Poisťovňa v poisťovni Dôvera - za a proti

213simoniatko
30. júl 2020

Ahojte, chcela som sa opýtať tých ,ktorí sú poistení v Dôvere (prípadne Union), odporúčate alebo skôr nie ? mám VšZP a rozmýšľam nad zmenou

masha185
30. júl 2020

Ja som v Dôvere a zatiaľ som problém nemala 🙂 v celku som spokojná....len rozdiel, čo som mala možnosť pocítiť, že keď som bola dlžník na VšZP tak som mohla ísť normálne k lekárovi a keď sa mi stalo, že som bola dlžník v Dôvere, hneď ma dali na zoznam neplatičov a lekári ma odmietali vyšetriť, pokiaľ nešlo o život ohrozujúci stav.

veronikaa006
30. júl 2020

@213simoniatko ja som prešla do dôvery kvôli tomu že ti preplatia za úkony u zubára v prvom roku 50 eur a v ďalších 100 eur.

fomelka
30. júl 2020

@213simoniatko Ten príspevok na zuby je fajn a hlavne čo som počula tak tieto ostatné poisťovne majú menší problém s tým aby preplácali aj nejaké nie úplne bežné lieky a liečby

veronikaa006
30. júl 2020

@fomelka mne poisťovna Dovera všetko preplatila. Nemala som žiadny problém. A to som mala predpísané aj také lieky kde je doplatok poisťovne 100eur a v pohode.

kikulienkadd
30. júl 2020

Ahoj,spýtaj sa svojho lekára. Mne odporúčila dr všzp, práve pre to,že keď treba nejakú drahšiu liečbu alebo vyšetrenie, tu nie je problém.

objednavkymm77
30. júl 2020

@213simoniatko Ja ti odporúcam zp. Dovera

tslobik
30. júl 2020

Ja sa tiež neviem rozhodnúť. Keď som bola v Dôvere, mala som neskutočný problém u zubárov. Odmietla ma skoro ako tehotnú vyšetriť endokrinoligička - potom si to rozmyslela. Teraz som vo VŠZP - zase mi nepreplácajú raz ročne sono prsn. v rámci preventívnej prehliadky - musím si platiť. Tak už naozaj neviem.

katkaba1
30. júl 2020

Ja som v Dôvere, aj deti som dala ale od septembra prechádzam asi do VŠZP. Zatial snáď každý lekár krútil očami keď som povedala, že som v Dôvere, aj v lekárni (mimo Dr.Max) mi už pár x povedali, že najviac problémov im robi práve Dôvera.

tslobik
30. júl 2020

@katkaba1 Tak myslíš, že mám ostať vo VŠZP? Teraz som problémy zatiaľ nemala, len s tým plateným sono v rámci preventívky.

katkaba1
30. júl 2020

@tslobik ťažko povedať, vieš, ono kým nemáš problem tak každa poistovňa je dobrá. Napr. boli sme na IVF..všzp preplaca automaticky, Dôveru musiš žiadať a nemusi schvaliť. Mne 1.žiadosť zapatrošili a hrozilo, že zmeškam už nastavený cyklus..museli posielať znova. Tiež operacie čo som počula vraj všzp prepláca aj nad rámec a bez problémov.. Ozaj ťažko povedať. Ja vyskúšam všzp, zdrav.problemy nemám ale kôli lekarom chcem skúsiť. Veď zmeniť sa dá aj po roku ak nebude vyhovovať.

ovaaa
30. júl 2020

Sme v Dovere uz x rokov, zatial ziaden problem ci uz osetrenie alebo preplatkami za lieky.Uvidim ako so zubami, ziadost mam uz poslanu 🙂.

basska_b
30. júl 2020

Kamarátka aj moja babka mali problém s preplatením zákrokov s Dôverou...

nelca0510
30. júl 2020

Ja som v Dôvere už 3 rok a nemenila by som. Veľká spokojnosť za mňa.

dajana1983
30. júl 2020

Moja svokra mala dôveru,mala rakovinu tak v nemocnici bola častejšie než doma,vždy bol problém na príjme že musela chudák ležať dva dni na inom oddelení než ju šupli tam kde patrí,vraj lebo to dôvera nepreplacala,nič bližšie neviem,nevypytovala som sa ale vždy to bolo takto komplikovane🤷zasa keď mala zákrok ,nečakala na schválenie dlho,tak ťažko povedať
... aj ja mám VšZP a nesťažujem si zatim,tiež som ešte bohvieaké ťažkosti zdravotné nemala chvalabohu aby som posúdila,tak neviem no.Ale pri každej prkotine v lekárni sa už dopláca .

ppavek
31. júl 2020

@213simoniatko Ahoj ja mám poisťovňu dôveru a som veľmi spokojná

gabka11
3. aug 2020

Dôvera nie. Mala som problém s dcérou, nechceli jej schváliť operáciu. Sme v Unione, tam je teraz aj ten príspevok na zuby

objednavkymm77
3. aug 2020

@gabka11 príspevok je aj v Dôvere

ejkam
14. aug 2020

@katkaba1 všzp ma teraz nový zaujímavý produkt peňaženka zdravia

egonkra
18. feb 2024

@veronikaa006 Preplatia ale iba smiešnych 25 eur na jeden výkon. Dnes jedna plomba stojí od tridsať do 50 eur a ten rozdiel si zacvakáte z vlastného vrecka. Union kde som práve preto z Dôvery odišla dá na jeden výkon aj celý ročný benefit sto eur. Plus 50 eur na dentálnu hygienu.

candii
18. feb 2024

Ja som od začiatku vo VZP a nemám problém. Mám peňaženku maxi, preplatia mi zuby do 120€ .. žiadny problém.