Ako postupovať, keď v obchode predávajú tovar po záruke?

nikitag
17. nov 2012

Včera som kupovala pre syna plienky v drogérii (podotýkam že bez akcii alebo upozornenia) a okrem toho ešte x vecí a až doma som zistila že plienky sú 3 roky po záruke a šampón tiež 14 mesiacov po záruke. Pokladničný blok mi (asi úmyselne) nedali. Dala som si tú námahu a vrátila som sa do obchodu,zavolala som si vedúcu a moju reklamáciu odmietli,tvrdili že to som nekúpila u nich a oni určite nepredávajú nič po záruke. S tým som bola odbavená. Po takomto jednaní a podvodov by som chcela na nich poslať obchodný inšpektorát. Vie mi niekto poradiť ako postupovať? Mám vôbec nejakú šancu? Neide mi konkrétne o moj prípad,chcem skôr aby tam urobili poriadky.

sisaha
17. nov 2012

Podnet na SOI mozes dat bud pisomne, alebo mozno aj mailom, treba uviest konkretnu prevadzku, pripadne presne ktory tovar bol po zaruke.. A keby stalo mne, to co tebe, tak tam idem este raz aj s fotoaparatom a ten tovar si nafotim, vratane predavaciek... a s usmevom by som vypochodovala...

verion
17. nov 2012

nájdi si na nete kontakt na ŠOI, kt. náleží do tvojho okresu, nájdeš si kontakt, a podnet na kontrolu môžeš poslať aj mailom, alebo zájsť tam osobne.. ja som raz posielala mailom, a oni ti budú odpovedať, a normálne s tebou jednať...
môžeš im opísať tvoju situáciu, že ti nedali bloček, a tovar bol výrazne po záruke... a oni tam potom zrejme pôjdu na kontrolu... a budú ťa informovať o výsledku kontroly... aspoň takto si to pamätám...

liz_lemon
17. nov 2012

ja by som napisala aspon sem do fotoblogu, ktora drogeria to bola a v ktorom meste, aby sa im ludia vyhybali

traktor
17. nov 2012

urcite SOI a nemala si sa nechat..hned by som isla k regalu a pozrela aj dalsi rovnaky tovar..ak bol jeden po zaruke, urcite by sa nasiel aj dalsi..ak by aj tak neriesili, odfotila by som ho hoc aj mobilom a s usmevom im oznamila, ze vo veci idem konat, ver tomu, ze by ta hned poriesili..

lilitela
17. nov 2012

Chod tam este raz na nakup za 2-3 dni a kup si to iste, co si mala po spotrebe. Tentokrat si poriadne skontroluj zaruku, predpokladam, ze pani veduca si to tam dala chytro do poriadku. NEZABUDNI na blocek, a potom za 1-2 dni posli muza alebo niekoho ineho s blockom a tym pozarucnym tovarom ho tam vratit, pripadne nech sa im povyhraza SOIKOU, to zaberie.

xlucia
17. nov 2012

ani blok nemusis mat. napr. plienky sa vyrabaju v sarzach, a tie cisla sedia na celu dodavku. su rovnake. cize musia tam mat dalsi tovar z rovnakej sarze....

zmrzlinkams
17. nov 2012

škoda že si sa nevratila k regálu a nevybrala aj ine plienky čo boli tiež určite po zaruke, alebo by som si ich naschval kupila ešte raz a vypytala blok a tak to dala na inšpektorát.
ale tak ako piše lilitela nech niekto iny kupi to iste a s tym bločkom novym isť a doniesť tam tie stare plienky a narobiť tam riadny bordel s tym že by som na nich poslala kontrolu už len preto že sa tak zachovali, keby sa ospravedlnili tak v pohode stalo sa može sa staž že si to nikto nevšimol však kontrolovať zaruku na potravinách o.k ale na takomto tovare malokedy napadne a možno aj oni to dostali s takou pozaručnou lehotou a nevšimli si to ale to si už oni musia riešiť s dodavatelom oni by si mali pytať od neho vyrozumenie, mna ako zakaznika to trapiť nemusi - aj plienky po zaruke možu urobiť šarapatu ...

sonica
18. nov 2012

to ze nemas uctenku vobec nevadi, oni ich musia totizto uchovavat, takze staci podat podnet na SOIku, kludne napis, kedy presne aspon priblizne si to kupila co presne sikupovala a oni su schopny si to dohladat, a zasla by som do toho obchodu ako ti radia nafotit si ten presly tovar 😉

maruska24
18. nov 2012

napíš mailom na soiku, môžeš si tam nájsť aj konkrétne meno a poslať to tomu pracovníkovi, opíš situáciu aj to že ti nedali bloček, zo soi ti odpíšu a potom ti aj odpíšu ako prešetrenie prebehlo a k akému záveru a pokute dospeli. Ja som tak bežne posielala podnety pri potravinách, a tá prevádza čo si aj tak nedala povedať, bola nútená po častých kontrolách zavrieť, lebo platiť pokuty dokola neuniesla. Netreba sa dať.