Vyšetrenia po potrate po 20. týždni

veronikaa2017
9. mar 2017

Ahojte viete mi niektora poradit som po potrate bola som v 21tt dietatko malo ochorenia nezlucitelne so zivotom nevyvynute oblicky, plucka...vsetko zle v 12tt bolo vsetko v poriadku :( uz 4tyzden hladam ale este som tu nikoho s podobnym problemom nenasla uz som pozrela snad vsetky skupiny :( ak mi viete poradit na ake vysetrenia by som mala ist? Cakam na histologiu...moj gynekolog povedal ze po prvej menstruacii sa mozeme zacat snazit, ze som zdrava a ziadne vysetrenia nepotrebujem ...nepripada to v uvahu chce to cas a urcite nejake vysetrenia :( vopred dakujem za kazdu radu

elenajezova
9. mar 2017

Mohla to byť len náhoda, nejaká skrytá prekonaná infekcia, hocičo. Čo narušilo správny vývoj dieťatka a potom už bolo všetko zle. Ťažko povedať. Ale chápem ťa, ten strach zostane vždy, aby sa to nezopakovalo druhý krát. Podľa mna začnú nejaké vyšetrovanie až v prípade, že by sa to znovu zopakovalo.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

Vraj problem nastal pri oplodneni asi...ze sa mohla poskodit spermia ale sme zdravi ja uz neviem :( este som sa docitala mam krvnu skupinu A rh - a priatel B + ze to robi problem ale pri druhom tehotenstve a asi nie takyto co som mala ja...a ako pises bojim sa velmi ale nevzdam sa a dakujem ze si napisala...

ksebejka
9. mar 2017

@veronikaa2017 Ahoj, neviem prečo, ale hovoria to každej žene po potrate :( Ja som bola v 10tom týždni a tiež mám prísť až po prvom menzese. U nás bol vraj problém moja silná chrípka na začiatku tehotenstva... a žiadne vyšetrenia vraj netreba. Tiež ma to znepokojuje, ale vraj sme zdraví a treba znova skúsiť... viem ako sa cítiš - človek by bol pomaly radšej keby mu niečo našli a mohli to riešiť, ako toto zaziť v neistote zase...

tobihomamina
9. mar 2017

@veronikaa2017 taktiez som rok vzad prisla o babetko v 20tt. Tiez bolo vazne chore. Po sestonedeli sme boli na genetike kde mne a partnerovi robili vyter brali krv. Do mesiaca sme mali vysledky obaja sme boli zdravy. Takze sme sa znova mohli snazit ,mala som iba nasedene lieky na udrzanie caste sledovanie u gynekologa. Teraz mam po roku synceka sice sa narodil v 33tt ale mala som preeklampsiu inak by som ho vynosila . Drzim palce viem co prezivas ,dufam ze sa vam podari cim skor mat babetko. 👎

tobihomamina
9. mar 2017

@veronikaa2017
Pardon palec dole omylom pridal fon

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@skebejka je mi luto tvoja strata babenka :( ako pises mozno by som bola veru rada keby sa nieco zisti az sa mozem vyliecit a druhe bude zdravucke neviem si predstavit ze by sa to malo zopakovat to by som uz naozaj nezvladla :( treba verit nic ine nam neostava...@tobihomamina mrzi ma tvoja strata babenka a zaroven gratulujem k syncekovi rada citam taketo stastne konce...na genetiku pojdem aj ja to ma odporucil lekar v Martine pre istotu mam ist aj ked by sa to vraj na 99% nemalo zopakovat...a nemyslim ze to bola nejaka infekcia to by sa asi zistilo ani chora som nebola nikdy ani teplotu som nikdy nemala :/

ikonica
9. mar 2017

je mi luto co sa ti stalo.. ja som prisla o babo v 12 tt.. vraj sa prestalo vyvyjat v 9tt.. spontanne som potratila ale musela som ist na cistenie lebo tam este nieco ostalo... lekara som poprosila o ziadanku aspon na hematologiu... hovoril, ze je to zbytocne, ale nakonec mi ju dal... vacsinou riesia az po dvoch potratoch :( smutne pravidla... ty si bola aj na kyret ked smiem vediet? zaraza ma trochu, ze ti povedal, ze sa mozete snazit uz po prvej ms... mne povedal ze po troch mesiacoch a to som bola v nizsom stadiu tehu ako ty... a nikde hovoria az o 6 mes cakania na snazenie... alebo cakat tak dlho, ako dlho trvalo tehu...

ksulka
9. mar 2017

@veronikaa2017 velmi ma to mrzi, ja som si tym presla uz 2x, aj ked v skorsich tyzdnoch (9 a 16). je to tak, ze po prvom nijak moc neriesia a berie sa to iba za statisticku chybu :( a po druhom ma uz posiela gynekolog na hematologiu, genetiku a ja iniciativne som si vypytala aj reprod. imunologiu. ale zatial cakam na histologiu. tiez sa uz nechcem uspokojit s tym, ze to bola nahoda. nastastie moj gynekolog to berie tak, ze musime zistit pricinu, nech sa to uz neopakuje, lebo vsetko sa vyvijalo ok, tiez bol sklamany. u mna teraz druhykrat nebilo srdiecko. drzim ti palce a ja by som ho posluchala, ak vravi, ze mozete hned, tak naco cakat. tu bolest vylieci len nove tehotenstvo, i ked sama dobre viem, ake strachy clovek preziva. verim, ze sa dockame a bude to uz pri dalsom pokuse ;)

ikonica
9. mar 2017

@ksulka z histoly sa aj tak toho vela vraj nezisti.. len, ze si bola tehotna... po akom case ta objednali na hemato? mna po 2 mesiacoch od potratu... vraj dovtedy mozu byt vysledky skreslene... no povedali, ze ak by sa nam zadarilo skor, tak mame ihned volat a oni nam daju aj skorsi termin...

ksulka
9. mar 2017

@ikonica nechce sa mi pocitat, sorka 🙂 25.2. bolo po a 11.4. mam hemato, tak cca mesiac a pol? skor ako o mesiac asi neobjednaju, mne to dali este celkom priaznivo... ale napr. genetiku az o 2 mesiace t.j. 24.4., ale tam myslim len nemali nic skorsie. a moj gynekolog hlavne tu hematologiu chce vidiet, ze ostatne mu nepridu prilis pravdepodobne. tak uvidime. asi si dam spravit aj nejake endokrinologicke vysetrenie, nech sa mam cim zabavat... a kam ides na hemato? ja do KE k mudr. hulikovej

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

Ahojte tiez ma mrzi vasa strata ale ja verim ze nasi drobci na nas cakaju a nemozu sa dockat tak ako my kedy sa konecne stretneme este nebol ten spravny cas 😔 @ikonica jasne bola som na kyretazi a tiez sa mi to zda velmi skoro hned, urcite pockam 3mesiace mala som velmi pravidelnu MS tak aj to uvidim ci je ok...nerozumiem preco sa to musi stat dva krat a potom zacnu robit vysetrenia :/

danielak84
9. mar 2017

Ja som prišla o bábätko v 12tt a moj dr to vôbec neriesil ani ked som mu spomenula ze mam zvýšenú zrážanlivosť krvi.Hned ako som zistila ze som znovu tehu našla som si inú dr a ta ma este v ten den poslala na hematologiu kde mi dali Fraxiparin a cele tehu som si pichala a aj som mala poradne každé 2 týždne a našťastie mame zdravého 8m synčeka.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@danielak84 gratulujeem a prajem vela zdravicka 😘 moj lekar tiez nema zaujem a netreba to brat na lahku vahu...myslim, ze kazda by mala mat aapon zakladne vysetrenia automaticky ked sa nieco take stane a nie o ne doslova prosit 😕

danielak84
9. mar 2017

@veronikaa2017 mne na to byvaly dr povedal len tolko ze ked sa to stane 3x potom sa tým bude zaoberať lebo už som porodila tri deti a nie je dôvod ma posielat na vyšetrenie.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@danielak84 no ale ako pises tak dovod bol 😢 nemam slov je to smutne 😔

danielak84
9. mar 2017

@veronikaa2017 o to viac ma to bolelo ze sme par týždňov pred potratom prisli o dcérku a ďalšie bábätko bolo veľmi chcene.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@danielak84 boze to mi je velmi luto 😔 dufam, ze Vas smutok trosku zahojil rany drobcek ❤ neviem ked to citam zistujem, ze sa nemam az tak na co stazovat, este mam sancu a nereba sa vzdavat, zivot sa vie pekne zahrat z osudom ludi o to viac mi je luto, ze cim lepsi ludia tym vacsie trapenia maju... 😔 vela zien mi napisalo aj sukromnu spravu je mi smutno z tolkej nespravodlivosti v tomto by nemala byt ukratena ziadna tuziaca zena po dietatku 😔

tobihomamina
9. mar 2017

@veronikaa2017 urcite ked budes znova tehotna tlac na lekara aby ti dal vysetrenia ktore za inych okolnosti povinne niesu. NT vysetrenie v 12tt a podobne.....lieky na udrzanie si vypytaj urcite tiez. Moj doktor bol sprepacenim chuj a musela som si ich doslova vydrankat aj to namna pozeral co chcem ze dalsie urcite nevynosim lebo predtym som potratila v 8tt a nakoniec dievcatko v 20tt to som sice nepotratila musela som mat vyvolany porod. Myslim ze velka chyba bola v lekarovi. Vsetko som musela odneho ziadat. Zial nez som sa odneho stihla odhlasit po porode v 20tt som bola znovu tehotna ainy lekar ma nechcel vziat vraj ked som tehotna musim ostat u povodneho. Takze myslim si ze aj toto tehotenstvo dost zanedbal preeklampsiu zistil v den cisaraku aj to len preto ze som rano prisla ze mi je nevolno a necitim pohyby Tobiaska. Hroza vazne tlac na lekarov aj teraz kym niesi tehotna aby si vedela popripade brat spravne lieky na otehotnenie a podobne...........moc ti drzim palce a urcite sa ozvi ked sa zadari a kludne napis aj teraz ak chces rada sa porozpravam

cokolito
9. mar 2017

Aj ja som prišla o bábätko v 15+3 tt. V nemocnici mi povedali,že sa môžeme pokúšať hneď po prvej MS ale to je podľa mňa blbosť. Lebo predsa len to telo potrebuje čas na regeneráciu. Moja kolegina nečakala po potrate a hneď po prvej znova otehotnela a zas potratila a bohužiaľ prišla aj o ovulaciu. A z histologie sa človek prd dozvie. Mne povedali v nemocnici,že som dostala silný zápal do maternice ( v ten deň čo som potratila sa u mňa objavila zimnica, vysoká teplota a hodnoty CRP som mala okolo 140) ale histologia im to nepotvrdila, nenašli tam žiadny zápal nič. Tak som si stále dokola kládla otázku čo sa teda stalo kvôli čomu to bolo? Ale odpoveď mi nikto nedá. Beriem to tak,že sa stalo len to čo sa malo stať. Sú tomu už tri mesiace a teraz rozmýšľame nad tým kedy to bude najvhodnejšie či teraz alebo ešte počkať. A dúfam,že keď sa to podarí tak už šťastne až do konca.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@tobihomamina dakujem pekne 🙂 ja som bola na sono v 12tt prenatal ZA a vsetko bolo v poriadku...posnazim sa veru pritlacit na gynekologa nech aapon niekam ma posle :/ otehotniet sa podarilo na druhy mesiac s tym snad problem nebude...tiez si si presla svojim... 😔 @cokolito tiez myslim, ze 3-6 mesiacov pockat nikomu neublizi...ja sa preto pytam na tie vysetrenia ake by mi kto odporucil lebo viem, ze ta histologia a genericke malokedy nieco povedia 😕 jedine co budem brat kys.listovu a zelezo vraj ferro-folgamma je fajn tym asi nic nepokazim 3 mesiace predtym ako sa zacneme snazit....budem na teba mysliet a posielam vela stasticka ❤ ❤

ikonica
9. mar 2017

ak vas nechce poslat aspon na to hemato vas gyndos, skuste poprosit svoju obvodnu lekarku... ta moja v tom nevidela problem, hned povedala, ze je potrebne vysetrit trombofilne stavy... ale uz som mala listok od gyndosa tak som nepytala... ale bola by mi ho kludne dala..

ikonica
9. mar 2017

@veronikaa2017 este sa odporuca alchemilkovy caj a vitamin e

ikonica
9. mar 2017

ja este beriem tinkturu alebo caj z leuzey sustivej/marali koren/... je to dobre na rekonvalescenciu, proti depke, na zvysenie libida, na zlepsenie plodnosti... mal by si to davat aj muz.... moj berie pre istotu aj folandrol co nam ostal s predchadzajuceho snazenia...

cokolito
9. mar 2017

@veronikaa2017 aj ja budem na teba mysliet a posielam ti vela stasticka nech sa vam to podari bez problemov. Ja ako nahle som dostala crp do poriadku a aj hodnotu zeleza (lebo som ho mala malo) som zacala brat na odporucanie dr. gs mamavit. A okrem toho uz neberiem nic.

veronikaa2017
autor
9. mar 2017

@ikonica dakujem za rady. Alchemilkovy caj pijem rano a vecer 0,5l. Dnes som zrovna bola u mojej obvodnej lekarky doniesla som moc a brala mi krv skusam ako sa da presne som sa jej pytala ci ma moze poslat na hemato a, ze to ma posle gynekolog :/ je fakt mila este to raz skusim 😅

ksulka
13. mar 2017

inak aj mne gynekolog odporucil sa hned zacat snazit, histologia nepreukazala ziadne zapaly, tromby alebo chyby plodu, iba hematom na placente. ze nemusim ani cakat na vysledky z hematologie ci genetiky. po prvom MA mi odporucil cakat 3 mesiace.

veronikaa2017
autor
13. mar 2017

Ahoj 🙂 tiez si myslim, ze 3mesiace je tak akurat netreba nic unahlovat a zbytocne riskovat...to je super, ze mas vysledky v poriadku 😍 ja cakam uz piaty tyzden a este ziadne nemam z nicoho 😢 dnes som obvolavala Matrin tak snad sa to niekam pohne 🙂

ksulka
13. mar 2017

@veronikaa2017 Ja mam zatial len histologiu, genetiku a hemato az v aprili, ale to mi vravel, ze kludne v maji uz mozem prist k nemu ako tehotna 🙂 Ze pozitivne je, ze sa neukazala ziadna vyvojova chyba (ja to tak pozitivne nevidim :'(, skor sa donekonecna pytam preco), tak vraj nie je dovod cakat. V maji to budu akurat 3 mesiace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre