Dávky pre rozvedenú matku

sofisofi
24. máj 2013

Ahojte maminy, obraciam sa na Vás s prosbou o názor, pomoc, poradenie pre moju známu ... Je rozvedená matka s dvomi deťmi, skončila jej materská dovolenka, dostáva výživné od bývalého manžela 120 Eur a na úrade práce jej priznali len príspevok na bývanie 89 Eur .. takže jej mesačný príjem je 210 Eur ☹ Je to naozaj všetko čo môže dostávať od úradu práce len ten príspevok na bývanie ? Je možné ešte požiadať o iné príspevky ? Alebo je to už naozaj maximum a systém "skvelého sociálneho zabezpečenia" viac pre rozvedenú matku s dvomi detičkami už viac neprispeje ? 😒 Vopred Vám dakujem za všetky rady, skúsenosti, tipy .. velmi budem rada a vďačná za čokolvek 🙂

amouramour
24. máj 2013

bohuzial nie:(sestra sama s detmi sa musela obracat a mat dve prace a to nedostavala ani vyzivne, az po case jej stat zacal platit nahradne vyzivne

sisaha
24. máj 2013

@sofisofi nech si poda navrh na zvysenie vyzivneho minimalne o dalsich 120 eur. a potom cim skor sa snazit zamestnat

sofisofi
autor
25. máj 2013

Dakujem Vám aj ked ste ma velmi nepotešili 😒 ja som myslela či nemá nárok na nejaké dávky v hmotnej núdzi alebo niečo podobné ... so zvýšením výživného by asi velmi nepochodila ☹