Po potrate nedokážem nikoho milovať. Ako ďalej?

vlocka33
26. júl 2011

Ahojte,
chcela by som pocut nazory mamiciek. Urcite vela z Vas preslo peknymi ale aj nelahkymi obdobiami zivota, preto chcem pocut nazory realnych matiek z realneho zivota, nie psychologov.
Takze som vydata, pred rokom som potratila babo. Ako tak to preslo a teraz mam pocit, ze uz je to o.k. Az na to, ze teraz vaham ci mat babatko alebo nie. V podstate sa mi zda, ze som sa zmenila, hlavne moje city. Mam dobreho manzela, lubi ma, stara sa o mna (viem, ze aj o babo by sa staral, velmi tuzi po babatku), lubil by nas oboch najviac na svete, po potrate mi bol velkou oporou, aj si poplakal...problem je v tom, ze aj ked si toto vsetko uvedomujem, nemozem povedat, ze manzela milujem. Mam ho rada, ale citim sa akoby som nedokazala milovat uz nikoho. Mam ho rada, ale nie je to take, ze ho milujem a nedokazem bez neho zit. Mozno keby ma opustil, tak by som si uvedomila, ze nedokazem a mozno by som v pohode fungovala bez neho...Neviem co sa so mnou deje, nejako som ochladla celkovo, nielen voci manzelovi.
A teraz k veci co som vlastne chcela pocut....babatko chcem aj ja, len stale vaham...
Ako zmenilo babatko vas zivot? Myslite, ze by mi to pomohlo, keby som mala babo a prestala riesit blbosti?Ako sa zmenil vas vztah k manzelovi po prichode dietatka? Dakujem za vsetky nazory.

nelynka18
26. júl 2011

@vodnarky no tak to vam verim,ze na to nezabudnete 🙂 aj ja to mam v pamäti akoby to bolo vcera 😵 tie jeho cierne ocka ked na nas kukali z tej bielunkej perinky 🙂
@lucka1987 to ano,my ked sme boli na 4D,tak sme sa od dojatia zabudli opytat na pohlavie a to sme chceli urobit ako prve 🙂

lucka1987
26. júl 2011

@nelynka18 ja som chodila casto na utz kedze som lezala v nemocke.... a tak cely utz u mojho gyn (obycajne 2D) som sa kukala na mm ako reaguje... bolo pekne ho pritom sledovat... no ale ako kukam tak neskor si sa oypatala 😉 ja mam takeho dokiho ze to nehovori (kmetko v zavodnej nem) ale mm chce prekvapko... tak sa nechame prekvapkat 😀

nelynka18
26. júl 2011

@lucka1987 to veru je pekne sledovat chlapa ako kuka 😵 no doktor na konci sa pyta ci chceme vediet co to bude a my ze vlastne ano,tak vraj chlapec ale ja som tam veru pipik nevidela 😀 hej ja ho poznam to je sused mojej babky,takze sa tak zbezne pozname....ja by som to mozno aj vydrzala ale mne to bolo jedno co to bude a moj muz to chcel vediet ten by nevydrzal,tak to vieme....mojej kamoske na 4D povedali,ze to bude chlap a ked sa babo narodilo,tak to bolo dievca,nikdy to neni na 100% 😉

lucka1987
26. júl 2011

@nelynka18 heh nemala kamoska nakupene len modre vecicky? 😀 no u nas to bolo naopak.. mm neche vediet a ja by som aj kutikom duse chcela... mm je to jedno, ale je to take pekne to cakanie... ked nevieme na co vlastne cakame.. co na ch alebo na d. 🙂

nelynka18
26. júl 2011

@lucka1987 no este ze mala doma dceru,tak mala po nej vecicky ale meno na rychlo vymyslali...no veru ani ja by som dievcenske nevedela 😨 mile to bude ked vam to oznamia 😵

etuska
26. júl 2011

@vlocka33
myslim ze je to velmi osobna otazka a tiez velmi individualna. Vydata som uz 7my rok.Zazili sme rozne obdobia/no ked sa obzriem spat,nic by som na svojom zivote nemenila.Dieta neprinesie do zivota len romantiku a krasne chvilky plne rodinnej pohody a urcite neutuzi ochladnuty partnersky vztah,skor ho preveri....
ale sama dobre vies,ze sa oplati bojovat.

akramgad
26. júl 2011

ahoj môj názor nerieš nepytvaj a nebádaj všetko sa to nejako udeje a utrase bude tak ako má byť 🙂 a či ho miluješ áno len si si to teraz v sebe udupala. Takže daj na to čo máš v srdci a čo hovorí rozum daj to dohromady a uvidíš čo s toho bude , lebo len ty môžeš toto rozuzliť 🙂 prajem veľa šťastia

gab
27. júl 2011

@vodnarky dobra vsak?

vodnarky
27. júl 2011

@gab -zaujimava..ja som ju moc sice necitala(len nejake tie kapitoly),ale mm ju ma prestudovanu celu... 😉 vela mi o nej rozpraval.. 🙂

andrejka1974
27. júl 2011

hlavne musis chciet mat babo ja som tiez potratila a dvakrat rok po sebe mala som uz doma krasne 3 deti anjelika v nebi moju Dianku ale tuzba bola velka a tak k nam prisla nasa princeznicka Sinduska a zmenilo nas vsetko laska je ovela vacsia ako bola predtym skus si precitat moj pribeh a uvidis

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre