Postup pri kyretáži po zamĺknutom potrate

jozka_1984
1. feb 2015

Ahojte, vie mi niekto povedat aky je standardny postup pri kyretazi po zamlknutom potrate? robia pred tym este usg? alebo ho pripadne spravia na poziadanie? prosim

vege1
1. feb 2015

@jozka_1984 ahoj, ja som bola na kyrete po spontannom potrate. Nastupila som do nemocnice, urobili mi USG a kontrolovali HCG v krvi. Mne potom rapidne kleslo a zacala som velmi krvacat, takze dalsi USG mi uz nerobili. Viem, ze niektore baby tu kyret odmietli a pockali, kym zacnu krvacat same. Tebe teraz diagnostikovali zamlknuty potrat? ☹ Drzim palce

dellitta123
1. feb 2015

Ahoj, ja som mala zamĺknutý potrat pred 2 týždňami,ale keďže som ešte nerodila doktori sa do kyretu nerhnuli a aj ja som bola za konzervatívny postup, tzn. injekcie, pekne som sa vycistila sama. 🙂

lucy125
1. feb 2015

Ahoj ja som mala MA pred rokom,babo sa nevyvijalo ako malo v 8tt malo ešte len zarodočny terčik,poslali ma do nemocky,tam mi urobili USG primar+gynekologička a o 6h mi urobili kyretaž,na druhy den som šla domov.

wenka25
1. feb 2015

mne robil usg moj gynekolog,poslal ma do nemocky,tam mi robili usg 2 krat za kazdym iny dr.....a vsetci sa zhodli ze ide o zamlknuty potrat ale ja uz som aj trocha krvacala.....

kiki68
1. feb 2015

ano robia, pri prijimani este rano mi robili USG kontrolne. Potom uz nasledoval hospit a kyret.
U mna teda HCG neklesalo, telo si nechcelo uvedomit ze uz je finish a nastupili horucky. Mne rastla ta dutinka,ale nie plod, ten sa ziadl dalej nevyvijal.

p_etrisha
1. feb 2015

Ahoj, mne zistili MA na sone v centre, s nalezom som sla k svojej Dr.ta cosi napisala a poslala ma do nemocnice. Tam pri nastupe USG, kyret, potom kontolne USG, nevycistili dobre, dalsi kyret robili pod sonom, to uz bolo v poriadku. Vela sil prajem!

margotka23
2. feb 2015

ja sa taktiez pripajam, aj mne robili po MA kyret, mne robili sono kazdy den po dobu troch dni a hcg mi zacalo klesat trosku som aj krvacala.
Fyzicky sa z toho dostanes sup sup hlavne aby si bola psychicky OK a mozte sa o babatko zacat pokusat🙂 drzim prsty bud silna bude to OK 🙂

nigguska
4. feb 2015

Ja som po MA v 12tt a kyrete. Robila mi moja dr sono,potom pri prijme v nemocnici a na druhy den ked som mala podstupit kyret tak este raz mi robili sono. Plus testy na HCG.-ale mne neklesalo-dutinka sa vyvijala ale babo zaostalo v 9tt.

martinkaa299
5. feb 2015

Ahojte baby. Ja som zacala spinit v 6 tyzdni na sone som mala len prazdny gestacny vak, dnes po 4dnoch bohuzial to iste. Ze este pockame do pondelka a potom smer kyret...

meusicka
5. feb 2015

@jozka_1984 ahoj, mne robili kyret v aug. 2010 po MA. ja som bola uz v 11tt, ale lekar nechcel skor pretoze sme cakali ci nebude akcia srdiecka. to som bola v 8tt. bolo to take obdobie, ci akcia uz mohla ale aj nemusela byt, tak sme cakali, nakolko som mala aj HCG vysoke. v 11tt. uz bolo rozhodnute. sono mi robili este dva dni pred kyretom, potom uz nie. u mna to nemalo vyznam. ja som krvacat nezacala, takze mne dr. odporucal vycistit. po kyrete som si naordinovala caj z alchemilky na posilnenie a zotavenie maternice . 4 mesiace sme mali pauzu a potom sme sa znova pokisili o babo. na 4. cyklus na nam zadarilo a hned dvojnasobne, takze dnes mam doma uz 3 rocne dvojicky.
takze hlavu nevesat, vsetko bude dobre. aj ked je toto obdobie tazke. 😉

bublinka12
27. feb 2015

Baby ja som bola včera v nemocnici so slabým krvácaním,tam mi povedali že ide o zamlknutý potrat,bábo sa prestalo vyvíjať a poslali ma k môjmu g,ten to potvrdil a poslal ma na interné predoperačné ,odtial ma poslali do nemocky dohodnúť termín kyretu a potom naspeť k ním,a ešte pre kartu k mojej obvodnej,cítim sa jak v blázninci,prečo ma už konečne nevyčistia ?Je takýto postup normalny,alebo im všetkým šibe? 😒

tana85
27. feb 2015

@bublinka12 nie, toto je velmi nestandardny postup. ak ti to zistili v nemocnici, tak mali rovno interne a kyret, co mas riesit s gynekologom alebo nebodaj vseobecnym?? je smutne, ze ta takto v tom stave trapia. termin kyretu je co najskor. nech ti vysvetlia, co chcu s kartou ob obdvodnej kedze toto je uplne mimo nej...tvojmu gyne stacilo po cisteni odniest prepustaciu spravu, ale zjavne prava ruka nevie co robi lava :(

andrejkahe
27. feb 2015

Ahoj. MA mi zistili v 9 tt vo februári 2012 pri kontrolnom USG na potvrdenie tehotenstva ☹ . Hneď ma objednali na kyret, na ďalší deň som absolvovala interné predoperačné vyšetrenia a na ďalší deň ráno mi spravili kyret, večer pustili domov z nemocky. Bolelo viac psychicky ako fyzicky, no našťastie som sa rýchlo dala dokopy a dnes už okolo mňa pobehuje krásne takmer 15 mesačné šťastie 🙂 😉 .

mantilka
13. júl 2020

@dellitta123 Ahoj, prosím poradiť mi ohľadom samovoľne ho potratu? Ja som bola v 7 týždni na kontrole plod sa nevyvíjal aj hcg klesali. Lekár mi nariadil vysadiť duphaston a do dvoch dní sa mi spustil potrat. Asi 3 hodiny silné kontrakcie, veľa odišli. Potom som slabšie krvácala. Po 11 dňoch keď som sa namahala zasa trochu na ieco odišlo po hodine zoslabol krvácanie. Dnes je tomu 14 dní. Bola som u lekára. Na USG nič nevidel, ale povedal že krvácať by som už nemala. Odobrala mi krv na hcg a povedal, že možno bude potrebné čistenie - kyretaz..zajtra bude vysledok. Ako dlho si ty krvácala? Nechcem ísť na kyretaz ale ani skomplikovať si zdravotný stav

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre