Koľko stojí vybavenie pasu cez Poľskú ambasádu?

kikina84
3. júl 2013

Ahojte,manzel je poliak a chcel by si vybavit pas cez polsku ambasadu u nas,.viete mi niekto dat info,kto s tym ma skusenost,co vsetko je treba a kolko to cca stoji? vdaka
odpovede typu,nech sa ide spytat osobne ,alebo nech tam zavola, si neprosim!!..vdaka

prasiatko30
3. júl 2013

@kikina84 ale vsak nech si zavola na svoju ambasadu a oni mu to dokonca po polsky vsetko vysvetlia - ako aj ked je to u nas na sk polska ambasada ma svoje vlastne cenniku a riadi sa polskymi zakonmi takze to v klude moze vybavit on sam

sissy27
3. júl 2013

@kikina84 uhm a na polskej ambasáde hryzú? neviem kde inde by si mohla dostať lepšiu odpoveď, ale tak teda veľa šťastia, snáď si budeš mať z čoho vyberať tu 😀

prasiatko30
3. júl 2013

Inaksie ja si vybavujem vsetko cez nasu embasadu a este sa mi nestalo ze by som muzovi povedala aby napisal na forum ci niekto vie ako to fici na slovenskej ambasade 😝

lili_mia
3. júl 2013

V rámci EU pás netreba, aj Chorvátsko je od včerajška v Únii.
Čo si pamätám z doby, kedy som musela riešiť pas na klasickom pasovom, tak občiansky a kolok, cez ambasádu možno aj potvrdenie o pobyte cudzinca na Slovensku. Podrobné info máš priamo na stránke poľskej ambasády.
Zrejme si zle položila otázku, ked si nevieš nájsť toto info priamo na ich stránke.

kikina84
autor
3. júl 2013

@prasiatko30
@sissy27 opat stare zname mudrlantki co nevedia citat.. 😀

prasiatko30
3. júl 2013

@kikina84 nie kika ale je predsa uplne prirodzene ze ak ja som slovenka byvam v inom state a chcem si vybavit moj pas tak prve co urobim je vbehnut na stranku ministerstva zahranicnych veci slovenskej republiky najdem si zoznam nasich velvyslanectiev tuknem na prislusne velvyslanectvo a tam mi obycajne vyskoci vsetka prislusna informacia - dokonca aj telefonne cislo velvyslanextva v niektorych pripadoch aj poplatky ktore beru za prislusne ukony a co si mam doniest alebo poslat - ale to asi robia len mudrlanti mas pravdu 😀

A clovek sa dozvie tolko veci ked sa pyta na spravnych miestach

kikina84
autor
3. júl 2013

@prasiatko30 a nenapadlo ta ze mozem mat manzela ktory je invalid a som splnomocnena osoba? ked som tam volala povedala mi ze mam prist osobne,treba vypisat ziadost,no bola velmi strucna a vyslovene mi zlozila telefon..stranku som si taktiez otvorila,no ukon pre vybavenie pasu tam nemaju opisany..tak nechapem preco by som sa nemohla spytat niekoho kto vybavoval nieco podobne..dceru nemam kde dat a behat hore dole po uradoch s nou je na sebevrazdu..potrebujem zistit vsetky udaje a ist tam na jednu šupu..nech ma neposiela hore dole jak dementa..pisala som jej maila asi 8 krat no neodpisuju mi vobec..nechapem naco to tu vobec riesim..ze som ja pi*a vobec zakladala temu..ale uz som si zvykla lebo ked citam akukolvek temu z MK, tak mi tam vzdy vyskakuju tie iste ,,komentantky,,vratane teba,takze nebudem sa rozculovat..uz mi nepis mam dost svojich problemov a nebudem tu riesit nejaku komplexku

prasiatko30
3. júl 2013

@kikina84 ako sorry ale v tom pripade by bolo asi rozumnejsie kontaktovat nejake forum poliakov ktori ziju na sk - nikto nevie ake mas problemy to mi je naozaj luto ale takuto specificku otazku by som fakt hladala odpoved na uplne inom fore

Btw skus sa skontaktovat na najjulinku jej muz je tiez sa mi vidi z PL

kikina84
autor
4. nov 2014

tak odpoviem sama sebe,v prípade ze by niekto potreboval info..Treba biometrickú fotku a zaplatiť sumu 110e za žiadosť a konzul už ostatné vybaví..Na ambasáde si len spíšete žiadosť,priložíte fotku a ten poplatok a vybavené..Pre tých ktorí nevedia,tak dá sa vybaviť na ambasáde aj dočasný pas,ktorý Vám spravia na počkanie za 15e..Tento pas platí po dobu 1 roka a môžete s ním aj vycestovať za hranice..Oba tieto úkony ani nemajú na stránke ambasády uvedené,takže to sem píšem v prípade ,že by sa niekomu hodilo info..Pekný deň všetkým 🙂