Ako to momentálne funguje s náhradným výživným?

lienka1996
9. aug 2020

Ahojte, prosím vás ako je to teraz s náhradným výživným? Potrebujem papier z polície že som ho bola udať, alebo mi netreba? A keď mi zaplatí jednu splátku, tak musím vracať všetko štátu, čo mi dávali náhradné výživné za bývalého?
Ďakujem za každú odpoveď.

veronikaszabova
9. aug 2020

@lienka1996 ak budes poberat nahradne vyzivne a EX ti nieco posle, pripadne exekutor, tak to musis vratit statu --- preto je to nahradne vyzivne. Nemozes poberat vyzivne od statu plus od EX.

lienka1996
autor
9. aug 2020

@veronikaszabova len tú jednu splátku, alebo všetko od začiatku sa ráta?

veronikaszabova
9. aug 2020

@lienka1996 len to, co ti on posle

lienka1996
autor
9. aug 2020

@veronikaszabova a keď ho pôjdem udať, tak mám ísť s papierom na úrad práce?

draik
9. aug 2020

@lienka1996
Celá agenda sa výrazne zjednodušila. Nemusíte podávať trestné oznámenie (vybavia úrady). Zároveň UPSVAR informuje exekútora o vyplácaní náhradného výživného a exekútor v takom prípade posiela úradom uvedenú čiastku priamo tomuto úradu. Už sa teda neabsolvuje kolečko exekútor pošle peniaze-oprávnený (Vy) ich dostanete a musíte vrátiť úradu.

lienka1996
autor
9. aug 2020

@draik ďakujem. Čiže treba ísť za sociálnou pracovníčkou čo mala na starosti našu dcéru a bola aj na súde? Vôbec sa v tom nevyznám a na našom UPSVAR máme neochotnych pracovníkov, čiže som sa tam nič nedozvedela keď som bola sa pýtať.

draik
9. aug 2020

@lienka1996
Podajte žiadosť o náhradné výživné s potvrdením, že exekučné konanie trvá aspoň dva mesiace a nebolo výživné zaplatené.

mpikusova
9. aug 2020

Treba si vypisat ziadost, zdokladovat vas prijem 6 mesiacov spatne, treba ist k exekutorovi a poziadat, aby vymahal peniaze od ex, ak nevymoze za 2 mesiace nic, tak potom treba podat na UPSVR ziadost, plus rozsudok o zvereni dietata a plateni vyzivneho.