Kúpa domu v exekúcii

bobix25
26. jún 2021

Ahojte, mam taku otazku. Paci sa nam jeden dom v nasej dedine, lenze nevieme ako nato. Dom ma 3 exekutorov a majitel je dost vazny alkoholik, ktory je uz castejsie v nemocnici ako doma. Da sa kupit takyto dom aj tak, ze by sme zavolali exekutorovi a dohodli sa, samozrejme, by sme informovali majitela, kedze on uz vacsinu casu byva u svojich rodicov.Alebo sa radsej do toho nepustat

luccija
26. jún 2021

@bobix25 myslím, že to musí prejsť dražbou

petamich
26. jún 2021

@bobix25 to ze je na majitela/dom a pod. vyhlasena exekucia este neznamena, ze sa viete dohodnut s exekutorom a takuto nehnutelnost kupit - ak na nehnutelnost nie je vyhlasena drazba, tak sa viete dohodnut akurat s majitelom s tym, ze cast financii z predaja by nasledne "zhltol" exekutor

bobix25
autor
26. jún 2021

@petamich dakujem za info

petamich
26. jún 2021

@bobix25 este mi napadlo - ze ale za to asi nic nedate ak skusite zavolat exekutorovi, ci sa napr. drazba nechysta 🙂 aby vam to napr. neuslo, keby nahodou

borka168
26. jún 2021

@bobix25 jedinou možnosťou je vyplatiť všetky exekúcie na LV, jedine ak bude "čistý" LV a nebude mať ťarchy je možný prepis nehnuteľnosti. To by som riešila ale asi keby tam bola zapísaná iba 1, pri viacerých sa to neoplatí. Treba kontaktovať exekútora, ktorý je prvý v poradí za písaný na LV že máte záujem o nehnuteľnosť, či má záujem vykonať dražbu. Potom ale treba počítať s tým, že na dražbu môžu prísť viacerí záujemcovia a zvyšovať cenu nehnuteľnosti

jaga18
26. jún 2021

Dá sa, ale ako píšu, jedine cez majiteľa. Je to trochu zložitejšie, ako bežná kúpa, ale nie nemožné. My sme takto kúpili dom od jednej alkoholicky, mali sme dobrého právnika, čo všetko zariaďoval a tým sme aj boli krytí. Tiež sme vyplacali troch exekútorov, v deň podpisu zmluvy sa objavila štvrtá exekúcia, tak sa to ťahalo asi 4 mesiace (kupovali sme na hypo)

bobix25
autor
27. jún 2021

@jaga18 dakujem