Chcený aj nechcený potrat - pocity

dievcatko9155
6. apr 2014

ahojte chcela by som vediet ako ste sa vysporiadali s potratom na ktorý ste sa rozhodli íst?pre mna je to stále velmi tažké,,neviem akos a cez to preniest ako na to nemysliet,,pomáha mi hlavne že to že mam malu dcerku ktora si kradne všetok moj volný čas,,ale aj napriek tomu cítim že som iná ,,že som sa zmenila,,stále sa mi o tom hroznom dni sníva,,,aj ked sa snažím svoje myslienky upriamyt niekde inde,,ak ste na tom podobne píšte

sunshineka
6. apr 2014

na potrate som nebola,ale aspon ta povzbudim.neviem,aky bol dovod,co ta priviedlo k rozhodnutiu spravit takuto vec,ale v tazkej chvili si povedz,ze to tak malo byt.ze si sa rozhodla spravne.ja neviem,ak si sa rozhodla koli financiam,povedz si,ze to dietatko by sa trapilo a podobne.ak si veriaca,chod sa pomodlit do kostola,uprimne olutuj,ale zabudnut urcite nikdy nezabudnes.zeny takato vec poznaci a vtedy je jedinym riesenim si rozumne vysvetlit svoje konanie a opakovat si dovod.bohuzial uz sa stalo,neodstane sa.odsudzovat ta nemozme,na sudenie je tu niekto iny.drzim palce,aby ta srdiecko co najskor prestalo boliet.venuj sa dcerke,davaj jej lasku aj za to nenarodene malicke

lulu369
6. apr 2014

@dievcatko9155 neviem ako sa s niečim takým dá zmieriť ☹ je mi ľúto čím si musíš teraz prechádzať a viem, že to nie je ľahké, ale máš doma dcérku, ktorá ťa potrebuje...aj keď cítiš, že si sa zmenila, časom sa na to budeš pozerať inak. tiež sme prednedávnom riešili či si necháme bábo alebo pôjdem na potrat, ale som rada, že sme sa nerozhodli pre potrat a manžel ma tiež milo prekvapil, keď mi povedal aby sme si to nechali (ja som síce na potrate nebola, ale pri pomyslení, že to bude aj naše rozhodnutie som preplakala nejednu noc ☹

nini1010
6. apr 2014

Co ti na to povedat...nepises ci si sa preto rozhodla zo zdravotnych alebo osobnych dovodov... Ale neverim ze sa s tym niekedy vysporiadas,ja by som sa s tym nikdy nevysporiadala.nedokazala by som s tym zit.rada by som ta nejako povzbudila ale netusim ako ☹

milankowa
6. apr 2014

nechaj si to male,okaze ti lasku ked podrastie.to tvoje babatko,nezabijaj.v mladosti som urobila taku hlupost,do neskaj si teho ne prapacim.manzel nevie.a ja mam sny o tej maluckej cerke furt.to ide na hlavu.ked sa narodi ,dja je do hnezda zachrany,das scastie nejakej maminkie.potom sama pozres na to inak,ako na dobru spravu,ked je pocujes,ako place prvy krat.

anatalia77
6. apr 2014

@milankowa ty to uz nepi..

katy2
6. apr 2014

@anatalia77 nesud... podla mna je Polka, gramatika tomu nasvedcuje....

silvia44
6. apr 2014

Ahoj, škoda, že nepíšeš prečo si sa tak rozhodla. V každom prípade niesi s tým rozhodnutím istá....Prajem aby si sa správne rozhodla.

katy2
6. apr 2014

@silvia44
@milankowa ale ona sa uz rozhodla... uz je po potrate 😔

anatalia77
6. apr 2014

@silvia44 podla mna to autorka uz ma za sebou,takze teraz vlastne riesii tzv.zmierenie sa s nevyhnutnym.

0silvia0
6. apr 2014

@milankowa bohužiaľ, ona sa už rozhodla a potrebuje sa s tým vysporiadať...

anatalia77
6. apr 2014

@katy2 tak pani ma inzeraty gramaticky v poriadku,takze jej prispevok povazujem za provokaciu k rozprudeniu diskusie.

0silvia0
6. apr 2014

@anatalia77 ešte raz si prečítaj inzeráty, až tak v úplnom poriadku veru nie sú 😒

safranca
7. apr 2014

Ja som potratila 2x samovolne sama od seba by som nikdy nesla nan teraz mam 7mesacnu bambulu ktoru lubim ale vzdy si spomeniem na tie moje dve zlaticka v nebicku ktore jedno by malo 3roky a druhe 2 roky a nezmierila som sa s tym doteraz iba jw to miernejsie pretoze som bola casto s priatelkami a hlavne vtedy som chodila do prace takze som bola rozptylena a teraz mam bambulku neboj ono sa to urcite zmierni ak by si chcela napis mi spravu

katy2
7. apr 2014

@anatalia77 neviem, preco si taka ustipacna a utocna... tie inzeraty su pisane takym istym stylom ako tento komentar...stojim si za tym, ze @milankowa je cudzinka...
ale kto chce najst chybu, najde, kto chce rypat, dovod si najde.... 😔

katfan
7. apr 2014

@dievcatko9155 to prejde,neboj.vytesni to,nemysli na to,ži ďalej.čo ti to pomože,že sa budeš trápiť?všetko je tak,ako to má byť.

