Exekútor mi blokol účet a ja neviem, čo som dlžná

butterfly333
3. mar 2015

Exekutor mi bolkol účet no mne nikdy žiadne upozornenie či vyzva že nemám niečo zaplatene neprišla inak by som to zaplatila no nič mi neprišlo tak ako sa mám obhajit ako mi môžu bloknut učet ked neviem že som dĺžna. Volala som exekutorke a vraj mi už niekolko vyziev poslali no na adresu kde už 4roky nebyvam. Kedže som nemala prečo a komu hlasit zmenu trvaleho kedže som si dlhy vyplatila. Dá sa voči tomuto podat námietku? Mám dve deti a muža na dlhodobej pn vážne choreho. Exekutor mi uvolnil len 99,58e na vyžitit.

belllinka
3. mar 2015

@butterfly333 Toto iste sa aj mne stalo, raz som zabudla zaplatiť jeden súdny poplatok, upomienky mi chodili na adresu, kde som uz roky nebývala. Jedneho dňa mi iba zavolali z banky, ze mi exekutor zablokoval ucet. Mne neuvolnili z uctu nic. Musela som zaplatit dlznu sumu, potom mi hned odblokovali ucet. Mas velmi velku dlznu sumu?

pribinak
3. mar 2015

Ale teraz ti musel oznamit, ze kolko dlhujes a zaco, poziadaj o splatkovy kalendar

lillien11
3. mar 2015

Nahlásila si si zmenu trvalého pobytu aj na obci/meste?Ak áno,tak sa výzvy,resp.listiny vracali exekútorke ako adresát neznámy (pokiaľ pošta postupovala normálne).Ak tam len nebývaš a bývaš inde,ona to nemala odkiaľ vedieť...
Teraz už dlžnú sumu vieš,tak to môžeš riešiť...rovnako už musíš vedieť za čo to je,tak ak si to uhradila,dolož doklady...

alenah31
3. mar 2015

@butterfly333 exekútor posiela výzvu na poslednú jemu známu adresu - pravdepodobne ste všetko vyplatené nemali. Banka bohužiaľ nie je povinná Vám oznámiť, že máte exekučným príkazom zablokovaný účet - vy musíte komunikovať s exekútorom. Námietku síce podať môžete, ale nebude Vám to nič platné - oni zasielali výzvu na adresu, ktorú im v podkladoch poslala spoločnosť (banka, nebankovka....), ktorej dlžíte. To, že máte dve deti a manžela PN tiež nikoho nezaujíma - a tiež pozor n a jedno - pokiaľ dlh vznikol počas manželstva manžel je tiež spoludlžný. Dohodnite sa s exekútorom na pravidelných splátkach. V prípade, že nie ste zamestnaná a nemáte žiadny príjem dlh začnú stŕhať z jeho PN-nky. Pokiaľ ste zamestnaná rovnaký príkaz na začatie exekúcie Vám príde aj do práce a budú Vám to stŕhať zo mzdy, pokiaľ je dlžná suma vysoká exekútor môže dokonca zaťažiť exekúciou Váš dom-byt, auto či iný majetok.
Ja mám momentálne zamestnanca, ktorý má dlh cez 4000€, exekučne sme mu zrážali povinnú zrážku každý mesiac - teraz je PN po operácii kolena štvrtý mesiac. Ten prvý mesiac mal ešte nejaký príjem - splátka odišla a potom sme oznámili exekútorovi, že je PN. Po nejakom čase nám volal do práce čo má robiť - neprišla mu celá PN, že to asi zle vyrátali - zisťovali sme to - nič nebolo zle vyrátané, zrazili mu exekúciu. V jeho prípade išlo o dlh na výživnom - a dlhy na výživnom a dlhy štátu majú prednosť pred akýmikoľvek ostatným platbami osobnej potreby.

butterfly333
autor
3. mar 2015

@belllinka no dlh je 950 no na učte mi este treba stiahnut 380e kedže mi 99,58e uvolnili.

butterfly333
autor
3. mar 2015

@lillien11 lenže ja som nemala komu nahlasovat a prečo zmenu adresy. V meste na urade vedia kde byvam tak isto aj pošta vie moju novu adresu.

