Akú budem mať výšku podpory?

linda.syk
16. okt 2014

SOm na rodicovskom, v zamestnani mam zmluvu na dobu neurčitú. Pracujem na dohodu, kde moj mesacny prijem je 30 eur. Na Socialke som sa musela odhlasit ako poistenec statu, odvody za mna plati zamestnavatel na dohodu.
Pravdepodobne nenastupim po rodicovskej do trvaleho pomeru..budem mat narok na podporu...hmmm.ale však jej výška ?

Socialka pocita v danom mesiaci-kde som mala dohodu, ako prijem tych mojich 30 eur a pri vypocte podpory nebude vychadzat z prijmu z trvaleho pomeru pred nastupom na rodicak...
Kamoska takto pracovala na dohodu pocas rodicaku, po ukonceni rodicaku sla na podporu a jej podpora je 67 eur.....
Neviete mi poradit nejaky "figel", na dohodu nechcem prestat pracovat...ale rada by som vyuzit co najvyssiu podporu,
dakujem za rady

gapa
20. okt 2014

ukončiť pp dohodou posledným dnom RD a hned sa isť evidovať do evid. uchádzačov o zamestnanie. Vtedy vyrátajú (podla teraz účinných zákonov, tak snád to nezmenia zase) podporu dvomi spôsobmi a použijú vyšší vym.základ. Toto ale platí len v prípade, ak v období dva roky pred zaevidovaním máš LEN!!! obdobie čerpania RD, teda nesmie do tohoto obdobia zasahovať materská dovolenka, ani čerpanie pn v zamestnaní ani čerpanie dovolenky po ukončení RD ani odpracovanie pár dní po RD!!!!!!!!
1. vyrátajú denný vym.základ z obdobia dva roky pred zaevidovaním, tj. z tej dohody,
2. vyrátajú vym. základ z obdobia dva roky pred nástupom na RD (nie md!!)
vyšší sa použije na výpočet podpory.
Kamarátka asi neskončila pracovný pomer posledným dnom RD.