Problém so zápisom mena na matrike

tinnka0506
15. aug 2022

Prosim Vás,nájde sa tu maminka ,ktorá dala svojej dcérke meno Arya??? Chcela by som sa opýtať či tak isto mala problém na matrike so zápisom.Dnes som totiž bola na matrike vybavovať potvrdenie o otcovstva aby dcérka mala rovno jeho priezvisko a bola tam veľmi "ochotná" pani,ktorá mala problem vyhľadať pôvod mena Arya na nete aj keď som jej jasné vysvetlila že koreň tohto mena persky a hinduisticky pôvod ... Vie mi tu prosím niekto poradiť ako to vybaviť ???Milá pani ma poslala totižto na BA veľvyslanectvo aby s si z vybavila potvrdenie o tomto mene.Isto sa budem trepať 6 dní pred plánovanou sekciou z Lučenca do BA kvôli tomuto 🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️😤😤🙄 Za každú odpoveď vopred ďakujem🙏🏾

anavixy
15. aug 2022

Tak to je fakt mila pani 🤯 v dnesnej dobe ked je to dost popularne meno taketo caviky… ja som prave bola v tom ze im pripadne staci ukazat ze to meno existuje niekde z netu.. moja dcera sa vola Zosia, co verim ze nikdy nepoculi ,ako vacsina ludi, a uplne bez reci mi dali rodny list… pani na matrike musi byt velmi nestastna v zivote 😄 robi tam len ta jedna? Ze by ste skusili inokedy 🙄

paciko9
15. aug 2022

@tinnka0506 neviem ako inde. Ale my ked sme riesili matriku aby malá mala priezvisko po otcovi. Tak sa na meno nepytali boli tam nase udaje plus , ze dieta bude pouzivat otcove priezvisko.

pininka1
15. aug 2022

Ano moja kamoska s tym mala problem, pritom meno malo dieta po otcovi albanskeho povodu. Nakoniec tam jej mama urobila.cirkus, ci takto obracaju aj nasich spoluobcanov pri menach ako Winetou a pod. Tak jej ho zapisala

lenvam
15. aug 2022

@tinnka0506 tak ako píše paciko9 dávali sme naše údaje a ze dieťa bude priezviskom po otcovi keďže sme nechceli vedieť pohlavie

letfenixa
15. aug 2022

@tinnka0506 súhlas s vyšším, na matrike sme zapisovali otcovstvo a priezvisko, krstné meno až v pôrodnici.

ibrunova
15. aug 2022

@paciko9 kedysi sme aj my dávali len priezvisko, teraz sa musí nahlásiť aj meno.

paciko9
15. aug 2022

@ibrunova my dva roky dozadu. Tak netusim, skade zase toto vytiahli🤔

tinnka0506
autor
15. aug 2022

@pininka1 presne toto ajma v tom momente napadlo ,že keď sa rozhodnu spoluobčania obrátiť svojich potomkov menom Versace,Armani,Sandokan a podobne či vtedy tiež robia takéto caviky,ale v tej miestnosti bolo neskutočne teplo ,dusno nevládala som už ani dýchať tak som ju zakrikla že teraz nech už kašle nato,nech vytlačí potvrdenie len o priezvisku a zvyšok si dovybavujem po narodení 🤷🏾‍♀️😁 Už som to tam nedávala ani psychicky ani fyzicky🤣

tinnka0506
autor
15. aug 2022

Žienky veľmi pekne dakuj za každú odpoveď,tiež e to vybavili nakoniec zatiaľ len potvrdením o priezvisku a zvyšok doriesim po pôrode ...Dufam len,že nenatrafim na tú istú pani lebo po pôrode za seba nerucim🤷🏾‍♀️

miami2010
15. aug 2022

@tinnka0506 dobry den, kazda matrika moze zapisat krstne meno ak existuje v medzinarodnom vyhladavaci ako je www.babynames.com a www.babycenter.com . Na druhej uveodenej meno Arya existuje ako dievcenske, to postacuje a mali by ho bez problemov zapisat. U nas na matrike to tak funguje. Ak by ani v jednom ho nevyhladalo, az vtedy musiamrodicia prinest potvrdenie ze dane meno existuje, a to najcastejsie z ambasady.

miami2010
15. aug 2022

Odkazte ich teda na tu stranku

marianarem
15. aug 2022

@tinnka0506 Dnes sa uz da vela veci vybavit elektronicky. Neda sa ambasada oslovit mailom? Mozno by to stacilo, ak inde staci aj internetova stranka ako dokaz.

tinnka0506
autor
15. aug 2022

@miami2010 patrí Vám moja veeelmi veľká vrelá vďaka🙏🏾🙏🏾🙏🏾 moc ste mi pomohli ,pri najbližšom vybavovaní ich nasmerujem na túto stránku .Dúfam ,že to na druhý pokus klapne ☺️

andrejka1974
15. aug 2022

@tinnka0506 jednoducho si to ty nájdi na internete a vytlac si to že také meno existuje ja som takto dala meno dcérke Sindy a Riana Sindy je staršia a našli sme to na internete aj v tejto forme a jednoducho zapísali a to bolo skoro pred 14 rokmi čiže už vtedy sa dalo skús a vermi pochopíš

svetlonos
15. aug 2022

Uplne mimo otazky ale meno ste vybrali nadherne 😃

larazivago
16. aug 2022

@tinnka0506 asi nie je fanúšicka GOT 😃