Kto mi vydá cestovný pas, keď nemám trvalý pobyt na Slovensku?

janiela15
16. máj 2015

Ahojte všetci, poraďte mi prosím, ak potrebujem vybaviť CP a nemám v SR trvalý pobyt, kto mi ho vlastne vydá?? Teoreticky ak v SR zruším trvalý pobyt, automaticky odovzdám OP, na základe ktorého mi vydávajú aj CP... Tak teda ako??? žijem v ČR, mám tam trvalý pobyt- ružový preukaz o povolení k trvalému pobytu- tým pádom mám zrušiť trvalý pobyt na Slovensku. A čo ďalej ?Zoberú mi slovenský OP ako si potom vybavím Cestovný pas, ak by som niekam cestovala napr. letecky...občianstvo mi ostalo

sissy27
16. máj 2015

@janiela15
http://www.minv.sk/?podavanie-ziadosti
podstatné je občianstvo, nie trvalý pobyt...

janiela15
autor
16. máj 2015

hm, tak ak prídem požiadať o cestovný pas a budú odo mňa pýtať občiansky preukaz tak neviem....
keďže ho nebudem mať... to všetko mam preštudované- ale je to dilema pre Slovákov v ČR- nevedia, či si majú rušiť zároveň trvalý n a Slovensku, hlavne vkvôli dokladom

michala.s
16. máj 2015

@janiela15 Donesies svoj posledny cestovny pas. Nakolko je toto tvoj jediny doklad totoznosti (vodicak neratam), tak pri vybavovani noveho pasu im povies, ze stary pas odovzdas pri preberani noveho cestovneho pasu. Pas vybavis na ktorejkolvek policii, kde pasy vystavuju.

vevesh
16. máj 2015

@janiela15 je tam jasne napisane, ze pri ziadosti staci prelozit rodny list alebo este platny pas... Takze tp mozes kludne zrusit ...

janiela15
autor
16. máj 2015

čiže normálne v pohode na Slovensku na polícii len s rodným listom, alebo so starým CP ? Ďakujem ináč babenky. Z úradov mám husiu kožu

janiela15
autor
16. máj 2015

@vevesh predkladá sa rodný list a osvedčenie....nie len rodný list. a to osvedčenie nemám. ale aj tak diky, nejak to porieším

vevesh
16. máj 2015

@janiela15 ake osvedcenie? 🙂 Nie, chcu rodny list, alebo osvedcenie z matriky o obcianstve, ked nemas rodny list... 😉

janiela15
autor
16. máj 2015

jáááááááááááááááj , ja som trúúúúúúúúba 😀