Exekútor mi blokol účet a ja neviem, čo som dlžná

butterfly333
3. mar 2015

Exekutor mi bolkol účet no mne nikdy žiadne upozornenie či vyzva že nemám niečo zaplatene neprišla inak by som to zaplatila no nič mi neprišlo tak ako sa mám obhajit ako mi môžu bloknut učet ked neviem že som dĺžna. Volala som exekutorke a vraj mi už niekolko vyziev poslali no na adresu kde už 4roky nebyvam. Kedže som nemala prečo a komu hlasit zmenu trvaleho kedže som si dlhy vyplatila. Dá sa voči tomuto podat námietku? Mám dve deti a muža na dlhodobej pn vážne choreho. Exekutor mi uvolnil len 99,58e na vyžitit.

alenah31
16. apr 2015

@1stefi121 nie, to nepostihnuteľné minimum 60 a 25% sa týka mzdy u zamestnávateľa, ostatné peniaze na účte a iný majetok sú postihnuteľné celkom až do zaplatenia výšky dlhu.

1stefi121
16. apr 2015

a ešte by som chcela veideť ak ma trvaly pobyt u rodičov a byt je vo vylučnom vlastnictve matky može stiahnut exekutor aj na byt ked tam ma sestra trvaly pobyt?

kaktusik007
16. apr 2015

@1stefi121 na byt nie, na hnutelny majetok typu televizor ano -- exekutor vychadza z toho, ze je to majetkom exekuovaneho - jedine ak sa dokaze opak... cize matka musi preukazat, ze sa jedna o jej majetok a nie je to majetkom dcery -- idealne ak ma od toho vsetkeho blocky a cestne prehlasi, ze sa jedna o JEJ majetok.

kaktusik007
16. apr 2015

@1stefi121 ale pises ze sestra pracuje -- v tom pripade exekutor na 99% nebude riesist predaj hnutelnych veci, to je fakt jedna z poslednych moznosti..... peniaze na uctoch, a hotovost v ramci splatok zo mzdy by mali stacit....
k exekucii hnutelneho majetku sa pristupuje skor vynimocne... potom musi ostat jedna chladnicka, jeden televizor, jedna stolicka a postel pre kazdeho clena domacnosti, rovnako aj pribor... ale hovorim toto je uz skor extrem.

1stefi121
16. apr 2015

@kaktusik007 pracuje už vykonava exek.dvomi sposobmi pohladavkou z učtu v banke a zražkami zo mzdy

alenah31
16. apr 2015

@1stefi121 exekútor nemôže vojsť do nehnuteľnosti, ktorá nepatrí povinnému - okrem toho ak matka povie, že všetko zariadenie je jej exekútor ani nepípne aj keby ho zrovna úplne na kompletku kupovala tvoja sestra - nikde nie je uvedené, že tvoja mama musí odkladať bločky za všetko čo do bytu kúpila - okrem toho na bločku sa neuvádza meno a kto dokáže, že to nekúpila mama, ale sestra?? . Ale oni takto chodia iba v extrémnych prípadoch a keďže ona robí toto ani neriešte - skrátka to bude splácať zrážkami zo mzdy, zvyšok ti pošle na účet a hotovo. Exekútori majetok zaťažujú bremenom hlavne kvôli špekulantom, ktorí dlžia nemalé peniaze a potom sa ho rýchlo zbavujú - prepisujú majetky na iné osoby, aby nemuseli splácať pohľadávky. Ale to už ide o iné sumy.

1stefi121
16. apr 2015

Lebo som čitala že ak prevyšuje sumu nad 2000 eur može sa exekuovať ajm ajetok kde ma hlaseny trvaly či prechodny pobyt ☹

alenah31
16. apr 2015

@1stefi121 to je síce pravda, ale len v prípade ak sa dlh nespláca dohodnutým splátkovým kalendárom alebo povinný nie je zamestnaný a nie je mu možné vykonávať zrážku zo mzdy a jediný spôsob na vysporiadanie pohľadávky je predaj majetku pokiaľ nejaký vlastní - ono to tých ľudí skôr či neskôr dobehne vždy, prinajhoršom dlhy zdedia deti. Toto ani náhodou nie je prípad tvojej sestry - neboj, až také čierne to nie je. Ja nevravím, že je terno mať exekúciu, ale nie je ani prvá ani posledná a hlavne......ona sa to snaží splatiť takže nech je pokojná🙂

1stefi121
16. apr 2015

No dufam lebo ten exek.je dosť neprijemny a v emaili vyjadrenie exel"na základe Vašej žiadosti uvádzam, že vzhľadom na výšku vymáhaného
nároku nesúhlasíme s uzatvorením dohody o postupnom splatení pohľadávky.
Je však vo vašom záujme plniť dlh formou Vami navrhovaných čiastočných
úhrad minimálne vo výške 90 EUR mesačne. Pokiaľ tieto úhrady nebudete
vykonávať, budeme nútený vykonávať exekúciu aj ďalšími spôsobmi v zmysle
Exekučného poriadku. Toto je vyjadrenie koncipienta exek.uradu ktory jej to posall na emial či by nepristupili aj inym sposobom ved zraža už zo mzdy neviem čo ešte chce. Ide sice o dlh 4410 už .

1stefi121
16. apr 2015

@alenah31 No dufam lebo ten exek.je dosť neprijemny a v emaili vyjadrenie exel"na základe Vašej žiadosti uvádzam, že vzhľadom na výšku vymáhaného
nároku nesúhlasíme s uzatvorením dohody o postupnom splatení pohľadávky.
Je však vo vašom záujme plniť dlh formou Vami navrhovaných čiastočných
úhrad minimálne vo výške 90 EUR mesačne. Pokiaľ tieto úhrady nebudete
vykonávať, budeme nútený vykonávať exekúciu aj ďalšími spôsobmi v zmysle
Exekučného poriadku. Toto je vyjadrenie koncipienta exek.uradu ktory jej to posall na emial či by nepristupili aj inym sposobom ved zraža už zo mzdy neviem čo ešte chce. Ide sice o dlh 4410 už .

kaktusik007
16. apr 2015

@1stefi121 jasne ze exekutor je neprijemny 🙂 musi byt... ale fakt klud, k predaju majetku nedojde len tak a potom, naco by bol exekutorovi trebars gauc??? on chce peniaze !!!! nie gauc 🙂