Jednorázová celodenná vychádzka počas PN

17. sep 2021

Ahojte, chcela som sa Vás opýtať, či máte skúsenosť s celodennou vychádzkou-jednorazovou počas PN. Som zaradená medzi rizikové tehotenstvo kvôli predchádzajúcim častým potratom - momentálne sme na tom okej len musím brat viacero liekov-práca je veľmi stresova a náročná . No cez víkend sa mi vydáva najobľúbenejšia sesternica. Naozaj im chceme len prísť popriať, zobrať koláč niečo zjesť a utekať domov - no je to viac ako 2 hodiny počas vychádzok. Volala som na sociálnu a povedali, že lekár len vypíše, že som mala celodennú - dá info do sociálnej a je to. No presne v ten deň, kedy má svadbu mi začínaju konečne vychádzky. Prosím zienky, ktoré majú ozaj skúsenosti nech mi dajú vedieť. Skúsim ešte obvolat tu sociálnu poisťovňu ale chcela som počuť aj vaše skúsenosti. Moc ďakujem za odpovede ❤️ kontroly sa veľmi bojím, nikdy som takto PN nemala

simonkazga
17. sep 2021

Ahoj, ja som pocas PN z dovodu rizikoveho sla na svadbu, ale na vlastnu. Lekar napisal na obycajny vymenny listok, ze udeluje na den blabla celodennu vychadzku. Lebo tetusky na socialke vobec nezaujimalo, ze sme mali len obrad pocas vychadzok a potom domov. Ale s tym papierom uz bolo vsetko ok. To bolo predosle tehu. Mimochodom, akurat od dnes som na materskej. Od 3.5. do 16.9. som bola na PN a vobec nikto ma nekontroloval.

autor
17. sep 2021

@simonkazga a myslíš, žeby mi to mohli dat aj keď to nie je na moju vlastnú svadbu? Ozaj chcem len na 5 hodín ísť z domu. No ja som sralo 😂😂😂 Ja sa bojím kontroly aj všetkého ani by som to tam nevydržala... Musím mať všetko na kope..

simonkazga
17. sep 2021

Musis poprosit svojho lekara. Realne to potvrdenie budes potrebovat len ak by ta naozaj hladala kontrola pocas tych 5 hodin.

autor
17. sep 2021

@simonkazga ďakujem za pomoc, no skúsim im ešte zavolať v pondelok alebo co či môžem ísť za rodinou uvidíme ďakujem za pomoc 🙏

makova333
18. sep 2021

Zbytocne budes volat do socialky, jediny kto vyriesi tvoj problem je tvoj osetrujuci lekar, ktory vypisal PN. Treba ist za nim osobne a dohodnut sa. Tot vsjo.

autor
18. sep 2021

@makova333 lenže lekár nevie, nemá skúsenosť - nikdy si ženy nepýtali voľno - vraj vždy išli bez hocijakej vychádzky, nebáli sa kontroly tak mi povedal.. Na socialke pani mi poradila no nemala čas, nestihla som sa viac opýtať.. Čiže lekár je mi ju ochotný dat, no povedal nech to cele prezistim, tak zisťujem a pýtam sa normálne tu... Čiže ísť za ním není riešenie. A určite som taka sprostá že jeho sa neopýtam a budem vypisovať hneď na koňa... 🤦‍♀️ Jasne ze som sa pýtala...

makova333
18. sep 2021

To co je za chumaja. Napise do tvojej zdravotnej karty, ze dna xy povoluje celodennu vychadzku z vaznych rodinnych dovodov resp vychadzku od 7.00 do 21.00. Ak by prisla kontrola k tebe, urcite ho budu kontaktovat. Ty dostanes listok do schranky, ked ta nezastihnu doma. Ak chces mat istotu, nech ti da potvrdenie rovnakeho znenia ako zapisal do zdravotnej karty. Nie je na to ziadne speci tlacivo. Cim viac budes vyvolavat na socialku, tym viac budes na seba zbytocne upozornovat.

autor
18. sep 2021

@makova333 ďakujem za pomoc, nemusia Ves riešiť že prečo som bola nie? Ďakujem moc za pomoc ☺️ takže im nemusím nič nahlasovať áno?

kacena4
18. sep 2021

ahojko m9ja skusenost celodenna priepustka na vychadzku neexistuje ale dr ti moze upravit cas vychadzok od xx do xxhod. aj na 8denne ale ak si na rizikovom neviem ci si to lekar vezme na triko co ked potratis stoji ti tych par hodin volna za to?? a koho potom budes brat za vinu? drzim palceky

autor
18. sep 2021

@kacena4 ahoj, ako som písala vyššie rizikové tehotenstvo mam z dôvodu predchádzajúcich potratov a veľmi stresovej a náročnej práci.. Ja nie som zas nejaká hrr brrr, ja nejdem tancovať teraz o 106 a párty a neviem co. Pre mňa prídu na aute, sadnem si, niečo zjem, vezmem koláče a zavezu ma domov, partner bude v zahraničí čiže fakt idem na 5 hodín. Lekár nemá problém mi to napísať v takomto prípade, že ozaj nebudem nič ťažké vykonávať - doma tiež len ležím. Ide mi len o to ci sa to dá. Ale zisťovali sme ešte cez socialku moja známa - plus nejaký na úradoch a ze nech mi napíše na papier a do karty že dáva od 13 do 17 hod jednorazovú vychádzku a až keby ma nenájdu doma tak to budeme riešiť ale ze nie je problém, lebo teraz ani nechodia kvôli korone tak uvidíme ako to dopadne. Každopádne ďakujem, neobávam sa až tak, v práci som vydržala dlho ale stres už začal byť strašný - tvrdé brucho, injekcie, špinenie a tak ďalej a tak ďalej preto aj ta PN. 🙂

makova333
18. sep 2021

Ty nemusis nahlasovat vobec nic na socialke. Staci, ak to bude mat lekar v karte a teda, nech ti to napise ako mimoriadnu vychadzku na papier + peciatka+podpis. Ked ti pride kontrola on vie kde si - ma to v karte, ty mas doklad keby musis dokladovat na SP. Ak nik nepride, nic netreba riesit. Len to treba mat doriesene dopredu s dr.

makova333
18. sep 2021

A len ako doplnenie - chodia aj teraz aj cez koronu, takze na toto vyjadrenie sa nespoliehaj.

autor
18. sep 2021

@makova333 ďakujem za pomoc, veľmi si mi pomohla naozaj ďakujem moc 🙂 no a k tým kontrolam, známa volala jednej pani co pozná na socialke - bez udávania môjho mena atď. A vraj nechodia teraz, to bola interná informácia že chodia len tým v karanténe skontrolovať že lebo tí radi porušujú..+ že majú teraz tak strašne veľa prace, ze nestíhajú a vraj tehotné sú posledné na zozname, že jediné na podnet niekoho prídu. Samozrejme ale nedá sa vždy na to spoliehať všakže.. Ja sa bojím ja nikam nechodím len doma sedím na zadku respektíve ležím no 🙂

makova333
19. sep 2021

Netreba verit vsetkemu 😀 Uplne staci, ze si to vyziada zamestnavatel a SP ide skontrolovat alebo ta nahlasi dobroprajna kolegyna, susedka... Kazdopadne, drzim palce, tiez som obe tehu stravila na PN, tak drzim palce, nech je mimi aj ty v poriadku 🙂

autor
19. sep 2021

@makova333 ďakujem moc, ja tomu ale tiež neverím, kolegyne sú úplne okej ale nadriadený to je hlupák 😂😂 nemohol prežiť že idem kvôli tehu na PN, že či je to nutné a tak.. Čiže tam očakávam nejakú kontrolu určite.. Veľmi si vážim tvoje prianie, verím ze bude všetko v poriadku je to malý bojovník, ☺️☺️☺️ a veľmi si mi pomohla ozaj

marca12
19. sep 2021

Toto ries s obvodnou nie socialnou. Obvodna ti da potvrdenie a vybavene. Co s tym ma socialna? Tam si ta akurat budu pohadzovat a kazda pani ti povie nieco ine. Obvodna ti dava povolenie,takze rovno jej volaj. Nie je s tym problem v pripade rodinnych udalosti sa dava povolenie,priepustka, ci ako sa to presne vola.

marca12
19. sep 2021

Budes mat priepustku od obvodnej,tak sa nemusis bat,ak pridu. Ak by ta aj kolega nahlasil,ved budes mat od obvodnej,tak naco sa zbytocne stresovat?

autor
19. sep 2021

@marca12 ďakujem 🙂 áno tak to aj urobíme Dr napíše akoby priepustku aj do karty na par hodín o 3 viacej to je okej.. Niekde som čítala že všetky zmeny s PN sa majú nahlasovať tak pre istotu, že či to treba ale zrejme nie 🙂 a verím ze mi prídu minimálne raz určite 😂