Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

pamag1805
9. jún 2016

ahojte...potrebujem poradiť... roku 2010 som dostala výpoved..poberala som podporu v nezamestnanosti na úrade prace som bola 2 roky...v roku 2012od februara som sa zamestnala na tpp, od 9/2013 som bola PN a v 2/2014 som išla na matersku...v 4/2017 mi končí rodičovska, ak by som dala výpoved alebo by ma prepustili mam narok na podporu vnzamestanosti?ak ano kolko sa pobera a v akej výške?dakujem pekne za odpoved

gapa
9. jún 2016

@pamag1805 áno, nárok vznikne, lebo ak ti trval pp aj počas md a rd, tak sa aj tieto dni rátajú do potrebných 730dní poistenia v nezamestnanosti, ktorých musíš dosiahnut aspon tých 730 v období 3roky pred zaevidovaním. POdpora sa bude rátať z vym.základu v odobobí 2roky pred zaevidovaním alebo z obdobia 2roky pred nástpom na rd (nie md)-to prlaí v prípade, že na úrad práce pôjdeš hned po RD , tj. hned po a počas rd nemáš vyšší vym.základ.
Ale sú aj iné kombinácie, napr. pozor na pn po rd a hned úrad práce - podpra z minima tj. cca 50% z 429eur. Podpra je inak 50% z vym.základu.

pamag1805
autor
17. jan 2017

@gapa ahoj...prosim ta potrebujem poradit..v 1.4. Mi konci rodicovska..ako prosim ta dosiahnem aby som mala co najvyssiu podporu v ne,amestnanosti?planujem dat vypoved...okolnosti mi nedovoluju nadalej pracovat vo firme...dakujem pekne za odpoved..

draik
17. jan 2017

@pamag1805
Prečítajte si fórum, píše sa o tom stále dookola. Potrebujete súčinnosť zamestnávateľa a dohodu o skončení PP.

mamasa
13. apr 2018

Dobry den chcem sa spytat kedy mam narok na najvyssiu podporu v nezamestnanosti a co musim splnat? Aku vysku hrubej mzdy musim zarabat a aku dobu musim byt zamestnana? Dakujem za info