Kúpa pozemku vo verejnej obchodnej súťaži obce

28. sep 2020

Dobrý deň.S manželom sme sa zapojili do verejnej obchodnej súťaže obce o kúpu verejného pozemku.Súťaž sme vyhrali a máme dať právnikovi vypracovať kúpno-predajnú zmluvu,no ešte od obce potreboval nejaké dokumenty,ktoré sme dnes boli u starostu vyzdvihnúť.Starosta nás však upozornil,že z ich strany nastala drobná chyba a to taká,že s manželom sme predkladali ponuku spoločne obaja a oni po obecnom zasadnutí zapísali do zápisnice a uznesenia ako záujemcu len manželovo meno.A vraj teraz bude musieť byť v zmluve a aj na katastri uvedení len on.Obec opravu urobiť vraj nemôže lebo by to bolo neplatné a pokiaľ by sme my nesúhlasili,tak musí byť vyhlásená nová verejná súťaž.Keď sme manželia,nemôže právnik urobiť zmluvu automaticky na nás oboch a následne tak byť urobený aj zápis do katastra ako oboch majiteľov 1/1?Naozaj je taká malá chyba až taký vážny problém?Ďakujem

nelca0510
29. sep 2020

Keďže ste manželia, tak platí BSM. Ale pre pokoj v duši by som trvala na tom, aby sa vyhlásila nová súťaž, nakoľko toto nie je len "drobná" chyba.

ivkazba
29. sep 2020

Napíš túto otázku do skupiny právne poradenstvo

autor
29. sep 2020

@ivkazba
Chcela som a je uzavretá.

autor
29. sep 2020

@nelca0510
Nevýhodou je,že novú súťaž už nemusíme vyhrať.Teraz aj konkurenti vedia,koľko sme ponúkli a jasné,že dajú viac a teda aj my by sme museli zase ponúknuť viac

ivkazba
29. sep 2020

Nie je uzatvorená, je verejná. Posielam link https://www.modrykonik.sk/group/1900/

lsimo
29. sep 2020

Keďže ste manželia, tak by to podľa mňa nemal byť problém a keď tak, môžte to dať potom časom v katastri opraviť nie?

autor
29. sep 2020

@lsimo
Tiež som si myslela,že by to ako manželia nemal byť problém.Ale vraj by sa to dalo riešiť len tak,že mi časom polku daruje alebo odpredá.