Kde si vybavím občiansky preukaz?

xyzz222
17. nov 2015

Ahojte maminky, potrebujem si zmenit trvaly pobyt. Viem ze do dvoch tyzdnov musia byt podane ziadosti na zmenu v dokladoch.... Moja otazka vsak je.. možem si novy občiansky a vodický vybavit v ktoromkolvek meste ci iba v tom pod ktore obec patri ? nieco som citala ze je to mozne kdekolvek, no je to clanok z noveho casu z roku 2012.. tak neviem ci je to este aktualne.... Dakujem za rady ;)

barbora59
17. nov 2015

Ja to idem tiez teraz riesit.vyplnene papiere som zaniesli u nas v dedine kde byvam(most pri ba) a povedali mi ze kedze mam STARY obciansky musim ist o 2 tyzdne do Senca.Ak by som uz mala ten novy mozem ist v Ba kdekolvek

kacusik69
17. nov 2015

ak spravne viem, OP mozes vybavit na OR PZ (okresnom riaditelstve, takze kam obec spada)... pas mozes vybavit kdekolvek... spytam sa ale kamaratky kt. robi na dokladoch na OR PZ a napisem do IP ako to je s uplnou istotou...

ppucherko
11. jan 2016

Novy OP si vies vybavit kdekolvek na slovensku na Okresnom riaditelstve policajneho zboru. TReba si najst len ten svoj najblizsi:
http://www.minv.sk/?krajske-riaditelstva-pz-1

barbim
18. nov 2016

Ahojte, keď ste si vybavovali nový občiansky, dali vám nejaký doklad, ktorý nahrádza občiansky kým bude vydaný nový? Mňa nenapadlo sa na to spýtať a automaticky mi nedali nič.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xyzz222
autor
18. nov 2016

@barbim ani dali mi také tlačivo, s tým aj ideš po nový OP, a dovtedy slúži ako náhrada ale iba v prípade keď ťa skontrolujú policajti, v banke ani niekde inde (napr Telekom a pod) to neplatí.

xyzz222
autor
18. nov 2016

@lili2015 tuším sme to poslali naraz 😀

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbim
18. nov 2016

@lili2015 Mne práveže nič také nedali, len brožúrku k elektronickému podpisu, z toho vytŕčal jeden papier, tak som to brala tak, že mi tam pani dala všetko čo treba a až doma kukám, že asi nie. Je to moja chyba, mala som si to skontrolovať ☹ Nový mi hádam nejako vydajú 🙂

xyzz222
autor
18. nov 2016

@barbim v tom prípade isto stačí aj sms ktorá ti príde keď bude op hotový 😉