Prepadnutá platnosť občianskeho preukazu

7. feb 2021

V piatok keď som sa bola testovať som si všimla, že mám prepadnutý OP. Platnosť mi skončila už 29.9.2020. Viem mala som si to všimnúť skôr. Je to moja nezodpovednosť. Testovať sa chodím pravidelne už od októbra, vždy predkladám op a tiež si to doteraz nik nevšimol. Chcem sa opýtať aká pokuta mi reálne hrozí. Oficiálne do 150€. Našla som pár článkov kde sa písalo, že platí do skončenia mimoriadnej situácie. Zajtra si zavolám na klientské centrum a objednám sa, aby som si vybavila nový.. Nájde sa tu niekto kto mal v poslednej dobe prepadnutý op a dostal pokutu?

nika82
7. feb 2021

v mim situaci sa platnost predlzuje o 3-4 mesiace tak nejako sa pise , ale su policajti co ho v pohode vystavia

mata1001
7. feb 2021

Pokutu nedostanes, neboj. Zober si rodny list alebo platny pas.

11mirka22
7. feb 2021

Nedostaneš pokutu, platnosť op je predĺžená do skončenia núdzového stavu. Normálne ti platí aj pri vybavovaní úradných záležitostí, v banke, na pošte a podobne. Vybavíš nový bez pokuty.

malinka158
7. feb 2021

Ja som si minuly rok vybavovala obcianku, moja nebola platna nieco vyse roka. Pokutu som nedostala, pani pri vybavovani si to zrejme ani nevsimla