Máte doma darovaciu zmluvu?

13. feb 2022

Dobrý deň dievčatá,

Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá doma vypísanú darovaciu zmluvu notárom?

Chcela by som sa vyhnúť poplatku za spísanie u notára. Dobre by bolo kedy bola max rok stará.
Nechcem sťahovať z internetu lebo je to risk.
Zaplatím kolky plus vklad a nemusia ju uznat ako správny formát.

Viem, že ide o chulostivu požiadavku ale veľmi by ste mi tým pomohli a tie údaje sa dajú zmazať, keď to odfotíte.

Ďakujem

draik
13. feb 2022

Notárska zápisnica Vám vôbec nepomôže.

barus26
13. feb 2022

niekto si to zaplatí a potom to tebe posunie aby si to mala zadarmo, to určite 🤦🏻‍♀️

oli18
13. feb 2022

Kludne si stiahni z netu, ja som tak urobila. Podstata je ta, ze treba opisat cely list vlastnictva, aby boli udaje o nehnutelnosti kompletne. Ten si stiahnes z katasterportal.sk. Potom dat vsetky osobne udaje z OP + tarchu, ak davas. Nie je to nic tazke,das to. Ja som urobila chybu a kataster ma vyzval na opravu, ktoru sme na mieste rucne opravili. V jednom pripade sme isli cez notara, ktory sa tiez pomylil.

desore
13. feb 2022

@barus26 Keby autorka ponukla polovicu ceny za darovaciu zmluvu, zdalo by sa mi to ferove. Tomuto sa hovori lakomost prveho rangu.

liljana
13. feb 2022

@desore Preco? Lakomost je skor chciet zarobit na niecom, co sa uz zaplatilo a teraz na to sada prach v sufliku stola. V sufliku je nanic, takto to moze niekomu este pomoct. A autorka je dokonca aj ochotna zaplatit cast ceny za overeny funkcny dokument ...

barus26
13. feb 2022

@liljana áno a kde píše že je ochotná zaplatiť časť ceny? Lebo ja to nikde nevidím. Píše, že zaplati kolky a vklad, to zaplatiť musi keď to chce podat na na kataster a rozhodne sa tieto poplatky neplatia tomu, kto jej dá zmluvu 🤷🏻‍♀️

ivkazba
13. feb 2022

@liljana zaplatiť právnikovi za zmluvy a nechcieť ich potom dať cudziemu človeku nie je ani náhodou lakomosť. Lakomosť je chcieť mať zmluvu od právnika ale chcieť ju od niekoho, kto za to už zaplatil. Takže ak je tu niekto lakomý, tak jedine autorka otázky.

autor
13. feb 2022

@oli18 ďakujem veľmi pekne 🙂

autor
13. feb 2022

@ivkazba ja nie som lakovanie len nám to nevychádza finančné momentálne čakáme druhé bábätko a potrebujeme vybaviť ku a rôzne dalsie veci. Takže počítame každé euro .... takéto komentáre si nechajte ja som pýtala pomoc ak nechcete pomôcť ani sa tu nevyjadruje nestojím o vaše hlúpe narážky

autor
13. feb 2022

Ospravedlňujem sa za niektoré slová telefón mi ich sám vyhadzuje...ide o to ze nie som lakoma proste potrebujeme inam peniažky teraz a keď sa da ušetriť 120 eur tak prečo nie ?

oblecenie99
13. feb 2022

Notárska zápisnica ti bude na dve veci.. Normálne si stiahni vzor z netu. Chápem, že nemáte teraz na vypracovanie zmluvy u advokáta, musíš ale pochopiť, ze ti ľudia z toho žijú, je to ich práca, tu zmluvu musel niekto vymyslieť, naformulovať, a navyše zodpovedá za to, aby bola napísaná dobre

@liljana je to lakomost.