Mám ísť na interupciu?

otazka13121989
23. mar 2020

Som psychicky v koncoch....mam doma 9rocnu a 6mesacneho .....pred 2tt som zistila ze som tehotná ...brala som antikoncepciu no aj tak sa podarilo...dcerka sa podarila hned ..potom som potratila v 20tt kvoli krcku ..a cele 3 tehotenstvo som prelezala doma a v nemocnici no aj tak sa narodil v 34tt ...mal zapal priedušiek a nechcel papkat .... teraz my gynekolog povedal že krcok je slabý a nemusi vydržať tlak a potratit vo vyssom stadiu. Neviem si predstaviť ležať pri malom drobcovi plus domácnosť a zvysok...mamzel robi 12hodin dene plus dochadza 2hodiny...sama by som to nedala ...neviem sa rozhodnúť ci to skúsiť alebo ist na interupciu. Co by ste robili na mojom mieste?

hipuska
23. mar 2020

Čo na to manžel?

pribinak
23. mar 2020

Bojovala za svoje dieťa ako lev.

Nepomôžu ti rodičia ? Nemôžete si zaplatiť pani na varenie a upratovanie?
9 ročná už vie veľa pomôcť s bábätkom

mirka807
23. mar 2020

To záleží od teba a manžela... Manžel o tom vie ze si tehotná? Čo nato hovorí on? Možno by toto tehotenstvo bolo iné ako to druhé, ale ja neviem či by dokázala interupciu..

teressa30
23. mar 2020

držím ti palce! bude to isto ťažké, ale určite to zvládneš 🙂

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@hipuska stoji pri mne nech sa rozhodnem akokoľvek ...no boji sa mala som z potratu velke psychicke problémy ked som ho videla umierať v mise na potrebu .. skoro sa nam rozpadlo manželstvo

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@teressa30 prave sa bojim ze nie z drobcom beham po doktoroch plus cvicim ... Keby som v nemocnici alebo len v posteli nema sa kto oň starať a nosiť by som jo nemohla uz teraz ma noli hrozne popod brucho

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@mirka807 stoji pri mne vraj nech sa rozhodnem ja... neviem citim sa ako vrah no nemôžem maleho odlozit a zanedbať ...som psychicky na dne

deti95060810
23. mar 2020

moja susedka preležala prvé dva tehu . Doslova si ich odležala...po viac ako 10 r. otehotnela znova - tretí krát a celé tehot. bolo úplne bez problémov...Narodil sa zdravý chlapec....prvé dve má dievčatá...
Nikdy nevieš ako sa to zvrtne. Určite by som to nevzdávala. Každé tehotenstvo býva iné. A to čo narozprávajú lekári netreba brať úplne vážne...vlastná skúsenosť.

janinah
23. mar 2020

To nemyslíš vážne,že takú vec zvažuješ v tomto strašnom období,ak už sa nebojíš vlastného svedomia,tak Boha by bolo treba sa báť....tak muž nechá prácu,možno sa dohodne so zamestnávateľom na neplat. volne, ak nemáte žiadne úspory /čo je chyba,ale nerozoberám/,tak si požičiate od príbuzných....teraz je kopa ludí doma,neverím,že v okruhu svojich príbuzných a známych nenájdete osobu,ktorá by vedela pomôcť....a byť psychicky na dne ,že v tebe rastie nový život? to hádam nemyslíš vážne,všetko sa dá zvládnuť....psychicky ku dnu môžeš ísť pri onko ochorení,pri korone u blízkeho so zlým priebehom,ak ti do tla zhorí dom,ale pre dieťa? vzchop sa,nemáš dôvod sa poskladať pre toto...a postoj manžela je ozaj divný,to akože nemieni zabojovať? tak dokelu sadneme si a rozoberieme ako sa to dá urobiť a nieže stojí pri tebe, a s hlavou v piesku čaká ako sa rozhodneš ...akosi jednoducho si to predstavuje,prepánakráľa,ked zatial sa ani nevyjadril ako to spolu zvládnete? nech sa len toto dieťatko raz nedozvie o myšlienkach svojich rodičov,však to je na zaplakanie,ide o vaše dieťa,nie o dáke mača na dvore....

