Môžem si vybaviť sama občiansky, keď mám 17 rokov?

vivien38
16. feb 2014

Ahojte, ja by som sa chcela spitat ,potrebovala by som vedet ci si mozem vybavit obciansky preukaz sama nakolko mam 17rokov, prvy som stratila , a aj som nahlasila stratu. musi byt ridic pritomni pri vybavovani? vopred dakujem

luba28
16. feb 2014

@vivien38 mozes sama,ved OP sa dava od 15,ci????a prvy ti vybavovali rodicia???

sunshineka
16. feb 2014

sama si mozes vybavit,ale nerozumiem,co s tym ma nazor prispevku

luba28
16. feb 2014

@sunshineka to vazne niekedy skomolia tak,ze vobec to nema s temou nic,...

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sviecka
18. feb 2014

@fantocy ved ona mala prvy od 15-tky, ale stratila ho..... viď príspevok

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivien38
autor
18. feb 2014

fantocy nemoze byt kazdy dokonale mudry ako si ty , mudrcko 😖 asi sama sviecka citala obsah sama lebo ona pochopila preco som to pisala tak ako som to pisala..

habibi78
18. feb 2014

@vivien38 áno môžeš, ale pri strate budeš musieť zaplatiť pokutu

habibi78
18. feb 2014

@vivien38 čiže lepšie je na polícii povedať ze ti ho ukradli... Najlepšie ze včera... Chápeš, vtedy pokutu neplatis ale odcudzenie musíš nahlásiť ihneď

anatalia77
18. feb 2014

@habibi78 dobre vediet...

brumka
18. feb 2014

ci ukradli ci stratila pokuta stale je 16.60 pokial sa nezmenila taxa. pozor nato aj ked sa ti najde nesmies ho pouzit mne policajt povedal ze ked sa najde mozem hopouzivatm, po kradezi sa do 3t nasiel a ja som si nov&y nevybavila po 5r som prisla nato ze chodim s neplatnym ked som si ho menila koli udajkjom a úpolicajtka mi prizvukovala ze do 2r ak sa strati poskodi ukradne dalsi ma uz vyjde cca 33e

habibi78
18. feb 2014

@anatalia77 mna sa tak na polícii policajt pýtal či som si istá ze som stratila a budem platiť pokutu, alebo si spomeniem na to ze mi ho ukradli a bude to bez pokuty 😀

habibi78
18. feb 2014

@brumka ak si vybavis nový, starý je neplatný ked ho náhodou nájdeš

brumka
18. feb 2014

@habibi78 ja som novy nemala ani nevybavila, lebo som dufala ze dokym mi plati ten mesiac nahradny doklad od policajta ze sa najde sa nasiel. policajtka na paovom mi po tolkych rokoch povedala ze ci sa strati ukradne to je jednio uz sa nesmie nikdy pouzit. mne ho ukradli so vsetkymi dokladmi mam aj spisanu vypoved a predsa som dostala pokutu...ja som chodila do zahranicia na urady a tak 5rokov bez platneho obcianskeho

habibi78
18. feb 2014

@vivien38 ale ako som sa prave docitala, tak je to uz naozaj jednotna cena tak pri strate ako aj odcudzeniu, no zmenilo sa to ocividne odkedy som ja stratila svoj OP....
@brumka mala si pravdu 🙂
http://internet.jagun.net/2012/11/obciansky-pre...