Potratové tabletky

9. apr 2024

Prosim chcem sa spýtať mate niekto skúsenosť s potratovymi tabletami kde sa dajú zohnať dakujem pekne

lea299
9. apr 2024

U gynekologa? Pochybujem, ze to vies kupit len tak niekde v lekarni. Preboha, ale pride mi to fakt drasticke.

martinkatinka
9. apr 2024

Pokial viem, na SR to este nie je povolene.
Nemyslis nahodou tabletku po styku?

babovecka20
9. apr 2024

Mne sa zdá, že na slovensku to nie je povolené. Skôr v Čechách u nejakého gynekológa to zoženieš.

crazy_cat_lady
9. apr 2024

potratova tabletka je v SR zakazana, takze sa k nej asi nedostanes (ak ju niekto nepredava nejak nacierno..)

zuzinabila
9. apr 2024

máš na mysli chemický potrat? ten je u nás nelegálny.

mima172
9. apr 2024

Takže takto - potratová tabletka sa v súčasnosti podáva už aj na SR ale nie tak ako to pravdepodobne myslí autorka. Podáva sa v Ružinove v prípade zamlknuteho potratu, kedy sa žena chce vyhnúť kyretáži. Autorka, čiže nie, tabletka na ukončenie tehotenstva sa našťastie na SR nedá len tak zohnať.

saxana000
9. apr 2024

Nacierno alebo za hranicami.inak smer basa..
Ak ti ide o vypudenie uz odumreteho plodu tzv zamlcany potrat toto prebieha pod prisnou kontrolou lekara alebo nemocnice a je indikovany a urobeny az po potvrdzujucom vysetreni ze babetko uz naozaj nezije..
Tie tabletky nie su lentilky.cena sa.pohybuje okolo 300e a riskujes ze vykrvacas alebo ze ta zavru.za 400 ti potrat spravia na sukromnej klinike za jedno doobedie bez akychkolvek otazok diplomovani lekari pod anestezou...

simsalabim
9. apr 2024

V CR alebo v Rakusku na klinikach ti ju podaju. U nas je registrovana, ale nie povolena… bohuzial…

jana_435
9. apr 2024

@mima172 iba doplnim, podavaju uz aj v nemocnici Bory.

mima172
9. apr 2024

@jana_435 Môže byť 🙂 Ja som to riešila v januári 2023, vtedy sa údajne podávala len v tom Ružinove.

jana_435
9. apr 2024

@mima172 jj, ja som to riesila v 12/2022 a vtedy bol tiez len Ruzinov. Bohuzial som to teraz riesila opat a uz sa da aj na tych Boroch. Tak mozno niekomu info pomoze. Lebo neviem ako Tvoja skusenost v Ruzinove, ale moja bola 🤮

mima172
9. apr 2024

@jana_435 To ma mrzí, ja som tiež opäť riešila MA, no 22.12 na poradni mi Dr povedala, že nebije srdiečko a 23.12 sa mi sam spustil potrat, takže som sa vyhla tabletke, aj kyretáži. A tým Ružinovom osobnú skúsenosť nemám, len mi ho v januári 23 odporúčala moja Dr, no rozhodla som sa čakať na samočistenie a aj tak to dopadlo kyretážou, keďže 3 týždne sa nič nedialo. Ale ako tak čítam, tak asi to bolo aj dobre. Ak sa smiem spýtať, prečo Ružinov 🤮? 😌

vanilkovazmrzka
11. apr 2024

V cesku alebo v rakusku a pod dohladom lekara.

bluka2
11. apr 2024

Ako pisu, skoro vsade okrem SR v okolitych statoch dostanes od lekara

any_soj
16. apr 2024

@mima172 to nie je potratova tabletka. To sú obyčajné prostaglandiny a podávajú sa na Slovensku už dlho v rôznych situáciách. To, že lekári dlho uprednostňovali kyretaz pri zamlcanom potrate, je iná vec. Potratova tabletka sú vlastne dve tabletky, kde podstatná je prvá, ktorá usmrti dieťa.
Každopádne autorka možno myslí práve na tabletku po MA - v tom prípade treba pýtať od svojho gynekológa.

mima172
17. apr 2024

@any_soj To, čo mi odporúčala moja gynekologička ona sama nazvala "potratovou tabletkou" a v tom čase sa podávala v rámci SR len v Ružinove. Každopádne, je to jedno. Ani raz som ju nevyužila. 2x som musela na kyretáž, lebo bábatka už boli veľké a príliš dlho bez AS a 2x som sa vyčistila prirodzene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre