Zamĺknutý potrat/missed abortion

mamazuk
12. feb 2022

Ahojte, mám diagnostikovaný missed abortion, plod odumrel v 6. týždni (teraz by som mala byť v 10tt)

Doktor zatiaľ čaká, no nič sa nedeje, občas ma pobolieva v podbrušku. Mám ísť na kontrolu vo štvrtok.

Predpisujú na Slovensku tie lieky na spustenie potratu alebo ma čaká kyretaz? Rada by som sa vyhla operácii, ak je to možné.

Čakali ste niektorá na samovoľné krvácanie alebo ste to riešili medicínsky? 🙏 Vďaka za radu

dzonifera
3. máj 2022

@darcas ahoj prosím za koľko dni sa ti spustilo samocistenie od zistenia abort? Ďakujem. Stále čakám že sa mi menzes spustí sám a teda aj potrat…. Nechcem ísť na kyret 🙈

darcas
5. máj 2022

@dzonifera ahoj mne dr nikdy nepovedala na kolky tt to podľa velkosti sedi ale z netu som vycitala ze na cca 5 tt. A spustilo sa mi cca 8-9 tt. Skoro Presne kedy mi mal prísť menzes ( po 2 mesiacoch od posledného t.z. 3.2 posledny a 5.4 potrat)

smutnysnek
18. máj 2022

@darcas Ahojte, som tu nová....bola som mamou na chvìľku, bola som šťastnou na chvìľku a už to tak nie je....Čakala som svoje prvé bábätko, len teraz v piatok mi skončil prvý trimester a už som s anevedela dočkať ako to každému poviem, mala som sono, kde zisťujú vývojové chyby a tam mi doktor povedal, že dieťatko sa prestalo vyvíjať už v nejakom 7-8tt, že už tam nie je, len plodový vak. Poslal ma na príjmovú ambulanciu, kde to potvrdil druhý doktor a vysvetlil mi možnosti, zvolila som si operačne, keďže bol piatok, termín som mala pondelok. Nezvládla by som psychicky mať dieťatko dlhšie v sebe 😞 Od piatku dni boli hrozné len plač a smútok, ešte aj dnes....v nedeľu som začala slabo špiniť a okolo desiatej v noci sa mi spustili kŕče, bolo to zlé, začala som aj vracať, a pomaly sa mi spustil potrat sám, vypadávali zo mňa väčšie kúsky, boli to kontrakcie každé dve minúty, stále som vracala, a šlo zo mňa strašne veľa krvi, napokon ma priateľ zaviezol do nemocnice, kde mi doktor potvrdil, že sa potrat začal, ale nie je kompletný a tam ma vzali na sál. Posledné hodiny som ani nevnímala čo so mnou robia, bola som ubolená a pre mňa to boli hororové bolesti, mávam silnú menštruáciu, ale tieto bolesti boli oveľa horšie, dokonca som mala aj zimnicu a bola uplne bledá, asi zo straty krvi. Tieto dni smútim 😞, smútim za mojím malým anjelikom, viem,že to príroda zariadila takto, ale bolí to, strašne to bolí

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loly666
1. sep 2022

Ahojte, chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou, nakoľko už som prečítala toľko článkov a diskusií, no žiadna to nemala ako ja, tak snáď sa nájde niekto, kto to mal podobne. V piatok som bola na poradni, mala som byť 16tt, aj keď v papieroch sa písal začiatok 18tt, čo doteraz nerozumiem, ale to teraz asi nie je podstatné. Na sone dr. nevidela pohyb, ani biť ❤️, tak ma poslala do nemocnice, aby to potvrdili, čo sa teda stalo. Prešla som internými vyšetreniami, o 15tej hod.mi zaviedli vaginálne tabletku misoprostol na vyvolanie pôrodu, hovorili mi, že mi začnú kontrakcie, musím to porodiť nakoľko je to už taký týždeň, potom ma uspia a vyčistia. Okolo 22 hodine mi začali dosť silné kŕče, ako pri menzese, vypýtala som si niečo od bolesti a do pol hodiny mi odtiekla plodová voda na izbe potom ešte na lôžku pri vyšetrení. Prišla dr., že ma teda už idú uspať a docistit, čo som sa teda divila, že to nakoniec nemusím rodiť, ale zas na 2.strane som tomu bola aj rada. Zákrok trval cca 15min. pred pol nocou už som bola na izbe a na 2.den ma ráno pustili domov, s tým, že musím užívať lieky medocriptine kvôli tvorbe mlieka a picham si injekcie clexan kvôli tromboze. Krvacam normálne ako pri menzese, no v utorok zo mňa vyšiel taký kusisko, že som sa úplne zľakla, čo to je?! Na kontrolu idem o 2 týždne, kde dúfam, mi povedia príčinu potratu, nakoľko ja som mala všetky výsledky ok, 1 tehu mám za sebou pred 3 rokmi a bolo úplne bez komplikácií. V lekárskej správe som sa dočítala, že to mal byť chlapec, 16cm, 120g, čo mi nejde do hlavy ako to, že stačilo pri už tak veľkom plode len to čistenie...snáď dostanem aj na to odpoveď pri kontrole. Ďakujem, ak sa niekto ozve, čo to mal podobne.

kikulienkadd
1. sep 2022

@loly666 ahoj, mne lekár povedal, že po zamĺknutom potrate a následnej kyretáži som vlastne ako žena po pôrode-v šestonedelí. Tj.je normálne, že krvácaš, niekedy vychádzajú aj zrazeniny. U mňa to skončilo skôr ako po 6.týždňoch, možno aj preto,že zamĺknutý potrat mi zistili v 13tt,čiže skôr ako tebe. Tiež som si pichala clexane,aj v tehotenstve, potom aj po kyretáži. Ak sa ti čokoľvek nezdá, treba sa pýtať lekára. Prajem ti veľa síl na prekonanie straty dieťatka, daj telu aj mysli čas na zotavenie. Všetko dobré ti prajem 🍀

loly666
2. sep 2022

@kikulienkadd Ahoj, ďakujem za podporu. Áno aj mne povedali, že to bude ako 6nedeli, ale už teraz krvacam menej a už si to nepamätám ako som to mala po cisárskom, či to trvalo tak dlho. Akurát dnes som si kúpila alchemilkovy čaj aj znovu užívam kys.listovu, snáď to nebude vadiť pri tých liekoch. A kam si si pichala clexan? Na bruchu sa mi hneď spravila modrina, tak do ramena, tam zatiaľ len na jednom mám. Aj ma to trochu stipe po pichnuti. Za akú dobu sa ti podarilo otehotnieť? Samozrejme sa budem vypytovať, keď pôjdem na kontrolu, snáď mi všetko vysvetlia a všetko dobre dopadne. 😊

loly666
2. sep 2022

@kikulienkadd Ešte sa chcem spýtať, keďže ti to zistili v 13tt, mala si len kyretaz, alebo ako ja aj tú tabletku na vyvolanie pôrodu, musela si rodiť?

kikulienkadd
2. sep 2022

@loly666 tento zamĺknutý potrat bol moje posledné (4.) tehotenstvo, dieťatko bolo taký naplánovaný dar k 40-tke. Veľmi som sa na neho tešila,ale dopadlo to inak... keďže predtým som mala 3 cisárske (2.syncek sa narodil mŕtvy),nikto by sa mi už neodvážil dať tabletku na vyvolávanie pôrodu (aj kyretáž je vraj celkom riziko pre tak pozasivanu maternicu,ale inak sa nedalo). Dali mi len dilapan, nejaké tyčinky na roztiahnutie krčka maternice,to ma veľmi bolelo,aj som dosť krvacala, ale vraj pri samotnom zákroku to pomôže zmakcit krcok, aby ho neroztahovali úplne nasilu. Moje cisárske boli z dôvodu neotvarania sa. Pred pôrodom môj krcok vždy vyzeral ako keby som ani nebola tehotná. Co sa týka clexane-striedala som aplikáciu na bruchu naľavo - na pravo po dňoch. Pri 3.tehotenstve a väčšom brušku aplikácia do ramena,tiež striedavo vľavo, vpravo po dňoch. Ďalšie tehotenstvo nezvažujem vzhľadom na vek,odporúčania hematologičky a gynekológa. Ako mi povedali, je krásne,keď majú 2 zdravé deti mamu živú, než pokúšať osud a riskovať ďalšie tehotenstvo...

gabrielle023
16. mar 2023

@helianthuses ja by som tiež chcela dúhové bábo...len sa hrozne bojím. Po akom dlhom čase sa Vám zadarilo? Teraz som dva mesiace od kyretu a nebolo mi všetko jedno, lebo som vedela, do čoho idem. A tá inteligentka, čo tu komentovala, že je to pár minútová záležitosť...no nech je rada, že to nemusela prežiť.

helianthuses
23. mar 2023

@gabrielle023 V marci som mala kyret, v maji posledny menzes a vo febriari som rodila. Termin porodu som mala presne na rok presne po potrate. Drzim palceky. Moje duhove dievcatko uz ma 2 rocky a tehotenstvo bolo bezproblemove. Nechcelo sa rozbuchat srdiecko tak som sa bala ze sa to zopakuje ale zabojovala 🙂

gabrielle023
3. júl 2023

@helianthuses nechcelo sa rozbúchať? A v kolkom týždni bolo 💗počuť? No pre mňa bol prvý utz zázrak. Pri mladšom synovi v 5tt nebolo nič vidieť a tu 5tt 6 deň akoby dve žlté telieska...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre