Čo musím vybaviť po narodení dieťatka?

28. jan 2024

Ahojte,

ake byrokraticke ukony ma cakaju po narodeni dietatka ? A tiez na ake prispevky mam narok ? Toto je moja sumarizacia.

1.rodny list si uz nemusim vyzdvihovat na matrike, v porodnici sa da poziadat o to, aby mi prisiel domov postou do vlastnych ruk
2.nemusim riesit ani poistovnu, dieta je automaticky zaradene do tej istej ako ja
3. mame s manzelom narok na pridavok na dieta, a manzel ma tiez narok na danovy bonus, kedze ja som na MD
4.o prispevok po narodeni dietata uz nemusim ziadat, pride mi automaticky

Zabudla som este na nieco mamicky ? Prosim o doplnenie 😂

mima1608
28. jan 2024

No, my sme ešte malú nahlásili na odber smetí v našom meste, a to je myslím aj všetko 🙂

dadka1997
28. jan 2024

Tak to su ine novinky, velmi pekne ďakujeme ☺️

lucka_ke
28. jan 2024

ak bývate v bytovke tak správcovi nahlásiť počet osôb

gejb
28. jan 2024

Ešte prihlásiť dieťa k pediatrovi 🙂
https://www.modrykonik.sk/peniaze-a-urady/co-vybavit-po-narodeni-dietata/
Tu je pekný sumár.

autor
28. jan 2024

Dakujem baby, to o smetiach a nahlaseni poctu osob v bytovke som nevedela.
Co sa pediatra tyka, to som nespominala, lebo toho treba vybavit este pred narodenim, teda minimalne sa s nim dohodnut 🙂

sims122
28. jan 2024

Myslím ze my sme už ani smetie nevybavovali, že to išlo automaticky

sims122
28. jan 2024

A rodný list som posielala aj do svojej prace

petronellla87
28. jan 2024

Zisti ešte či v práci alebo aj v obci kde bývaš nedávajú príspevok pri narodení dieťaťa. Inak nie každá matrika posiela RL domov -to bolo ale minulý rok, možno to uz je inak

autor
28. jan 2024

@sims122 ale to len kvoli nejakemu prispevku, alebo je to povinne ?

autor
28. jan 2024

@petronellla87 ano to uz mam zistene, pozistujem teda este ohladom matriky, myslela som ze na poziadanie to poslu vsetky .

sims122
28. jan 2024

Popravde netuším, ja som mala poslať 🤷‍♀️ teda neviem ci to je vo všetkých firmach. Manžel posielal tiež ale kvôli daňovému bonusu,