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@deti95060810 len u mna je zly krcok ...nezvlada tlak ked drobec rastie ..bola som u 2gynekologov a obaja sa zhodli ze by bol zazrak ak by som vydrzala do 25tt

777januska777
23. mar 2020

@otazka13121989 trpela si potratom, ktorý nebol z tvojej viny a potratom zo svojho vlastného rozhodnutia by si trpela oveľa viac a možno by si sa z toho ani nikdy nedostala. Neboj sa aj keď budeš ležať všetko sa dá zvládnuť, zaplaťte si niekoho na pomoc v domácnosti a potom nech ide manžel na materskú s malým. A neboj malému to neublíži, veď sa s ním môžeš hrať aj keď budeš ležať. Ja mám tiež problémy s krckom a viem čo to znamená ležať celé tehotenstvo, keď máš doma iného drobca, ale stojí to zato, za tú námahu. Manžel sa bol pri mojom druhom tehotenstve mojou veľkou oporou, staral sa o mňa a o drobca a ja som len ležala a vzťah mňa a drobca tiež neutrpel (aj keď teda som pre neho už nebola jediná na svete a dosť sa naviazal na manžela). Držím ti palce a uvidíš, že tehotenstvo zvládnete a po pár rokoch si budeš búchať prstom na čelo, že ako si mohla uvažovať o interupcii.

777januska777
23. mar 2020

@otazka13121989 a sekraz ti robili? To je základ u slabého krčku.

domi995
23. mar 2020

@otazka13121989 ahoj 🙂 v prvom rade súhlasím so 777januska777, potratom zo svojho vlastného rozhodnutia by si trpela oveľa viac a možno by si sa z toho ani nikdy nedostala.
No píšem ti preto, aby si sa na to skúsila pozrieť z iného pohľadu. Brala si HAK a aj napriek tomu sa podarilo, to nie je náhoda, nie? Neviem ako ty, ale ja na náhodu neverím a duplo nie keď ide o zrod nového života. Ver tomu, že to dieťatko je výnimočné 🙂 Ver tomu, že všetko bude v poriadku a spolu to zvládnete. Zázraky exitujú a ja v ne verím..kolko krát ani lekári nechápu, ako je možná tá či taká vec, keď si mysleli, že to bude úplne iné 🙂 veľmi ti držím palce, verím a prajem ti, aby si sa rozhodla pre to dieťatko . Nie je to náhoda, ver tomu...možno aj ono neskôr v živote niekomu zachráni život 🙂

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@janinah vies co to je 3dni čakať na porod v 20tt a vedieť ze drobec zomrie ...porodis dieta do.misi na potrebu a vidíš ako umiera...3roky som bola psychicky na dne nic nemalo zmysel.. potom som otehotnela bala som sa ist aj na wc cely cas v posteli a nemocnici...potom sa narodil poklad 24 hodin kritickych kvoli zapalu....do dnes behame po lekaroch a rehabilitácii .... manžela mam skvelého a vážim si ho za to co robi pre rodinu....uspory su ale kedze byvame na dome treba sa on starať...nikdy som si nepozicala ani nebudem to je uz posledna vec ktoru by som urobila...

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@777januska777 nie bali sa infekcie ja mam krcok taky ze on sa zmeni zo dna na deň v stredu som mala 3cm a piatok otvorena na 3cm a to som lezala...

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@domi995 verim na zázrak no 2x po sebe to bolo cele zle...len sa bojom ze keby zase potratim budem to vyčítať mazelovi a deťom

janinah
23. mar 2020

@otazka13121989 samé výhovorky,obavy,tmavé myšlienky,ktorými chceš ospravedlniť niečo neospravedlniteľné...čo tak zabojovať,prestať sa báť a predpovedať čierne scenare a žiť život ako ide? a problemy riešiť až ked prídu? ak sa má nenarodiť,tak sa nenarodí,ale nie teraz ho zniesť zo sveta vlastným pričinením....dieťa prišlo aj napriek antikoncepcii,nemyslíš,že Nebo vie prečo ho posiela? ..ja už viac nenapíšem,je to tvoj život a tvoje svedomie,ty sa rozhoduješ,len si nemyslím,že toto je tragedia a koniec sveta a hlavne si nemyslím,že človek má ísť proti božej vôli,práve teraz vidieť čoho sa ľudstvo dožilo,lebo už nevedelo čo zo sebou robiť ....

