Nie sme zosobášení, ale dieťa bude mať priezvisko po otcovi

karinka1986
7. jún 2020

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ako je to keď nie ste s partnerom zosobaseny a chcete aby sa dieťa volalo po ňom.. Treba k tomu nejaké papiere.. Ďakujem za radu.

makova333
7. jún 2020

@karinka1986 uznat otcovstvo na matrike pred porodom.

hradnapani
7. jún 2020

obaja musite ist na matriku a tam podpisete vyhlasenie o otcovstve a mene dietata. To si potom zoberies so sebou do porodnice.

karinka1986
autor
7. jún 2020

@hradnapani ďakujem 😎

hradnapani
7. jún 2020

@karinka1986 a na tu matriku si musite doniest svoje rodne listy a obcianske

veronikaszabova
7. jún 2020

@hradnapani staci OP

dajana1983
7. jún 2020

Aj nám stacili len OP na matriku, ale pre istotu si ten doklad z matriky nechaj prefotit,sice u nás z nemocnice posielali podklady na mestsky úrad kvôli rodnému listu ale niekde to vraj nerobia tak pre istotu nech ho máš aj ty .

simuskaaa123
7. jún 2020

My sme podpísali 3x, jednu si nechali, jednu do nemocnice a jednu ex keď šiel po rl

evittam
7. jún 2020

@veronikaszabova Ako kde. Od nas chceli aj RL.
@karinka1986 A ak nestihnete staci aj po pôrode.😉

janinah
7. jún 2020

a to chceš ty či on?len ma to zaujíma,lebo ja by som toto nikdy neurobila....

makova333
7. jún 2020

@janinah a nie je to jedno, ci by si to ty spravila? Otazka znela inak.

janinah
7. jún 2020

@makova333 a hlavne som sa nepýtala teba....peknú nedelu

makova333
7. jún 2020

@janinah skupina je verejna a ja mozem napisat co chcem a komu chcem. Aj tebe peknu nedelu.

dajana1983
7. jún 2020

Šak sto ľudí sto chutí,ak si dvaja rozumejú nie je problém,nechápem že prečo sa musí hneď odsudzovať že sa to nerobí podľa pradávnych noriem,a vďaka Bohu za to😀

ajka0207
7. jún 2020

@janinah preco by si to neurobila? Na slovensku sa 99% deti vola po otcovi, nie je to nic cudne.

vevesh
7. jún 2020

@ajka0207 tak ja by sol to tiez neurobila- ked si ma chlap nevie vziat, tak ani dieta meno po nom nebude mat😎😎😎

ajka0207
7. jún 2020

@vevesh mozno si nechce vziat ona jeho :D

vevesh
7. jún 2020

@ajka0207 aj tak by malo dieta meno po mne...kedze vsetko by ostalo v mojej rezii😎

ajka0207
7. jún 2020

@vevesh ja si teda neviem predstavit nemanzelske dieta. Ale keby uz som v tej situacii asi by som chcela aby mal meno po otcovi, predsa len ako pisem vyssie na slovensku je to normalne volat sa po otcovi a ja ako Slobodna matka by som sa mohla znova vydat alebo cokolvek a dieta by sa predsa nevolalo po mojom novom manzelovi.

dajana1983
7. jún 2020

Veď pre niektorých ten "papier "nie je dôležitý a žijú šťastne , ja myslím že to je to hlavne

karinka1986
autor
7. jún 2020

@janinah chceme to obaja.. Ved na tom nie zle nie je.. 😉

karinka1986
autor
7. jún 2020

@ajka0207 no svadbu sme v plane mali ale korona nám to narušila a z bruchom sa vydávať nechcem.. Alebo mat svadbu len kvôli papieru 😉🙃svadba môže báť aj neskor

karinka1986
autor
7. jún 2020

@vevesh tak ale ja netvrdím ze si ma vziať nechce 😂

deti95060810
7. jún 2020

@karinka1986 môžeš to spraviť aj po pôrode - ak by ste z nejakého dôvodu nestihli....len potom chvíľu bude mať dieťa priezvisko po matke...

tatiana1329
7. jún 2020

Ako pisu baby, zober partnera na matriku a tam vam to zapisu a dostanes o tom papier co das v porodnici.
A na margo tej temy, tiez som bola slobodna, mali sme zasnuby, otehotnela som a dali sme partnerovo priezvisko lebo JA som sa vydavat tehotna nechcela ale proste bola samozrejmost ze sa bude volat po otcovi... Ked mal maly rok a pol sme mali svadbu 🙂

karinka1986
autor
7. jún 2020

@tatiana1329 ďakujem vám. Za info

vevesh
7. jún 2020

@karinka1986 tak to som ani ja netvrdila. Ale bez " papiera" by som JA svojmu dietatu meno po otcovi nedala😉

vevesh
7. jún 2020

@ajka0207 ano je to normalne, lebo donedavna sa sobasilo a dieta malo tym padom automaticky meno po otcovi. Odkedy ten "zdrap papiera" vysiel z mody, uz to pravidlo nie je....a ja pisem o sebe, ze ja by som nedala -preco aj? Zmena priezviska dietata je otazkou par minut a papierov po obrade s jeho bio otcom, ak a kedy by sa k tomu dokopal. Dovtedy by dieta nieslo vyhradne moje priezvisko...

karinka1986
autor
7. jún 2020

Ďakujem za odpovede. Aj keď som sa nepýtala na to ci by ste meno po otcovi dali alebo nie.. To je už každého osobná vec😉

bluka2
7. jún 2020

Dá sa to aj potom pri sobáši. Viem, že otázka znela inak. Baby čo píšu o inom, sa už možno poučili. Vrátane mňa, ale ja som v zahranici to meno potom mohla našťastie zmeniť na svoje. Na Slovensku iba s jeho alebo súhlasom súdu už potom. Možno to všetko vieš. Ja len,že ak náhodou nie