Mám nárok na invalidný dôchodok?

ja_nika
30. mar 2022

Dobry den,vedel by mi niekto,prosim poradit, ci mam natok na invalidny dochodok s diagnozami: poskodenie plexus lumbosacralis, poskodenie krcnej medzistavcovej platnicky s radikulopatiou, uzkostno-depresivna porucha, histaminova intolerancia + dalsie. Dakujem za odpovede.

kacena4
30. mar 2022

vsetko zalezi od toho aky mas nalez a aktualny stav vacsinou sa to pise v zavere spravy. podaj si ziadost priloz papiere a vyskusaj. najlepsie ti poradi dr. napr. pri vytecenej platnicke s utlakom na koren miechy treba ist na operaciu a vtedy mas narok na ID (ak mas + dalsie diagnozy)

ja_nika
autor
30. mar 2022

@kacena4 dakujem za odpoved. Ano,mam utlak na korenovy nerv, rehabilitacie mi kus ulavia,ale bolesti su neunosne. Neviem,ci operacia ulavi..poznam pripady,ze sa mali po operacii horsie..

mogaa
30. mar 2022

@ja_nika na žiadosti o ID sa dáva 1hlavná diagnóza(tá najzávažnejšia) a ostatné diagnózy môžu byť max.+10% k hlavnej.....percentuálnu mieru poklesu pri jednotlivých diagnózach si vieš pozrieť na nete....

mogaa
30. mar 2022

@ja_nika ID ti priznať môžu ale záleží na koľko % miery poklesu ťa ohodnotia.....do 40% nedostávaš nič, až nad 41%........pri chrbtici sa väčšinou priznáva až keď je tam operácia, pri psychiatrických diagnózach väčšinou keď je samozrejme dlhšia liečba + hospitaliácia na psychiatrii....

ja_nika
autor
30. mar 2022

@mogaa dakujem za odpoved. pri obidvoch vytecenych platnickach ma zatial nechcu operovat...hoci je tam operacny nalez..

ja_nika
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
30. mar 2022

@ja_nika určite ze áno. Ja mam polovicny na úzkostno depresívnu poruchu a chrbticu

lucia851
30. mar 2022

@ja_nika kúp si au block kapsule možno pomozu

ja_nika
autor
30. mar 2022

@lucia851 mozem sa opytat,ako si si to vybavila? Cez obvodnu lekarku? Dakujem za radu 🙂 Pravdupovediac kvoli histaminke sa bojim brat hocake lieky.. :(..hned sa vysypem...

kacena4
30. mar 2022

@ja_nika moze byt ze bude horsie ale len preto ze to clovek odklada a nicia sa aj okolite platnicky. ja som tak 4r trpela a teraz si otrieskavam hlavu ze som nesla na operaciu hned. bola to neskutocna ulava po operacii uz na druhy den som sa citila ako znovuzrodena

ja_nika
autor
30. mar 2022

@kacena4 Mas pravdu. Je to salamovy efekt. Mne praskla 1 a za par mesiacov dalsia... Na MR mi zistili,ze ma na dalsich dvoch smorchlove uzly. Znama ma 1 platnicku vytecenu a uz ide s nou uz na 3.operaciu.. Je to fantasticke,ze ti operacia dokazala ulavit.

lucia851
30. mar 2022

@ja_nika áno cez obvodnu lekárku ale musela som rok byt na pnke aby mi ho schvalili

modrymotyl8
30. mar 2022

@lucia851 a to si musela ležať aj na psychiatrii kvôli schváleniu dôchodku?

modrymotyl8
30. mar 2022

@ja_nika to poškodenie krčnej chrbtice ti zistili na MR?

ja_nika
autor
30. mar 2022

@modrymotyl8 ano...na MR mi zistili,ze mam sekvester na c5/c6 s vyzarovanim do praveho ramena a pod lopatkou..

ja_nika
autor
30. mar 2022

@lucia851 a z tych dvoch tvojich diagnoz,ktora bola zavaznejsia? Tzn.mala vyssie percentualne ohodnotenie?

lucia851
31. mar 2022

@ja_nika dostala som 45%za psychicke ochorenie a plus 10 %za tu chrbticu.

lucia851
31. mar 2022

@modrymotyl8 ja som bola niekoľko krát už na liečení lebo som to potrebovala

ja_nika
autor
31. mar 2022

@lucia851 mala by som ist aj ja na liecenie, tiez to potrebujem. Ale korona,deti.. Tiez mas problem s platnickami?

modrymotyl8
31. mar 2022

@lucia851 na psychiatrii ? A ako dlho si tam bola? Ja by som sa bála tam ísť...

modrymotyl8
31. mar 2022

@ja_nika no asi pôjdem aj ja s krčnou chrbticou na MR, lebo tie bolesti čo mám každý deň ma bolí krčná chrbtica a hlava takže nič moc to je...

modrymotyl8
31. mar 2022

@ja_nika len sa bojím že mi tam niečo nájdu, dobre to určite nebude...

ja_nika
autor
31. mar 2022

@modrymotyl8 verim ti,ze mas strach..aj ja som mala..ale bola som rada,ze sa nasla pricina tej astronomickej bolesti. Najviac som sa desila,ze mi budu operovat krcnu chrbticu..chvalabohu konzervativna liecba mi pomohla..od septembra mam klud..pan primar mi pod ceteckom este pichol do krku prt,cim sa mi neskutocne sa mi ulavilo od bolesti.. pevne verim,ze ti vsetko dobre dopadne..

lucia851
31. mar 2022

@ja_nika ja mam skoliozu, kyfozu a aj platničky povysunutu. Ja beriem lieky aj na neuropaticku bolesť

lucia851
31. mar 2022

@modrymotyl8 ja som bola ako kde najdlhšie však 3 mesiace v Pezinku najkratšie v Trnave 2 týždne

modrymotyl8
31. mar 2022

@ja_nika a akú liečbu ti nasadili ?

ja_nika
autor
31. mar 2022

@modrymotyl8 infuzie, tabletky od bolesti - novalgin,tramapran;aescin, milgama n/revitanerv, guajacuran, a to ptr do krku ku tej vytecenej platnicke pod ct (zatial iba raz som bola),

modrymotyl8
31. mar 2022

@ja_nika bože toľko liekov ?

lucia851
31. mar 2022

@ja_nika ten tramapan dúfam že neberiete dlho a každý deň?

ja_nika
autor
31. mar 2022

@lucia851 beriem ho v akutnych bolestiach. Preco?