linda81
7. apr 2014

@dievcatko9155 nastastie nie som na tom podobne....nikdy by som svoje dieta nenechala zabit...takze vlastne neviem , preco sem pisem.......snivat sa ti bude cely zivot ..

linda81
7. apr 2014

@katfan ako sa da "vytesnit " smrt?...to uz co za ludia su toto..

sharlotta
7. apr 2014

@anatalia77 aj mne to vyzera na polstinu...

sharlotta
7. apr 2014

@linda81 nesud, lebo budes sudena...vobec ju nepoznas a nepoznas ani jej dovody.
@dievcatko9155 skus psychologa, mozno aj nejaku anonymnu poradnu na webe.

annazozelenehodomu1
7. apr 2014

Myslím, že Ti môže pomôcť iba Ježiš vo sviatosti zmierenia. Ak si pokrstená ako katolíčka , choď na svätú spoveď , popros o odpustenie svoje nenarodené dieťa, daj mu meno a daj za neho odslúžiť svätú omšu. Porozprávaj sa o tom s kňazom, neboj sa, Ježiš vo sviatosti zmierenia prijme Tvoju ľútosť a pomôže Ti. Neboj sa , kňaz Ťa nebude odsudzovať. Budem sa za Teba modliť. Len sa odhodlaj a choď na spoveď. Uvidíš, že Ti to pomôže.

linda81
7. apr 2014

@sharlotta nesudim len konstatujem fakty...

linda81
7. apr 2014

@annazozelenehodomu1 takych mam najradsej , co s krizikom na krku na potrat pridu....vsak co , sa odmodli...

milankowa
7. apr 2014

@sharlotta .ano.som polka.a byvam tu.ako vam dobre kritikovat.ne sudim.pisem,co cytim.stie matky,ano,vam ne chyba diet,ked je ne viditie,ked je v skoke.a chyba vam i to,ktoreho stie nevidelli.om mamka.mam dvoje. amoham met 3.mala som vdedy 22 roky,zalubena,slepa ,aj hlupa.sklamana v laske.kazdy ma svoj pvod,preco urobi tak alebo inak.nesom bezcytna.niko9ho ne provokujem.vac nenapisem nic.druhih ludi treba pocuvat,rozumet.do nykoho nechcela som rypat.prepacte.

sharlotta
7. apr 2014

@milankowa asi si to adresovala nespravnej osobe, alebo si nepochopila, co som pisala. Ja som len skonstatovala, ze nepises spravne po slovensky, lebo si zrejme Polka, co neznamena, ze ta sudim, alebo ze ti to vycitam. Ja tiez neviem pisat po polsky, aj ked dorozumiet sa viem...

0silvia0
7. apr 2014

@milankowa ty sa nemáš prečo ospravedlňovať, chcela si poradiť, pomôcť, je to v poriadku.

0silvia0
7. apr 2014

Zamyslieť nad sebou by sa mali ženy, ktoré potrebujú vyrývať a pritom pôvod nedokonalej gramatiky ich nezaujíma. Len si potrebujú rypnúť, kopnúť a vysmiať sa. Úbohé...

anina63
7. apr 2014

@milankowa ahoj,nemáš sa začo ospravedlnovať a kludne píš.Kto chce porozumie,kto nerozumie,nech nečíta.

anina63
7. apr 2014

@linda81 Ahoj,prosím ťa nevysmievaj sa tým,čo s krížikom idú na potrat.Sama nevieš čo ťa v živote čaká a prečo aj tá s krížikom spravila to,čo spravila.Po narodení ťažko postihnutého dieťatka som tiež bola na potrat.Dodnes to ľutujem a nie som s tým zmierená,lenže vtedy som nevidela iné východisko.Dnes by som to nespravila hoci by som sa trápila s dvomi takýmito deťmi.Tiež som sa vyspovedala a budem zato súdená ja.A ty sa nevysmievaj tým,ktorí sú s krížikom.

moronco
7. apr 2014

Ja som prisla o babätko v 19 tyzdni pred troma tyzdnami.musela som ho porodit a teda vysporiadat sa z niecimtakym je velmi tazke.ja placem stale.som nervozna a plna hnevu a neviem coho este.moja svagrina potratila este v neskorsiom stadiu v roku 2011 a este doteraz smuti.uz to neni take ako na zaciatku ale nikdy nezabudne.a to ziadna z nas.na bolest je len cas liekom.a hlavne ohladuplny partner.

katfan
7. apr 2014

@linda81 ano,da.potrebuje fungovať kvoli dieťaťu,čo má doma.a ak s tým nemáš skúsenosť,tak nechápem,načo sem vlastne píšeš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre