Manžel nechce dieťa

katka1988
7. aug 2015

Som vydatá dva roky, pred svadbou sme sa rozpravali aj na temu detí, ja som mala sen mať minimálne dve detičky, vtedajší snúbenec , bol toho názoru, že jedno, lebo jednému môže dať všetko. Takže do manželstva som šla s tým vedomím, že raz, budem nielen manželkou, ale aj matkou. Teraz keď spomeniem tému deti, aspon to jedno, manžel povedal, že on deti mať nechce a ani mať nebude. Som z toho smutná, nedokážem sa zmieriť s tým,že nikdy nezažijem pocit materstva a vecí s tým súvisiace. Detičky mám pritom rada, som dokonca učiteľka a pracujem s tými najmenšími drobcami. Myslíte, že sa manželov názor zmení? Ako s ním mám diskutovať na túto tému?

simik22
7. aug 2015

tak sa rozved. laska k detom je silnejsia ako k muzovi. toto nie je malickost, v com sa nezhodnete.

majca1581
7. aug 2015

tak musi sa zmenit lebo ked chce byt s tebou tak musi pozerat aj na to co chces ty ...dieta je to najkrajsie co v zivote zeny existuje a ak nebude chciet vobec tak asi by som pristupila k tomu najhorsiemu a to je vymenila by som ho za niekoho kto chce babo....preco by si mala trpiet...byt MATKA je to najkrajsie co existuje a bude existovat ..tak porozpravaj sa nim ..ved kazdy normlany chlap a zenaty chce dieta 🙂 😉
@katka1988

gurmanka
7. aug 2015

A co sa zmenilo od svadby? Ze predtym 1 a teraz 0?

loginexistuje
7. aug 2015

Podla nicku mas 27 rokov mladsia uz nebudes ... ak ste sa pred manzelstvom rozpravali o detoch resp. dietati a teraz nechce tak je to podraz od neho ... je to vazna vec ja by som mu dala cas na premyslenie a riesila to aj radikalne .... tuzba po dietati a materstve je velmi silna vec u zeny .... a cas ti plynie ...

zabka1987
7. aug 2015

No tak pre mna by to bol dovod jasny na rozvod.

pribinak
7. aug 2015

Tak mu narovinu povedz, ze manželstvo bez dieťaťa je pre teba dôvod na rozvod. Vedel, ze dieťa chceš, tak nech sa teraz netvári, ze nevie o com je reč
Mat dieťa je prirodzený pud, musis do zodpovedať otázku ci s ním zostať, alebo hľadať iného kandidáta na otcovstvo a manželstvo

Vieš zadefinovať prečo tak prudko zmenil názor? Ženám jednoducho tikajú biologické hodinky a tuto otázku vi sa stať matkou musia ženy jednoducho riešiť, ci to muži považujú za crazy alebo nie

katka1988
autor
7. aug 2015

jedine to, že máme vlastné bývanie, ktoré spoločne financujeme a na rok plánujeme ísť do väčšieho bývania . Máme stabilné práce konečne obaja. Neviem , čo si mám myslieť, niekoľkokrát mi sám povedal, že nechápe ľudí, ktorí žijú samy, nebudú mať deti, nič po sebe nezanechajú. Rovnako vždy mi vravel, že manželstvo bez detí dlho nevydrží. Tiež som ho občas podpichla, že v domácnosti si jediný muž, aj náš psík je samcek a keby máme synčeka tak som už utláčaná menšina. A výrok mi sám potvrdil, že ano, budeme mať syna a začal vymýšlať mená.Rovnako on vravel, že dúfa, že budeme mať chlapca, aby mal s kým tráviť čas a bude mať komu odovzdať aj svoj koníček. A pred týždňom sa vyjadril, že on nechce mať dieťa, som si myslela, že chvílkový skrat. A tento týžden, znova, že on deti mať neche, že aj tak je už neskoro. že som o tom vedela aj pred svadbou, čo je blbosť. A máme obaja 26 rokov, čo myslím, že nie je neskoro. Neviem zrazu takto zmenil názor, z ničoho nič. A tak sebavedomo mi to povedal, pričom medzi nami sa nič nezmenilo,

velkacica
7. aug 2015

no ak láska k decku je silnejšia, ako láska k mužovi, naozaj sa nemusela vydávať...
Tie, ktoré radia rozvod, inými slovami hovoria, že muža (v partnerstve, manželstve, ako takého) ponímajú akurát ako zdroj semena.

gabriela5
7. aug 2015

to je podla mna chlap dieta,ktory asi si nedokaze predstavit,ze budes mat niekoho radsej,nedokaze sa obetovat,dat zo seba,ale len prijimat,nemat ziadne starosti,myslisi,ze bude mat viac penazi bez deti,ale to nestaci ku stastiu,najma pre zenu,tiez bysom ho poslala kade lahsie.

pribinak
7. aug 2015

@katka1988 tak mu povedz, ze sa niečo predsa len zmenilo a to to, ze ty si ready na materstvo a veci s tym súvisiace, tak nech si rozmysli co vlastne chce a ako si predstavuje vašu spoločnú budúcnosť
Možno by som pockala nejaky cas, aby nemal pocit, ze príliš tlačis na pílu, aké potom by som ho postavila pred hotovú vec: dieťa alebo rozchod

peneloppe
7. aug 2015

@katka1988

My mame kamaratov ktori su na tom boli podobne. On sa nikdy nejako nadsene o detoch nevyjadroval. Ona vravela ze deti chce ale zatial si buduje karieru a tak aj bolo. Boli manzelmi roky a obidvaja pracovali na kariere a vypracovali sa az na top. Cestovali, dokonca jeden cas zili v zahranici kde boli v ramci spolocnosti kde pracovali premiestneni. Potom sa prestahovali naspat domov a vtedy otazka dieta nastupila opat. My sme si s manzelom mysleli ze z toho nic nebude, lebo najma moj muz ho pozna velmi dobre, je to super chlap, kamos, uspesny v praci a zabavac ale deti nikdy nemal velmi rad. Nakoniec dieta maju. Narodilo sa im po niekolkych rokoch manzelstva, ani neviem presne po kolkych ale po dost dlhej dobe. Mozno na dieta dozrel aj manzel casom.
Takze nezufaj, tymto som ta chcela povzbudit ale na druhej strane ked manzel naozaj nechce ustupit a ani pocut o dietati, zda sa mi to totalne nefer voci tebe. Predsa toto je dolezita skutocnost, ci dieta chcem alebo nie a tato otazka by mala byt vyjasnena pred svadbou. Ty pises ze predtym ste sa o tom bavili a teraz dieta nechce. Tak si s nim pohovor, preco taka zmena, co sa stalo atd.
Verim ze sa to vyriesi a mozno nebudete mat dieta hned ale casom k tomuto rozhodnutiu dospejete obidvaja.

pink_lady
7. aug 2015

@katka1988 neskoro v 26? 😕 holka, vysrala by som sa na nove byvanie s nim...nech si ide sam do vacsieho, nic krajsie ako dieta mat nebudes...fuj neznasam takychto egoistov...

lubis ho?

ak ste mali svadbu v kostole tak tam ste obaja slubili pred bohom ze prijmete deti ako bozi dar...

loginexistuje
7. aug 2015

@katka1988 a nema nejake problemy v praci ... alebo neciti privelky financny tlak .. prip. neobava sa toho ked budes na RD ze nebudete mat dost penazi .. skus zistit co je za tym ...

inak pokial ste sa brali v kostole a on bude odmietat deti mozes poziadat o anulaciu ...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gurmanka
7. aug 2015

@fidka79 Toto voci autorke rozhodne nebolo fer. Nepisala, ze ho nuti ani nic podobne. Ak zmenil nazor, je minimalne slusne (v manzelstve detto) vysvetlit preco. Lebo ak nevysvetli zmenu nazoru, tak ano, vtedy je hovado. Veci sa mozu menit, ale ak sa tykaju oboch (co je pri dietati zrejme), tak takato zmena nazoru po svadbe je uder pod pas, najma ak je to este takto bohorovne prezentovane.

mawka
7. aug 2015

no super, a je to tu zas. JA JA JA chcem dieta, ON nie a nie a nie. a ruti sa nam svet. a co tak ho vnimat ako cloveka, ktory ma svoje spliny, obavy, potreby? co tak naozaj svojho manzela vypocut, preco taka zmena? co ked sa boji len, ze to nezvladne? co ked nechce deti len teraz lebo vas chce poriadne zabezpecit a ty z toho robis kauzu ako brno?
preco, sakra, zeny sa nerozpravate najprv doma so svojimi chlapmi? preco najprv vesiate vsetko na modrykonik? tu to za vas nikto nevyriesi. a kym sa vy tu motate v diskusiach, uteka vam cas, ktory by ste mohli stravit v rozhovore s polovickou a prist na to, kde je pricina problemu.

velkacica
7. aug 2015

@gurmanka vraj "láska k deťom je silnejšia ako k mužovi", takže niekto je tam predsa len ako piate kolo na voze - žena predsa vraj "bude mať niekoho radšej" (než manžela)...

mawka
7. aug 2015

@velkacica iste, je to len semeno. doplnok. ja neviem, ja som si brala muza, lebo som ho milovala. nie preto, ze som planovala, ze mi hlavne spravi dieta. brala som si milovaneho cloveka a vobec som nerozmyslala nad tym, ci budeme mat deti alebo nie. vyplynulo to tak akosi prirodzene. a mame spolu dve. a nikdy som nepovysovala ani lasku k muzovi nad dieta a ani lasku k detom nad muza. kazda z tej lasky je uplne ina, krasna, silna, ale ina. a hoci som rozvedena, deti su pre mna cely svet ale zase, mala som partnera a nebola ani jedna strana ukracovana o lasku. neviem ako niekto moze porovnavat lasku k detom a lasku k muzovi alebo tvrdit, ze to a to miluje viac. neexist... toto ide mimo mna.

anti13
7. aug 2015

Možno blbá otázka, ale môže mať on deti, nema zdravotný problém ? ktorý skrýva pod slovíčko nechcem, len ma to tak napadlo....

simik22
7. aug 2015

@velkacica mas deti?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gurmanka
7. aug 2015

@velkacica A vsimla si si, ze to nenapisala autorka temy? Ze ani nepisala o rozvode alebo rozchode? Ze chcela poradit, ako sa o tom bavit? Mozno u niektorych zien je laska k detom vacsia ako k muzovi. U inych mozno nie. A u vacsiny to vyzera, ze je to neporovnatelny typ lasky.

mawka
7. aug 2015

@fidka79 ani nie, skor tu bude tema ako natajnaka otehotniet 😀

tanija133
7. aug 2015

Na tvojom mieste, ak by si sa musela neskor rozhodnut ci muz alebo dieta, ak by ani casom neustupil, ver mi rozhodni sa pre dieta, deti su NAJVIAC na svete. Ak ta miluje , ved je normalne ze by str mali mat deti, ked to ty chces. Al nepristane ani casom, je to velky egoista, a chces byt s takym clovekom ktory ti nesplni tvoj najvacsi sen? Muza mozes vzdy vymenit, keed to musim tak natvrdo povedat, ale dieta bude vzdy pri tebe, to uz nebudes nikdy chciet vymenit.

gurmanka
7. aug 2015

@fidka79 Ja som sa nikde nedocitala, ze ho nuti. Ani ze planuje nasilu. Napisala, ze jej je luto, ze to nezazije (materstvo), z coho mi vychadza, ze jeho rozhodnutie skor akceptuje ako neakceptuje.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mawka
7. aug 2015

@fidka79 suhlasim

tanija133
7. aug 2015

A predsa budesmat neskor oboje,doeta s muzom ktory bude dobrym otcom. Opakovala by som stale co chcem, ak by ani casom neustupil, roesila by som to radikalne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m.i.r.i
7. aug 2015

chapem ta...ja mam ten isty problem s druhym dietatom..pred svadbou dohoda na 2 detoch, teraz jedno staci a ja sa s tym neviem zmierit....a aj ked na jednej strane si mozes povedat, ze mne je fajn, uz mam aspon jedno, tak ale ja si casto hovorim, ze nebyt toho jedneho, ze by mozno rozhodovanie bolo lahsie.....ze to dieta je uz zavazok, uz kvoli nemu sa jeden z nas bude musiet podvolit a s vacsou pravdepodobnostou to budem ja..lenze ja mam o 10 rokov viac a uz prve dieta...u teba je to ovela lahsie...,

@mawka nie je to o semene..ale o nejakej dohode...nejakych planov do buducna..a ked ludia planuju svadbu a spolocny zivot, tak sa rozpravaju o zasadnych veciach v zivote a to ci budu mat deti a kolko je velmi dolezita vec...samozrejme teraz nejde o to, ze nie vsetko sa da naplanovat, kedze osud to moze inak zariadit a nemusi ist vsetko podla planu, ale to zas kazdy uz pochopi inak..ale ak vstupuju mladi do manzelstva s tym, ze budu mat deti a potom odrazu si to jeden rozmysli, je to velmi zasadna rana pod pas...

Z mojho okolia sa dve kamaratky rozisli so svojimi priatelmi po 5-6 rokoch chodenia po tom, co sa vyjadrili, ze nechcu deti...niekedy si zena mysli, ze muz zmeni nazor a caka, caka, roky idu...niekedy ten muz nazor zmeni, dozreje, ale niekedy nie.. a tak mi ostala slobodna aj 36 rocna kamoska, co sa konecne rozhodla spravit zasadny krok, pretoze ono laska k partnerovi akosi sama vyprchava ak odmieta takuto absolutne prirodzenu vec po ktorej zena tuzi a to je mat dieta...

Na druhej strane, 26 rokov - to nie je este tak vela...a na muza zvlast, takze tu je podla mna este dost velka pravdepodobnost, ze nazor zmeni...ale treba sa o tom rozpravat, preco nechce deti, preco zmenil nazor, najst este spolocnu rec...ten moj mi vsetky svoje argumenty povedal hned, tam to nie je len, ze lebo nechcem, tam je milion argumentov ( ktore ja samozrejme vyvraciam ale aspon ich viem)...vo veku 26r moj drahy ani zdaleka nemyslel na deti...vtedy hovoril, ze budeme mat ale teda urcite nie este teraz...absolutne na to vtedy nebol zrely..
Takze si myslim, ze ten tvoj by sa mal vyjadrit o co vlastne ide..a ze ci nahodou len nemysli, ze teraz nie, lebo a lebo..ale raz iste ano...mozno nieco zazil, mozno sa s niekym rozpraval -- chlapi su niekedy hrozni, taki co maju deti zacnu vykladat ake to je narocne, ako viac zena im neda sex, ako musia doma kmitat a ako si znicili zivot a keby sa mali rozhodnut este tak nemaju deti a bla bla...casto su to ti hrdinovia co slobodnym kamosom trepu hluposti, ale pritom by doma svoju rodinu za nic nevymenili.....urcite si este dajte trosku casu a prejdite si to.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre