to tak a tak a tým to celé mohlo skončiť.nemám čas sa tu hrabať v príspevkoch kde si @cinderella. spochybnila,všetko čo povedala si sa snažila vyvrátiť,a pritom ona sama konkretne tebe napisala že ona nepovedala že to je všade tak...ale ty si neprestala a rad radom si išla ako gulomet 🤐

zuzana581
autor
1. okt 2012

@katie555 spôsobila si tu takú hadku, pre ktorú to tu asi zamknú, takže ťa to asi nezaujíma a ak sem príde na posledné stránky, mamička ako slávka, tak si povie, že tu sa nič nedozvie, lebo sa tu len handrkujú a odíde bez informácii, lebo možno nie je ani na FB ani si nevie tie informácie vyhladať.. Prečo si proste nemôžeš občas aj ty kusnúť do jazyka.. Nie každý v UK robí svinstvá, nie každý v UK je chladný, atď.. veď to je každému jasné, len asi tebe nie..

irriss
1. okt 2012

@slniecko77
ale tema neni o UK a jejich domorodcech..je o konkretnim pripadu.. 😉 Musi se repektovat obsah tematu a snazit se nechodit prilis daleko..ale kdyz nekdo si neda rict a porad prosazuje neco..a nechape...takje jednodussi jit VEN zalozit si temu na prezouvani nebo jine (zlo)zvyky ANGLICANU..
TADY JE DANY PRIPAD daleko od prezouvani ..

katie555
1. okt 2012

@winipega nezda sa ti ze aj sama aliza priznala a uznala ze vela zalezi od oblasti ? a tiez @slniecko77 a par dalsich prijali fakt a same napisali ze vela zavisi od odblasti kde si a nie vsade je to rovnake ?? citaj poriadne co sa pise..
a navyse ja nikoho neurazam , na to su tu iny ludia - videla ci odomna nejaku urazku ??

katie555
1. okt 2012

@zuzana581 ved ale ty si prva co neuzna ze nie vsetko je tak ako to produkuju media??? nechapes ??? ja si kusnut do jazyka viem ale ked vidim ako vseci kydate na anglicanov len na zaklade jedneho pripadu je mi z vas blbo ...

liave
1. okt 2012

@katie555
@slniecko77 ja len jedno k teme uk... Ako raz katie dnes pisala "ze ked si zvyknete" co znamena uz si zvykla...ja tiez nepridu mi classic english manners az tak divne...no podaktorym co tu ziju kratsie asi ano...zas ruku na srdce kedste tu zacinali tiez vam kolkokrat sanka padla?;) nepisem to v zlom len trosku nadhladu neberte to tak osobne ste stale slovenky;) a v neposlednom rade...katie ty este len budes mat babo uvidis kolko veci sa potom zmeni.mozno k lepsiemu mozno budes sama prekvapena ako sa ta dokazu noektore "praktiky"dotknut...

Na druhej strane nam dalo uk vela baby tak sa nieje co divit ze niekoho to poburuje najme ak ma anglicana doma...hoc viem ze tu je rec o ludi-anglanov-ss nie o obycajnych ludoch...

Aaa co sa tyka vzdelania anglicanov...budem trosku v opozicii,pretoze ich vysoke skoly zmaknu nasi stredoskolaci lavou zasnou...trosku viac scitanosti by im neuskodilo,ale to je tiez o inom ...ich nezaujima nejaka europa,im staci vediet o com je uk...bez ohladu na ich zivotnu uroven ...moj pohlad x

irriss
1. okt 2012

@katie555
je ti blbo?

