Mali ste viac mimomaternicových tehotenstiev a zistili vám ich príčinu?

maron264
5. máj 2021

Ahojte, je tu nejaká žienka, ktorá si prešla mimomaternicovymi tehotenstvami a prišli jej na príčinu prečo sa to deje? Mam po mimomaternicovom tehu zobrali mi vajcovod, ale v bruchu našli ešte dva plody z predchádzajúcich tehotenstve, o ktorých si bývaly dr. Myslel, že sú to spontánne potraty... Teda biochemické tehotenstva. No neboli, boli to mimo, bez komplikácií. Dr. Mi nedáva veľké šance na to, že sa to nezopakuje. Nájde sa tu nejaká duša, ktorá niečo podobné prekonala? Dakujem

kkovacovak
5. máj 2021

@maron264 ano mala som minulé leto a zistili mi veru prečo sa to stalo. Mala som tam myomy ktoré nebolo vidieť cez ultrazvuk. Potom som tam mala zrasty ktoré mi ,,obmotali,, vajcovody a iné orgány. No a na moje nemilé prekvapenie som vraj v ďalekej minulosti prekonala chlamýdie ktoré keď sa neliečia tak môžu do budúcna spôsobovať problémy. Nakazil ma bývalý priateľ pretože ma podviedol a ja som vtedy dostala silný zápal. No a ono to boli tie chlamýdie. Na jednu stranu bola táto mimomaternicova skúsenosť zlá a hlavne som mala v sebe neskutočný hnev ale na druhú stranu keby sa to nestalo je možné že by som nedokázala v sebe udržať oplodnené vajíčko. A zároveň som v tom období mala extrémne bolesti brucha ktoré nevedel žiadny lekár vysvetliť. Bola som na ct, pľúcnom, gastre, ortopédii atď a nič. No a operáciou sa zistilo že to bolo toto. Takže šťastie v nešťastí. Mmt som mala v auguste minulého roka a teraz práve končím prvý trimester 🙂 Takže otehotnieť ide. Aj napriek tomu že som mala priškrtený aj druhý vajcovod.

maron264
autor
5. máj 2021

@kkovacovak ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, prišli ti na to keď ti robili laparoskopiu alebo kedy? Mne nevraveli nič o vajcovodoch, len tie dva mimo bolo z ľavého a teraz mi vzali pravý, lebo ten nedokázal plod vypudit.som z toho dosť zúfalá, lebo Dr vraví ze príčina sa väčšinou nezistí a stane sa to zas. Nechce sa mi tomu veriť. Jedno dieťatko mam. Stále si myslím, že musí existovať nejaký dôvod.

kkovacovak
5. máj 2021

@maron264 nie ja som normálne začala mať tehotenské príznaky, pozitívne testy. Šla som k dr a tá nič nevidela, poslala ma domov ale o dva dni volala že mám vysoké hcg nech prídem. Potom ho na sone našla a poslala ma hneď ako urgent do nemocnice. Hneď o pár hodín ma operovali a vraj vajíčko ešte žilo a veselo si rástlo. Bolo zaseknuté tesne pred koncom vajcovodu. Ja som mala to šťastie že reálne prišli na to čo to spôsobilo ale tiež nevylúčili že sa to nestane opäť. Viem že veľakrát to nevedia. Môže to byť aj dedičné atď. Nerobili vám preventívne prefuky počas tej laparo? Alebo neodporučili niečo také? Aby zistili ako je na tom ten druhy?

maron264
autor
5. máj 2021

@kkovacovak no práveže, nerobili nič také, len to tam "poupratovali" vyčistili od všetkého, boli v šoku, že tam našli ešte tie dva plody, že to nikdy nevideli. Nechcem nikoho hanit, ale pravdepodobne to bola chyba bývalého Dr. Od ktorého som odišla, stále vravel o biochemickom tehotenstve a hcg po krvácaní nekontroloval a ono možno ešte hodnotu malo. Len sa mi nechce veriť, že neexistuje nejaký dôvod toho celého. Véd už medicína dosť pokročila.to si mala veru šťastie, že ti na to prišli. Ja sa strašne modlím, nech na niečo prídu. Lebo bojím sa teraz ísť na to hop alebo trop. Proste chcela by som vedieť co to mohlo spôsobiť. Ci to druhe a tretie nemohlo spôsobiť to, že tam bolo už jedno, ktoré malo možno, aj keď nízku, hodnotu hcg? Neviem, len dumam a je mi z toho do plaču

kkovacovak
5. máj 2021

@maron264 skúste sa informovať na tie prefuky. Viem že to robia aj ženám ktorým sa dlho nedarí otehotnieť. Nie je to v narkóze a vraj sa to dá v pohode prežiť. Myslím že by to pomohlo už len pre váš kľud lebo sama viem s akou malou dušičkou som šla po druhýkrát k doktorke a dúfala že už bude tam kde má byť. Myslím si že príčinou toho druhého a tretieho mohlo byť to prvé. Zaráža ma že to tam dr nevidel. A teda chápem to správne že tie prvé dve vajcovod nakoniec vypudil? Len to tretie sa zaseklo? Tým pádom by som sa možno nebála lebo by to znamenalo že je ten jeden funkčný a tie vajíčka odumreli z iného dôvodu.

