Opatrovateľský príspevok

30. máj 2022

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať či je tu niekto kto poberá opatrovateľský príspevok. Môj otec ma 70 rokov, ešte normálne chodí atd, ale pomaly mu odchádza rozum, napríklad nechá zapnutý plyn, či pustenú vodu, zabudne zamnknuť dvere. Moja mama ešte pracuje, ale nie stále iba ak ju zavolajú do práce. Dalo by sa aby som ja poberala na otca ten opatrovateľský príspevok? Myslíte že by mi ho schválili? A približne v akej výške? Záleží to od dôchodku otca či od jeho diagnoz? Dakujem.

chiarinka
30. máj 2022

Ahoj, je to možné, že by si opatrovateľský príspevok poberala aj ty, najskôr musíš zájsť na sociálne v mieste bydliska, podať žiadosť ,tam dostaneš všetky informácie, kt. potrebuješ na vybavenie príspevku, potom ideš po potvrdenie zdravotného stavu k otcovmu lekárovi a následne to posudzuje posúdkový lekár .Potom Ti príde vyjadrenie o schválení , resp. neschválení príspevku na opatrovanie a aj v akej výške Ti ho schvália. Myslím, že sa zohľadňuje aj príjem obidvoch rodičov a aj diagnózy.

martinkatinka
30. máj 2022

Dalo by sa, ale treba podat ziadost a dolozit lekarske spravy. Ak sa ale na nic nelieci, tak to potom nic. A samozrejme, realne ten cas unho musis aj travit.

macikovaiveta
30. máj 2022

Opatrovateľský príspevok môžeš poberať, len keď nepracuješ, alebo si dôchodca a vtedy je to krátené.

macikovaiveta
30. máj 2022

Ešte je potrebné odborne vyšetrenia, doložit

mehajova
30. máj 2022

Dnes som to bola riešiť. Treba ísť na UP. Tam ti dajú všetky papiere ... Jedno čo mi povedali je podmienka rovnaké trvalé bydlisko ( aspoň prechodné) ... ... Ale sú to behačky... A minimálne je 503€

autor
30. máj 2022

@mehajova ale tie 503 sa zohľadnujú od otcového dôchodku či nie?

autor
30. máj 2022

Ženy a keď otec zabúda a ma výpadky pamati tak to mi treba papier od psychiatra myslím pre neho alebo ako? Lebo on v podstate za nikým nechodí lebo on si neprizná že nechá zapnutý plyn, či vodu.

mehajova
31. máj 2022

Čo mi povedala tak nie ...

veronikazuko
31. máj 2022

Ale akože vôbec nechoď na úrad práce sa niečo pýtať pokiaľ nechodí nikam k lekárovi. Opatrovateľsky sa vybavuje ak má danná osoba zdravotné problémy a potrebuje opateru. Takže najskôr poriešiť lekárov a až potom niečo vybavovať

lucia198811
10. jún 2022

@mehajova maximalny opatrovatelsky je 503e
A nie minimalny!

mehajova
14. jún 2022

@lucia198811 to není pravda minimálny je 503€ ... Sú k tomu ešte ďalšie príspevky podľa náročnosti ...nejdem sa hádať ale tak mi bolo povedané keď je ,,klasický senior,, chorý ale nič náročné tak 503 ale ak je potrebné prebalovat atď sú tam nato ďalšie príspevky

lucia198811
14. jún 2022

@mehajova ale minimalny to nieje...zalezi od triedy postihnutia pri opatrovanom pacientovi. Ved mas az k IV.
Pri V tam mozes pracovat jedine 4 hodky pri IV pracovat nemozes. A k tomu tie rozne prispevky,ako napr.ak mu pichame inzulin mas o 20 e viac...to viem o tom,min.tyzden som sa informovala na urade a povedala ze 508e je najvyssia suma ,. Oni moc nespominaja tieto prispevky k tomu, za hygienu,inzulin....na to sa uz treba pytat.

mehajova
15. jún 2022

@lucia198811 očividne čo úradník to iné sumy a informácie 🙄🙄