Potrebuje syn súhlas rodičov na vycestovanie so starými rodičmi?

cukrinka004
17. jún 2014

Ahojte dievčatá, prosím, pomôžte mi...potrebujem vedieť či môj syn potrebuje okrem vlastného pasu aj nejaké iné tlačivo alebo súhlas jeho otca či mami, že môže vycestovať so starými rodičmi...ďakujem za odpovede 🙂

klemca
17. jún 2014

Je dobré overiť si na zastupiteľskom úrade štátu, ktorý chcete navštíviť, či okrem cestovného dokladu bude potrebný aj písomný súhlas rodičov (zákonného zástupcu) a v akej forme a jazyku.
Spýtať sa treba aj na to, či podpis musí byť overený notárom, alebo postačí jednoduchý súhlas rodiča (zákonného zástupcu).

sissy27
17. jún 2014

podľa toho kam... najlepšie overiť si na ambasáde tej ktorej krajiny, ale určite je lepšie mať ten papier "zbytočne" ako mať opletačky...

bubelko
17. jún 2014

potrebuje. synovec takto cestoval s mojim otcom k nam, a sestra musela napisat suhlas, nechat potvrdit u notara, ze dieta moze cestovat so starym otcom k tete. pisala to v anglictine a nemcine.

mahasias
17. jún 2014

Ak ide dietatko so starymi rodicmi do EU, treba pisomny suhlas rodicov s anglickym prekladom overeny notarom. Ak idete mimo Eu, nevyzaduje sa .. pokial si dobre pamatam :D

janka2501
18. jún 2014

ja som len oznamila otcovi malej, ze ide s babkou a dedkom na dovolenku, mala svoj pas, to som si zistovala u mojej pravnicky, a stacilo to... boli sice len v Taliansku... nic ine nepotrebovala...