matkahelka
5. máj 2021

@kkovacovak prefuky sa robia pod anestezou laparoskopicky.uz davnejsie sa nerobia ambulantne pri vedomi, kedze je to nesmierne bolestivy zakrok (moja kamoska pri tom skoncila v bezvedomi). pisem z vladtnej skusenosti, kedze som to absolvovala

kkovacovak
5. máj 2021

@matkahelka tak to som nevedela lebo kamoške to robili bez narkózy len s nejakým znecitlivením takže od nej mám info

maron264
autor
5. máj 2021

@kkovacovak presne ako píšete, jednoducho, dve čiarky, navštívila som gyn ale začala som spinit, neskôr krv, vzal hcg prvýkrat 64, keď som do krvacala pozrel maternicu a, že biochemické a môžeme sa snažiť, tak sme sa snažili o mesiac zas to isté hcg 116, po krvácaní skontroloval maternicu nič biochemické... Keď som sa spýtala na nejaké vyšetrenia, odbil ma a bol nervózny, že čo od neho chcem. Kázal mi prísť po menzese, ale ja som sa nahnevala a šla k inej Dr. Ta ma pozerala, brala tie dva tehu ako ukončené keďže to Dr tak označil, a dala mi progesteron. Po polroku cca sa nám podarilo, ale s horším scenárom, krásne čiarky, hcg 663, neskôr zas špinenie, krv, brala som to ako zasa biochemické, lenže Dr brala krv a chcela kým nebudem mat 0,ze ona to tak robí. Vďaka bohu, lebo to skákalo a zrazu videla na utz krv a už som letela do nemocnice s krvácaním do brucha a prasknutým vajcovodom. A zrazu, že dva plody ďalšie, čiže dokopy3. Ja som sa potesila, že prišli na to co sa deje, a ona mi povedala ze to ešte nevideli. Proste vajcovod vypudil tie 2 do brucha bez komplikácií, bez bolesti, ale nevieme ci hcg nebolo mierne zvýšené od 1... Áno to je pravda, že otehotnieť som otehotnela, len to jednoducho išlo stále mimo... Si veľmi zlata a ďakujem, že so mnou rozmýšľaš, ja už neviem kam sa obrátiť. Poslala ma na hematologiu, histologiu, repro imunologiu a ide mi brat nejaké vytery. Ale mam pocit, že sama nevie ci prídeme na pricinu.. 🥴

maron264
autor
5. máj 2021

@kkovacovak každopádne šťastie v nešťastí,ta laparo, lebo keby tam bolo aj 3 v bruchu, tak to by mohlo tiež narobiť ešte vacsiu sarapatu. 😰

kkovacovak
5. máj 2021

@maron264 tak hlavne že ste zmenili lekárku a snaží sa vám ako vidím pomôcť. Je ale možné že na nič neprídu. Hlavné je že ten jeden vajcovod funguje a je tam ešte šanca. Mne povedali že dôležité je že som vôbec otehotnela že už aj s tým majú páry veľké problémy. A vy s tým evidentne tiež problém nemáte lebo to bolo relatívne rýchlo po sebe. Netreba strácať nádej. Je naozaj možné že to prvé bola náhoda a tie ďalšie dve to potom ovplyvnilo. Sú mi záhadou tieto veci a ako vôbec to telo funguje. Jedoo už máte tak ste určite schopná dieťa donosiť. Držím palce nech to dobre dopadne a podarí sa 🙂

maron264
autor
5. máj 2021

@kkovacovak ďakujem, celkom ste ma potešila aj trocha ukludnila. Tak idem ja na všetky testy, ktoré sú možné, dám si pauzu, nútenu pol rok až rok a potom podľa psychiky a všetkého to skúsime zas. Snáď sa dôvod nájde a ak nie bude to hop alebo trop. Presne ako píšete, jedno už mám, vďaka bohu🙏vám držím palce, aby to šlo hladko až do pôrodu a aj po pôrode 🙏 dakujem

kkovacovak
5. máj 2021

@maron264 aj ja ďakujem 🙂 a ešte pekný večer prajem 😉