Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

25. aug 2023

Ahojte. Chcem sa opytat, ci budem mat narok na davku v nezamestnanosti? V septembri 2021 som nastupila do prace. Prvy mesiac som mala len dohodu. Od oktobra som dostala zmluvu na dobu urcitu, ktora trva do dnes. V oktobri mi konci zmluva na dobu urcitu a mam pocit, ze zamestnavatel mi ju nechce predlzit. Opat chce zamestnat niekoho noveho, aby mu nemusel davat na dobu neurcitu. Uz v predchadzajucej praci takto so mnou zatocili... Chcem sa opytat, ci budem mat narok na podporu? Mam odrobene 2 roky vkuse, iba mesiac som bola pn po operacii, inak som vkuse pracovala. Dakujem

lucka_ke
25. aug 2023

potrebuješ mať za posledné 4 roky aspoň 2 roky kedy za teba platili poistenie v nezamestnanosti, ak toto spĺňaš tak áno, PN nevadí ak trval pracovný pomer

lenuska9999
25. aug 2023

To je jedno, že to bola dohoda a nie normálna zmluva, odvody za teba odvádzal do SP. Predpokladám , že to nebola dohoda i brigádnickej práci študenta. Potrebuješ mať 730 dní poistenia za posledné 4 roky. Môžeš ísť na SP si to zistiť, koľko dní poistenia máš za toto obdobie. Ale malo by ti to vyjsť.

autor
25. aug 2023

@lenuska9999
@lucka_ke dakujem ;)