Peňaženka zdravia - VŠZP

iveta143
3. júl 2021

Zdravim,ma niekto uz skusenost s penazenkou zdravia z Vszp? Za ako dlho vam preplatili napr.osetrenie u zubara? Ja cakam uz nieco vyse mesiaca,a stale nic. Neviem,ci som nieco ja nespravne zadala do ziadosti akebo co...poprosim o info,ako to je u vas,dakujem a tiez,preco je max.vyska sumy na preplatenie 30€,?

viera
3. júl 2021

.

anike1
3. júl 2021

*

marci987
3. júl 2021

.

minnie7
3. júl 2021

@iveta143.... zdravim,mne cca po 2mes prišlo že žiadosť schválená a potom o týždeň peniaze na účet

petroneia
3. júl 2021

ahojte, je potrebne este nahlasenie zo strany lekara aby aj on vykazal ukon poistovni, moze to trvat dlhsie. Suma 30e je 4x rocne cize 4x si viete uplatnit benefit vo vyske 30e

iveta143
autor
3. júl 2021

@petroneia takze ak som mala ukon vo vyskke 39€, tak len tych 30 € mi preplatia?

bibina32
3. júl 2021

@iveta143 aj u mňa to trvalo zhruba dva mesiace

minnie7
3. júl 2021

@iveta143 ...neviem ako to je s tou sumou...ja som mala len 2x 15€ dcéra strojček čo jej menila gumky,drotik atď...a preplatili obe žiadosti

tera123
3. jan 2022

Pridávam čerstvú skúsenosť s peňaženka zdrvia maxi (6 členov - ja, sestra, 4 deti), preplatili 330 eur na Nifty testy (prenatálne testovanie), ktoré stojí 480 eur. Možno niekomu táto info pomôže. Ja som ani netušila že niečo také tam je, teda že sa dá preplatiť. Môj gynekolog mi o tom povedal že nech skusim uvidím...a uvidela som... Žiadosť som dala cca 30 dní po úkone (čiže asi to už v poisťovni mali zaevidované aj od Mudr.) s tým že som myslela že to neprejde pretože nemám absolovanú preventívku u praktic. lekára.... Na druhý deň prišiel mail, že mi žiadosť schválili a cca 7 dní tvalo a mám peniaze na účte.

lucialux999
3. jan 2023

@tera123 zdravím Vas. Prosim pekne a nemuseli ste mat indikáciu napr. Ze zly usg bol? Lebo tak to čítam v podmienkach? A da sa spätne teda? Nifty ste si objednala sama alebo lekár? Dakujem

tera123
3. jan 2023

@lucialux999 nevimaké podmienky sú teraz ale nebola žiadna indikácia na to . Viem je zena má mať nad 35 rokov aby to schválili. Usg sa robí v neskoršom týždni.(ja som prišla do poradne cca 11tt lekár odobrali krv pre ktorú prišiel kuriér a odviezol na letisko do Viedne...o 5 dní volal môj muxr. aké sú výsledky) určite s dá spatne žiadať, ja som tak urobila ..ja som dala žiadosť po mesiaci od odberu

seahorse27
3. jan 2023

Ak mate v penazenle zdravia spravenu skupinu spolu s detmi, preplatia kazdemu 100€. Mne preplatili okolo 75€ zubara cca do mesiaca, dcera teraz caka uz vyse mesiaca na preplatenie 45€ - tiez zubar. Manzel je samostatne bez skupiny, tak tam je max. vyska na preplatenie 30€, preplatili mu zubara tiez do mesiaca.