Je možné uznanie otcovstva až po pôrode?

kristina8916
12. jún 2019

Dobtý den prišla som si po radu ohladom uznania otcovstva ako je to ked sme to nestihli vybavit ešte pred porodom kedze ma hospitalizovali skor a do porodu budem v nemocnici . Da sa to vybavit aj hned ked pojdem pre rodny list zapisu otca dietata a zmenia priezvisko alebo to bude trvat dlhsie a musi sa to sudne . Dakujem za odpovede a rady.

alenah31
12. jún 2019

@kristina8916 aj potom, prídete po pôrode na matriku, spíšete prehlásenie o otcovstve a priezvisku, na ktorom ste sa zhodli a následne vystavia RL. Takže sa zbytočne nestresuj. Akurát v nemocnici ti otca dieťaťa nikde neuvedú, budeš všade figurovať len ty.

franci70
12. jún 2019

@kristina8916 posli vybavit otca na matriku bez teba, to vyhlasenie podpisuje on.nevh si zoberie tvoje doklady, papier z nemocnice a vybavi to.

emmusska
12. jún 2019

@kristina8916 na matrike staci alebo nech ide len otec 🙂

kristina8916
autor
12. jún 2019

Ano tak super lebo pri synovi som mala hned papiere tak som nevedela ako to je takze dobre ked to moze aj sam vybavit dakujem za odpovede .

pertu
12. jún 2019

Tak u nas v bb to teda samemu neslo a ani zakonom to umoznene nie je, ved to sa realne aninemas nemoze chodit po uradoch s obcianskym niekoho ineho...OP treba na vybavenie rodneho listu, my sme museli ist s partnerom spolu na matriku, kedze sme tiez nemali dopredu vybavene

kristina8916
autor
12. jún 2019

@pertu a dalo sa to teda aspon po porode teda respektive jak nas pustia s porodnice a pojdeme po rodny list hned vybavit a zmenit priezvysko v rodnom liste ??

evittam
12. jún 2019

@franci70 Nevybaví. Musia tam byt obaja. Ona pise cestné prehlásenie.😉
Plati co pise
@alenah31

evittam
12. jún 2019

@kristina8916 Nevybavi. Zbytočne sa nestresuj. Vybavíte po pôrode-rovnako ako pred. Len priezvisko bude mať pri narodeni po tebe.

alenah31
12. jún 2019

@kristina8916 ako píšeme, iba spolu po pôrode, všetko hneď na mieste, bez čakania a naraz. Bud v kľude a teš sa na babo🙂

pertu
12. jún 2019

@kristina8916 ano,uradnicka sa pytala,na akom priezvisku sme sa dohodli,je jedno,co je napisane v porodnici,to daju len po matke