Tak se bez vyzvracet a "pomilovat" jinam..

winipega
1. okt 2012

@katie555 videla,alebo slovo že "TU NIEKTORE INDIVIDUA"si nenapísala ty?a to ti ja hovorím od začiatku že oni písali ako je to u NICH!!!!Sami napísali že nie VŠADE je to tak.to len ty preskakuješ zrejme riadky a nečítaš poriadne.chod sa hádať niekam inam už prosím ťa 😠

andie25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
1. okt 2012

@zuzana581

skoda,chce to proste soukromku..i kdyz bylo fajn nechat to otevrene..
Slavka neni jedina..ve jmenu Slavky by to melo zustat funkcni..ale toto se neda..

slniecko77
1. okt 2012

@winipega keby si si vsetko precitala mozno by si bola objektivnejsia
..napises, ze nemas cas sa hrabat v pripsevkoch,a le na unahlene zavery mas dost casu, zrejme 😝
..vies co je to objektivita?
..si jedna z tych cosa tu navazaju, nie Katie...za to, ze ona napise, ze ma rozdielne skusenosti s ludmi v UK ako niekto iny este neznamena, ze jej nazor je zly, nepravdivy..ak sa smiem spytat ty si zila v UK..alebo si tu aspon bola??? Ze si dovolis robit zavery ako to tu funguje...
..ako sme uz niekolko krat napisali velmi zalezi s akou socialnou skupinou sa tu v UK stykas, na SVK este nie je tak ocividne kto je asocial, tu je to dost viditelne uz len na zaklade toho ako clovek vyzera (nemam na mysli len oblecenie), kto co je, ako dieta travi cas po skole a podobne...na SVK to pomaly,a le isto casom pride...a podla toho s kym sa stykas tak vidis aj konkretnu krajinu..kludne si to predstav ako keby sme pisali o SVK
@irriss suhlasim 😉 ale ona tuto temu nezacala, len sme sa viacere snazili dat veci na pravu mieru resp. pozriet sa na to z viacerych uhlov pohladu

winipega
1. okt 2012

@irriss panebože 🤐 je mi s toho smutno 😔

irriss
1. okt 2012

@slniecko77
ale ano..super..pohledy z vice uhlu jsou super a prinosem..jen by se nemely prestavet zaklady.. 😉

zuzana581
autor
1. okt 2012

@katie555 na základe jedného prípadu?? Ty vieš vôbec o čom hovoríš? Ja som tých prípadov videla už desiatky a hlavne som videla vyjadrenia ludí, ktorí sú priamo v diani, nie len na SK, ale aj v UK.. ja Anglicko ako také neriešim vôbec lebo som tam nikdy nebola.. Zobuď sa už.

winipega
1. okt 2012

@slniecko77 bud konkretna a napíš mi ako som sa ja začala do nej navážať??dalej mi napíš kde robím závery ako to tam funguje.prosím konkrétne strany kde som JA začala hádku,polemizovanie,osočovanie.vdaka

katie555
1. okt 2012

@liave ak si myslis ze tu studovat cambride alebo oxford, alebo inu poprednu univerzitu , bezny slovensky stredovslovak dokaze bez problemov tak to dokaz....to su len obycajne reci ..vyskusaj si to a potom hovor...

katie555
1. okt 2012

@zuzana581 prepac myslala som jednu aferu - ako forced adoption - nie jediny pripad boorovej...

slniecko77
1. okt 2012

@liave navstevovala si nejaku britsku univerzitu, ze si kompetentna hovorit o kvalite univerzit v UK?
..nenadarmo je par britskych univerzit v TOP rebricku univerzit na svete
..a este jedna otazka: kde si rpisla na to, ze to co robime na SVK je prave to spravne? urcite by nase zvyky typu sibacka a oblievacka na Velku Noc, prepichovanie usiek babatkam, potieranie deticiek ocikanou plienkou a podobne..neprislo par narodom uplne v poriadku 😉
..vies ako sa hovori iny kraj iny mrav

irriss
1. okt 2012

@winipega
Nejhorsi je, kdyz nekdo prijde na stranku c.100 a zacne svymi jedinymi prispevky podporovat soucasnou situaci t.j. neshody
Proc se dotycni nezaradi, kdyz jde O NECO..proc se zaradi, az kdyz jde o HOV...???To je ale na celem MK...
tzv. Armady spasy...kamaradka zavola na pomoc kamaradku..