alenah31
3. mar 2015

@butterfly333 zmenu trvalého bydliska nahlasuješ všade kde si pri podpise akejkoľvek zmluvy udávala svoju trvalú adresu z OP - čiže lekárovi, zubárovi, v práci, sociálnej poisťovni. zdravotnej poisťovni, banke, komerčnej poisťovni, ak mám mobil tak svojmu operátorovi a každej spoločnosti, u ktorej máte napr. tovar na splátky, pôžičku a pod. To, že na úrade a pošte vedia vašu novú adresu neznamená, že ste nemali zmenu oznámiť aj ostatným.

ellca123
3. mar 2015

pri zmene trvaleho bydliska hlasis obci a mas zmenu obcianskeho koli adrese tak aj policii
nabuduce treba zmenu adresy hlasit aj banke/PRE ISTOTU/

inak neviem co by som robila ja,clovek ani nevie kedy je komu dlzny-myslim socialnu poistovnu ci zdravotnu....

jellinga
3. mar 2015

Ked ti pridu papiere na tvoju terajsiu adresu, mas moznost podat namietky do urciteho casu a o namietkach uz rozhoduje sud...Ak sud namietkam nevyhovie chod do banky a vypytaj si tlacivo, je to vyhlasenie podla § 104, kde si uvedies sumu ktoru mesacne potrebujes a posli to exekutorovi. Moze aj nemusi s tym suhlasit, ale ucet ti neodblokuje, dokial exekucia nebude vyplatena. A takto by si mala aspon nejake peniaze...

jellinga
3. mar 2015

az teraz som si precitala aky mas dlh, tak tam je to tlacivo bezpredmetne, ale podat namietky mozes ak exekucia nie je opravnena...

lillien11
3. mar 2015

@butterfly333 Pozri,ja robím na exekútorskom úrade a takéto reči ,že nemala som komu čo nahlasovať zmenu adresy neuznávam...keby si si riadne zmenila trvalý pobyt,takéto niečo nemuselo nastať...exekútorka by ti to poslala na reálnu adresu...
Príkaz na blokovanie pohľadávky na účte sa posiela súčasne s Upovedomením o začatí exekúcie - keby sa ti doručilo,presne by si vedela za čo to je,aká suma a z čoho pozostáva...a môžeš sa brániť - námietky proti exekúcii,môžeš dať návrh na odklad-o všetkom si poučená v Upovedomení o zač.ex.

lillien11
3. mar 2015

@butterfly333 Pokiaľ nemáš prevzaté Upovedomenie o začatí exekúcie - choď si ho prevziať alebo nech ti ho pošlú na adresu,kde bývaš,aby si si ho mohla prevziať...bude ti plynúť 14-dňová lehota,počas ktorej môžeš podať námietky,príp.uhradiť dlh jednorázovo s nižšou odmenou...ak nemôžeš,daj si žiadosť o splátky...

butterfly333
autor
3. mar 2015

@ellca123 obec aj na policii či v banke ved tam vedia že som zmenila trvale kedže mám aj novy občiansky už od 2012. Tak tam to hlásit nemusim kedže to vedia

butterfly333
autor
3. mar 2015

@lillien11 ma asi nechápeš. Kedže som si nebola vedoma že niekde niečo dlžim načo by som tam hlasila zmenu trvaleho. Ja som tam všetko uhradila v T. Come odisla som odtial tak načo by som im hlasila zmenu trvaleho bydliska.

ladyblcha
3. mar 2015

@butterfly333 zjavne vsetko uhradene nebolo. zial. teraz ti uz zostava sa riadit radami ako ti pise
@lillien11 alebo @alenah31

butterfly333
autor
3. mar 2015

@ladyblcha ano žial myslela som že je uhradene všetko aj som si to overovala a oni že ano všetko je uhradene. No tak už to riešim s exek dali mi splátky
Dakujem vám baby ste zlate dakujem za pomoc a radu. 😘😘😘

ladyblcha
3. mar 2015

@butterfly333 tieto neprijemnosti vzdy pridu v tu najnevhodnejsiu chvilu. 😒

katarinamarkova
3. mar 2015

@butterfly333 🙂 ja sa dobre bavim....
prva veta- exekutor mi blokol ucet a ja neviem, co som dlzna
par viet dalej - nie som dlzna nic, vsetky dlhy som mala vyplatene
par viet dalej - to v tom t-com-e mi povedali, ze to je ok, tak uz riesim splatky s exekutorom

ked si si vedoma, ze vsetky dlhy mas vyplatene, zdokladuj to a exekutor ti exekuciu zrusi......ale teda pravdepodobne ich asi nemas vyplatene, ked dobrovolne riesis splatky 🙂

butterfly333
autor
4. mar 2015

@katarinamarkova dobre sa bavíš? Ha ha ha si trapna ked sa bavíš na druhom neštastí.

ellca123
4. mar 2015

no už sa mi viac krát stalo na fóre, že sme sa zverovali a bolo to zneužité ci zosmiesnené
a to mi je luto

butterfly333
autor
4. mar 2015

@ellca123 ved to nechápem takeho človeka čo sa teší z neštastia inych.

1stefi121
12. apr 2015

@butterfly333 ahoj mohla by som sa opytat sestre blokli ucet na sumu 2000 eur cize je tam - 2000 a rezerva 99,58 mozem vediet ci ta rezerva znamena a ci jej ju banka pusti bez nejakeho papiera od exek.alebo to uvolnia automstivky dakujem

alenah31
13. apr 2015

@1stefi121 Ide o sumu danú priamo zákonom, s ktorou môže povinný disponovať jednorázovo odo dňa zablokovania účtu a nie je potrebný súhlas súdneho exekútora na disponovanie s touto sumou - myslím tých 99,58€. Účet bude blokovaný až do úplného uhradenia dlžnej sumy. Sestra nech kontaktuje priamo exekútora a skúsi sa dohodnúť na mesačnom splátkovom kalendári - ak jej ho exekútor odsúhlasí bude jej na účte mesačne blokovať len tú konkrétnu sumu, na ktorej sa s exekútorom dohodla ako na mesačnej splátke - zvyšok finančných prostriedkov jej uvoľní. Zároveň však treba dbať na to, aby bol na účte vždy dostatok prostriedkov na tú splátku.

butterfly333
autor
13. apr 2015

@1stefi121 a kolko má prostriedkov na učte? No mne exekutorka blokla učet potrebovali 950e kedže vyplatu mávam oklol 750e a na učte som nemala nič len tu vyplatu čo mi prišla tak čakali na další mesiac aby mohli stiahnut zvyšnu sumu. No kedže som živitelka rod mám dve deti mm na polovičnom inval tak mi po dohode uvolnili len tych 99,58e . Potom som exek volala že nemám. z čoho žit a ony poslali medzi tym aj papier do práce aby mi tam priamo z platu stahovali 230e. A po dlhych telefonátoch s exek mi poslali domu papier pre banku že mi maju uvolnit učet ale treba komunikovat s nimi a až ked pošlu papier na jeho základe treba ist do banky a banka vola nazad exek a potom uvolnia učet čiže ho odblokuju. Držím sestre palce.

1stefi121
13. apr 2015

@butterfly333 tak vyplatu ma az zajtra no mava okolo 500 eur takze nejakych 400 eur jej stiahnu a 99,58 vyplatia no bola v banke a nechcu jej ivh vyplatit a caka na vyjafrenie exe.o splatkovy kalendar

butterfly333
autor
13. apr 2015

@1stefi121 ako že nechcu nech povie že podla zákona jej to musia uvolnit. A nech zavola exek aby jej uvolnili tych 99,58 e to musia. A potom je už na exek či daju splatkovy. Mne teda začali strhavat automaticky v práci z vyplaty poslali do prace platobny rozkaz a bolo. A ked jej chodí vyplata na učet kde má ten -2000 tak vyplatu jej to stiahne uplne celu nič jej neostane. Jedine že jej budu strhávat v práci tak ako mne. Čiže učet mi odblokovali cca do 2týždňov a začali strhávat v práci určite percento podla vyšky platu. Mne teraz strhli 230e a zostalo mi 500e.

1stefi121
13. apr 2015

@butterfly333 no caka momentalne na jeho vyjadrenie zatial jej nestiahli nic z min.mesiaca tam ma 62 eur no memoze ich vybrat takze exek.este nezacala len ma bloknuty ucet a ako sa da poziadat exek.aby je strhaval z platu u zamestn.?

butterfly333
autor
13. apr 2015

@1stefi121 neviem mne exek povedala že poslali aj príkaz do práce aby tam začali strhávat z platu. Nech skusi exek zavolat ja som snou volala skoro každy deň. Tak ešte mi dva krát stiahnu z platu a mám pokoj.

1stefi121
13. apr 2015

Uz je v stadiu riesenia vaka na odpovef o splatkovy kalendar

1stefi121
14. apr 2015

Takze dopadla tak ze so splat.kalenfarom nesuhlasi uz ma aj zo mzdy stahovane a ucet stale blokovany a este ma aj sama doplacat sumu len nevie ako ked ma ucet blkovany a paniaze na ucte