Potrebujú deti pas do Maďarska?

marikaema
29. máj 2015

Ahojte chcem sa opytat potrebuju deti pas ak maju menej ako 4 roky obaja do Madarska? Dakujem

emuskaaa
29. máj 2015

@marikaema ano potrebuje bude ti plati iba dva roky 🙂

marikaema
autor
29. máj 2015

Cize bez pasu ani nahodou tam ist ze?

emuskaaa
29. máj 2015

Ani nahodou neprejdes kontroluju ak by si nemala tak ta mozu zadrzat ☹

marikaema
autor
29. máj 2015

Dakujem

emuskaaa
29. máj 2015

Nemas zaco 😉 Ja som tak musela robit pas malej jak mala este len 3_4 mesiace :-/

katy1979
29. máj 2015

Deti vzdy a vsade potrebuju pas. Tyka sa to aj krajin eu aj ceskej republiky

simca06022011
29. máj 2015

No ako vravia, kazde dieta musi mat pri cestovani pas, ci je to EU alebo nie. Ale fakt je ze za 4 roky sme v HU nemali pas kontrolovani ani raz (pas mame, ale nie raz sa podarilo, ze ostal doma :D, aj teraz som hned zamrzla, lebo som ho malej nezabalila a isla s ockom na vylet. Porazi ma.). A to sme tam takmer kazde dva tyzdne, jazdieme kade tade... ani v hoteloch, co som bola prekvapena, uz vobec nie strasiaky typu vytahovat pas pri kontrole policajtmi na ceste. V takom Talianksu sme malej pas na recepcii normlne pri ubytovavani davali... ale v HU nic :D Neviem cim to je :P

monika918
29. máj 2015

@marikaema sestra tu bola z malou z česka a nepotrebovala pas

katy1979
29. máj 2015

@monika918 cesi mozu mat ine zakony. U nich mozno existuje zapisanie v pase. Ak tu bola iba na svoj obciansky tak malu mala nacierno. Urcite zakony treba poznat. Deti jednoducho pas potrebuju, kedze nemaju iny doklad totoznosti. Pas pre dieta do 5 rokov stoji 8 eur. Nie je to ziadna ruinujuca polozka

yanni
29. máj 2015

V ramci EU neexistuju ine zakony (ani v Cechach @katy1979). V celej EU je uz par rokov pasova povinnost aj pre deti. Deti sa uz nedaju zapisat do pasu rodicov a ti, co maju este platne pasy so zapisanymi detmi, tak ten zapis je neplatny. O svete ani nehovorim. Cize, jedno kam v ramci EU cestujete, je potrebny pas pre kazdeho, aj babätko. Ja by som to neriskovala. Je jedno ci je to HU, IT ci DE....My zijeme v DE a cestujeme velmi vela. Este nikdy nas nekontrolovali. Ale neriskovala by som to. 1000 krat sa nic nemusi stat a staci raz a budu vas natahovat. Clovek nikdy nevie. My mame tri deti, v juli cakame 4. a aj tomu najmladsiemu budem hned vybavovat pas. V septembri sa chystame na SK a v auguste su prazdniny, tak urcite zase spontanne niekde pojdeme, do Rakuska do hor, kedze to nemame daleko, alebo alebo.
A zase, ten poplatok nie je az taky vysoky. Tu v DE sa plati 13 €, pas plati 6 rokov a da sa este predlzit. To stoji potom 6 €. Takze ja by som ani nevymyslala, ci dat alebo nedat dietatu urobit pas.

simca06022011
29. máj 2015

@monika918 nie ona ho nepotrebuje, ale potrebuju ho policajti ak sa rozhodnu dieta skontrolovat ;) jasne ze ju cez hranice nik nekontroluje, ale nieco sa moze stat a neviem ako budete preukazovat koho je to dieta, kto to vlastne je... a pod. 🙂

katrinka8
29. máj 2015

Ak by Vás chytili bez pasu na hranici (môže byť námatková kontrola), nepustili by Vás do Maďarska. To je ten lepší prípad. Ak by Vás bez pasu chytili už v Maďarsku, museli by ste na našu ambasádu a tam vybavovať náhadný doklad, samozrejme všetko na vlastné náklady, plus zrejme pokuta a vyšetrovanie... čiže nič príjemné. Neoplatí sa riskovať.

ivet1371
1. jún 2015

To je ako keby aj dospelý išiel do zahraničia bez občianskeho 😉

giapetko
2. aug 2015

Ahojte kocky.davala som malemu robit pas,no este mi neprisiel.ideme vsak do ciech.ake mate skusenosti?beriem so sebou ziadost,co mam s policie,ze som davala robit pas,rodny list,zdrav.kartu.volala som znamemu policajtovi amax nam hrozi 500 ces.korun pokuta.

jasminet
2. aug 2015

@giapetko na ziadosti o pas, rodnom liste, zdravotnej karte nie je ziadna fotka dietata.....ako dokazes, ze tie papiere patria prave tomu dietatu co s tebou cestuje?
hrozi ti, ze ti zadrzia dieta a poslu ta vybavovat na velvyslanectvo do prahy, ale tam neviem co by si vyriesila, kedze original pas nemate, tam by ti mohli pomoct maximalne tak kopiu pasu ziskat.... a znamemu policajtovi by som az tak neverila - mozno natrafis na dobreho ceskeho policajta, co len mavne rukou a pusti vas, mozno na takeho, co neustupi a bude sa riadit zakonmi... je na tebe ci budes riskovat

henikav
2. aug 2015

@giapetko neriskovala by som to, ta pokuta je to najmenej, aby ti neodobrali dieta na cas kym sa vratis s dokladmi, to by bola ina trauma. Da sa vybavit docasny pas, ktory plati len 30 dni, je to len taky zlozeny papier, neviem kolko stoji na sk, cez ambasadu ak sa dobre pamatam okolo 25€ len neviem ci ti ho vydaju v pripade ze ste poziadali o normalny pas a ze ste v cakacej lehote. No ale ziadala by som riesenie od policie pokial nedodrzali dohodnutu dodaciu lehotu. ved su moznosti do 48 hodin, 10 dni ci 30 dni, ak ju nedodrzali, mozno by ti mohli ten nahradny cestovny doklad vydat aj zdarma

vulka
2. aug 2015

@giapetko Tie spomínane doklady sú ti všetky nanič. Kamoška sa s nimi nedostala ani cez hranicu. Policajti čosi kontrolovali a rovno ich vrátili domov.

ivet1371
2. aug 2015

Presne ako píšu kočky vyžšie to čo beries je ti na nić.ale je to tvoja vec.mne by tie nervy nestáli za to