Exekúcia od Dôvery

sendy27
12. jún 2016

Ahojte baby kvôli 64e ktoré nedopatrením sme zabudli poslať do dôvery nakoľko manžel má živnosť nám dali exekúcii..Podotýkam že žiaden papier sme nedostali ..vraj sa vrátil späť a to som doma.. Som veľmi sklamaná od pondelka exekúcia účty pozastavené a papier prišiel až v piatok kvôli čomu doposiaľ sme nevedeli museli sme zaslať 100e exekútorovi.. Ma právo zdravotná kvôli takej sume exekútora a môže exekútor najprv zablokovať účty a potom zaslať tlačivo ďakujem za odpovede. ☹ ☹

pribinak
12. jún 2016

Exekuovat Ta/vas mozu pre akúkoľvek sumu, aj pre 1e
Postup je uz vysoko otázny

n0mi
12. jún 2016

Prve co spravi je, ze zablokuje. Zajdi do dovery alebo do banky ci pozri list a budes vediet meno exekutora. Zavolajte mu a budete vediet takisto s nim dohodnut splatkovy kalendar.

sendy27
autor
12. jún 2016

mi sme už volali aj zaplatili cez poštu sumu 100e exekútorovi aj tých 64e do dôvery len ma zaráža že zablokujú účty a človek nevie prečo nič sme nedostali žiadne upozornenie 😒

lillien11
12. jún 2016

@sendy27 Ja len,že prikaz na zablokovanie uctu do výšky pohľadávky sa posiela súbežne s upovedomením o začatí exekúcie ... A inak suma 100€ boli zrejme predbezne trovy,kedže odmena je 33,19€+6,64€ DPH a nejaké hotové výdavky ,ale až take vysoké nemôžu byt ani keby čo pokial to je čerstvá exekúcia...

sendy27
autor
12. jún 2016

je to čerstva od pondelka od 6.6

draik
13. jún 2016

@sendy27
Exekútor zásadne najskôr blokuje majetok povinného, až následne posiela upovedomenie o začatí exekúcie. Predpokladom exekúcie v danom prípade bol výkaz nedoplatkov, ktorý mal byť dlžníkovi zaslaný od zdravotnej poisťovne. Neprevzatie výmeru na jeho platnosti nič nemení.

sendy27
autor
13. jún 2016

@draik žiaden výmer sme nedostali