slniecko77
1. okt 2012

@zuzana581 Zuzi a my dve sme si to snad uz vysvetlili 😉 a ver tomu, ze Katie to mysli zrovna tak ako ja 😉 len zostala nepochopena

monnaa
1. okt 2012

baby, prosím vás, nehádajte sa , veď táto téma je o niečom inom......dostala som až teraz k netu, prešla som pár stránok dozadu, ale nikde nevidím správu od slávky 😕 , už sa ozvala ako dopadli ???

zuzana581
autor
1. okt 2012

@katie555 forced adoption je jedna aféra??? ach jáj, na jednej strane ti tvoj krásny ružový sen závidím.. radím ti jednu vec a teraz naozaj nie v zlom. Odíď z tejto témy, ale opakujem, nehovorím to v zlom.. venuj sa svojmu rastúcemu brušku a ži v tom krásnom svete, lebo ak sa budeš nad tým viac zamýšlať, tak si sprotivíš svet v ktorom žiješ, lebo možno aj teba začnú chytať pochybnosti.. Verím, že žiješ krásny život a preto si ho neznepríjemňuj s týmito zlými rečami a prisahám, že toto myslím smrtelne vážne, nie uštipačne ani hádavo ani nijak inak

winipega
1. okt 2012

@slniecko77 ja som o prezúvaní angličanov ani necekla,toto je jej prvý príspevok na mna:
katie555 @winipega nechapem ako mozete povedat ze anglicania sa nevyzuvaju - ja si myslim ze je to skor individualne...Ja tu mam mnoho znamych anglicanov (priatel je anglican takze asi tak 90% nasich kamosov a znamych su anglicania) a u kazdeho koho sme kedy boli sa vyzuvaju - to iste ked pridu k nam automatika....akurat ked mame party - vtedy ked sme v obyvacke (kde este teraz nemame koberec) vacsinou ja poviem ze je to ok ved aj tak po party to treba zmyt... Neviem v ktorych oblastiach ty a @cinderella. byvate ale tu to ozaj nie je bezne ze by sa ludia nevyzuvali...absolutne normalna vec...
Dnes o 10:32 • čaká bábätko, termín má v októbri 2012 (38. tt) • Odpovedz • Páči sa mi to •

irriss
1. okt 2012

@slniecko77
asi stale nechapes..tato tema je otevrena a postavena na zaklade dane situace, ktera vznikla pro slovenskou rodinu s detmi a je neunosna...
Proc se bavit o skolach..prezouvani a omlouvani(zlo)zvyku anglicanu?

zuzana581
autor
1. okt 2012

@slniecko77 veď to, že sme si to vysvetlili po cca 5 prispevkoch a s ňou to nejde ani po 5tich stranách.. Myslím, že ona za to nemôže, len tie okuliarky sú pevne na hlave.. Mohla by som začať písať o slovensku, čo všetko tu je na hovno, ale táto téma nie je o tom.. musím teraz končiť, idem do školy.. večer sa vrátim, snáď tu tú tému ešte nájdem,a lebo aspom vyjadrenie od martina..

@monnaa slávka sa určite ozve.. baby, ak by to tu bolo zamknuté, napíšte mi prosím IP..

katie555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
winipega
1. okt 2012

@slniecko77 toto si napísala ty alize:
slniecko77 @aliza to nie je pravda, v skolke kde som ja pracovala mali normalne postielky emoticon
Dnes o 00:17 • 1 dieťa • Odpovedz • Páči sa mi to

irriss
1. okt 2012

@monnaa
ANO Slavka se ozvala..ale zrejme se neozve do Teto Temy!!
Pokud se to tu neuklidni..a ani se ji nedivim 😒
Preji pekny den ☹ ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre