Ako postupuje exekútor?

21. feb 2024

Ahoj.. zo zvedavosti ma zaujíma ako postupujú exekútori.. pošlú najskôr list kde sa treba dohodnúť a zaplatiť alebo nič neposielaju a hneď siahnu na majetok a účet?

16zolik16
21. feb 2024

Ja som mal exekútora ešte za mladá som nezaplatil pokutu policajtom 😀 som na to zabudol dlhé roky nič nechodilo a zrazu exekútor v pošte. Stym že to treba zaplatiť do nejakého dátumu ja som to zaplatil nakolko to nebola veľká suma ale viem že sa dá s niektorým dohodnúť na splátky

autor
21. feb 2024

@16zolik16 takže najskôr výzvu a kontaktuju dlžníka.. ja ze nekontaktuju a hneď blokuju účet

16zolik16
21. feb 2024

Neviem ako to je ale mne papier došiel a podľa mňa musí informovať o nejakom zásahu na účet

julia_romeo
21. feb 2024

ked uz to ma exekutor zablokuje ti peniaze na ucte, posle papier s oznamenim o zacati exekucie a je potom na nom ci povoli splatky alebo nie..

tinka2233
21. feb 2024

Nás nekontaktoval nikto, hneď segre zablokovali učty. Celé to bolo divné. My sme sa zriekli dedičstva po otcovi, zo socialky nam volali, že ma otec nejake starobne šetrenie kde ma sumu 900e že nech jej pošleme učet, že nam to vyplatí. My sme povedali, že sme sa zriekli dedičstva a ona nam na to povedala, že to do dedičtva nespada. Po 7mich rokoch segre zablokovali učty a stiahlo jej to do minusu -2500e, tak sme vyplatili len tych 900e a bol pokoj.. a potom na nas ešte niečo vyskočilo ale nie od exe ale od vymahačskej firmy ale to sme ignorovali, kedze existuje zakon na ochranu dediča. Mali sme vtedy 15 a 18 a jedna chyba pani na socialke spravila takéto patalie

autor
21. feb 2024

@tinka2233
@julia_romeo
Q to exekútor siahne sa všetky peniaze napríklad keď ma niekto dlh dajme tomu 1500 euro tak exekútor mu môže zobrať všetko co ma na účte napríklad 10 tisíc?

mimikarol
22. feb 2024

Jednému známemu prišiel dopis že príde exekútor s policajtom a má si nachystať veci v dlžnej sume. On ale nemá bankový účet tak mu ho nemôžu zablokovať, alebo teda stiahnuť z neho peniaze. Ale čo ešte tomu predchádzalo neviem, ten dotyčný sa "pochválil" len týmto. Tam bude toho určite viac....

janulienka78
22. feb 2024

exekútor zablokuje účet len vo výške dlžnej sumy a trov exekúcie

autor
22. feb 2024

@janulienka78 takže nezoberie všetky peniaze z účtu?

autor
22. feb 2024

@janulienka78 a jak zablokuje. Véd je je dostatočná suma tak len tu si sa strhne nie

julia_romeo
22. feb 2024

nie, vsetky nie. len do vysky dlhu..

janulienka78
23. feb 2024

k tomu, aby si mohol zraziť blokovanú sumu, musí mať dlžník prevzaté upovedomenie o začatí exekúcie a musí prejsť lehota na podanie námietok, ktorá je 15 dní od prevzatia upovedomenia. Ak to chce dlžník urýchliť a platiť aj nižšie trovy exekúcie, je možnosť požiadať banku, aby blokované peniaze poslala exekútorovi ihneď. Exekúcia sa tak ukončí a účet odblokuje

mk1111111111
23. feb 2024

Zablokuje Ti 1500 eur, pockas na papier alebo zdvihnes telefon a dohodnes sa, ci uz tak, ze uznas dlh a moze stiahnut, alebo sa dohodnes na splatkach, ak nechces, aby Ti stiahol vsetko. Ci povoli splatky, to je len na nom