Daňový bonus po rozvode

katzi88
7. aug 2022

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať ako to je. Je to vyše roka, čo som s deťmi odišla od manžela,sme rozvedení, nežijeme spolu a on berie naďalej daňový bonus na deti. Vraj by som mala nárok na príspevok ku prídavkom, keďže nemám nárok na daňový bonus. Čo mám robiť?

natalienka12
7. aug 2022

@katzi88 Deti sú zverené do starostlivosti tebe? Tak potom si uplatni daňový bonus ty.

lienka.7
7. aug 2022

@katzi88 uz to tu bolo xks krát omielane... ak chce poberat danovy bonus na deti, MUSI s nimi zit v spolocnej domácnosti.
Ešte pokial by ti tie peniaze dával na deti, nedbam. Ale pravo na ne nema. Navyse aby si ich nechaval ako doplnok pre seba 👎👎👎Ty požiadaj o príspevok k prídavkom a jeho upozorni, ze si to ma v praci zrusit. Viac ta trápiť nemusi, finančná správa si to s nim uz vybaví. Ty si ako prvá poberatleka v rade, ostatní su az po tebe.

elizabet173
7. aug 2022

@katzi88 on nemá nárok na daňový bonus

lienka.7
7. aug 2022

@natalienka12 asi nepracuje, cize nema narok na danovy bonus. Preto sa pýtala príplatok k pridavkom

katzi88
autor
7. aug 2022

@lienka.7 áno,vraj sa ten príspevok dá požiadať aj 6 mesiacov spätne. Len to mi asi nedajú keď on poberal ten bonus.

katzi88
autor
7. aug 2022

@natalienka12 som ma materskej ešte, syn má len 1,5 roka

lienka.7
7. aug 2022

@katzi88 ty si ho pekne uplatni a on DB vrati. Nie je problem.

matullienka
7. aug 2022

@lienka.7 a ešte on zostane veľmi nemilo prekvapený keď bude musieť vrátiť celú sumu naraz, co pri výške danoveho bonusu na 2 malé deti nie je malá suma

katzi88
autor
8. aug 2022

@lienka.7 ďakujem veľmi pekne

lienka.7
8. aug 2022

@matullienka tak to uz je jeho problém. DB je viazany na dieta, nesluzi na prilepsenie pre neho k platu.

katzi88
autor
8. aug 2022

@lienka.7 veru keby to minul na deti nepoviem,ale ani si ich len nebrava tak ako sme sa dohodli,nie že by im ešte kupil niečo navyše

lienka.7
8. aug 2022

@katzi88 ako som ti napísala, vobec ale, ze vobec ta to nemusi trápiť. Ty si pekne uplatni ten prídavok a jemu oznam, že nech viac nepobera DB.
Ak napriek tomu bude, FS si to s nim uz vybaví. Jasna vec.

katzi88
autor
8. aug 2022

@lienka.7 ďakujem veľmi pekne,obehám si to

olvedicsilla
17. aug 2022

@katzi88 priplatok k pridavku som aj ja chcela poberat ale neda sa povedali mi lebo to musi poberat clovek ktory je na dochodke a su tam viecere podmienky.. aj ja som na materskej a ani nemam narok na danovy. Ale ani na tento prispevok bohuzial

katzi88
autor
14. jan 2023

@lienka.7 na ten príspevok k prídavkom myslím nemám nárok