Ošetrovanie člena rodiny

emakiki
1. sep 2013

Ahojte, potrebujem poradiť, idem na operáciu ale mám 3-mesačné babatko, nekojim...počas mojho pobytu v nemocnici bude s malou manzel, chce ist na OČR ale ja vobec netusim, kto mu da to potvrdenie, ci malej doktorka, alebo kto? Moc dakujem za radu...

cuoredi
1. sep 2013

Ahoj no moc sa nevyznam ale pokial viem tak OCR sa dava na toho kto potrebuje byt osetrovany. Cize na teba.. Tak nech si na tych par dni co budes v nemocnici zoberie dovolenku a ked prides z nemocnice tak si moze zobrat OCR na teba u tvojho osetrujuceho alebo obvodného lekara. Ak sa mylim tak ma opravte, urcite nechcem zle radit..

liz_lemon
1. sep 2013

@emakiki pediater, ale platena OCR moze byt len 10 dni

hradnapani
1. sep 2013

@emakiki nebola som operovana, "iba" chora, ale tak, ze som nebola schopna starat sa o dieta. Moja lekarka napisala spravu pre pediatricku (ze ja som chora) a ta vypisala ocr listok na meno dietata, takze manzel dostal zaplatene za dieta, nie na mna. Ale detska lekarka ti urcite poradi, co v pripade operacie, ale asi to bude tak isto.

janinah
1. sep 2013

@emakiki počas nemocnice nech si manžel zoberie očr na dieťa/nevadí,že je zdravá,zneužívajú sa tu kdejaké iné veci v tomto kocúrkove,začala by som od počerných spoluobčanov....ale nie o tom je téma/,po návrate z nemocnice,ak nebudeš môcť s apostarať o dieťa,nech si vezme očr na teba

ultra
2. sep 2013

myslim ze v tomto pripade vobec nepojde o zneuzivanie ale o legalnu vec. K OCR priloz pre poistovnu kopiu PN alebo hospitalizacie tvojej manzelky a rodny list dietata

dzekina261
2. sep 2013

Ahojte potrebujem poradiť 🙂
Som na hmotnej nudzi a chcela by som sa spýtať či by som mohla poberať opatrovatelský príspevok na otca, aké nároky mi z toho vyplývaju a či sa to dotkne príspevku v hmotnej nudzi, či mi to nezoberu, alebo aké mám práva. Ďakujem