0silvia0
23. mar 2020

@otazka13121989 a ak by si isla na interupciu, budes to vycitat komu? Sebe? Manzelovi?

pribinak
23. mar 2020

@otazka13121989 všetko čo píšeš sú vážne veci, ale treba dať tomu dieťaťu šancu na život, možno prežije, možno nie, ale treba mu dať šancu

zuzana_ilkova
23. mar 2020

@otazka13121989 nikto ti nemoze povedat co mas robit a co nie, sprav to tak ako to citis...ak vies ze to nedas tak potom sa budes zbytocne trapit,aj zvysok rodinky....ja osobne nemam proti interupcii nic, myslim si ,ze je to tazke rozhodnutie ale ty sa urcite najlepsie rozhodnes 🙂 nenechaj sa nikym zmanipulovat v tomto... osobne by som dalsie babo nedala...

janinah
23. mar 2020

@otazka13121989 a nie,nerodila som mrtve dieťa, ja som "len" po prvom porode dostala celkovu otravu organizmu a zachranili ma len zazrakom,napriek tomu som potom mala ešte ďalšie dve deti...kebyže umieram od strachu z tehotenstiev,tak ani s mužom už do postele neľahnem,stačí veriť sebe a Bohu a dá sa to....

zuzana_ilkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana_ilkova
23. mar 2020

P.S: reci vyssie zmienenych “Božich ľudi” ignoruj nemaju kic spolocne so zdravym rozumom... 😉

leann245
23. mar 2020

@zuzana_ilkova podla mna zas nemaju so zdravym rozumom nic spolocne uvahy o zabiti vlastneho dieta svojou vlastnou matkou...ale to je moj nazor.

janinah
23. mar 2020

@zuzana_ilkova ja neutočím na teba čo nič proti interupcii nemáš,tak nechaj láskavo aj ty mňa na pokoji...viera či ateizmus nič nemá so zdravým rozumom,je to o srdci,duši a láske....čítaj si o talianskych neveriacich lekároch,čo sa modlia v každej volnej chvílke a sú radi,že našli Boha vďaka pacientovi umierajúcemu pastorovi....alebo aj nečítaj,ale odpusť si poznámky o niečom,o čom nič nevieš

leann245
23. mar 2020

@otazka13121989 ja ti odpoviem uplne jednoducho na tvoju otazku...urcite NIE

otazka13121989
autor
23. mar 2020

@zuzana_ilkova možno som sralo no viem ako som to prezivala skolabovalo my skoro mazelstvo, dceru som nechcela vidieť skoro 3mesiace ....usla som od rodiny a tulala sa kade tade...
Nechcem to znovu prežiť preto som brala antikoncepciu ...bojim sa ze ked budem počuť jeho srdce a cítiť pohyby a zase tk skonci zle ze uz my bude všetko jedno aj to ze mam deti a milujuceho muza...
Najhorsie je ked sa nemam s kým o tom porozprávať preto som napisala tu

sunny8
23. mar 2020

Podľa tvojich komentárov to nezvládneš. Myslím interrupciu. Položíš sa úplne. Dieťatko sa narodí zdravé tebe sa nič nestane 9rocna dcérka ti pomôže aj manžel. Neboj sa ničoho 🍀 držím palce 🍀🍀

zuzana_ilkova
23. mar 2020

@leann245 neberiem ti ani tvoj nazor ani presvedcenie ale kazdy najlepsie vie co zvladne a co nie a myslim ze spoliehat sa na “bozi zazrak” a mad doma 2 deti okolo ktorych treba lietat je take debilne ako verit na santa klausa...

zuzana_ilkova
23. mar 2020

@otazka13121989 nemam problem sa s tebou o tom porozpravat ja som sa tiez tesne pred porodom bala o maleho mal snuru okolo krku a viem ze jeho strtu by som neprezila...preto si myslim ze je zbytocne sa vystavivat takemu psychickemu tlaku a opakujem sama najlepsie rozhodnes co je pre teba a rodinu najlepsie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre