Rodičovská dovolenka a PN - kam zaniesť "maródku"?

kakona
11. jan 2010

ahojte mamičky, dnes nám dala p. doktorka návrh na vypísanie PN, kvoly mojim ťažkostiam, som mamička na materskej dovolenke, ktorej končí dovolenka 29 januára, príspevok som poberala z uradu práce, cchem sa spýtať kde mám zaniesť marodku? Na socilanu poisťovňu alebo na urad práce? Dakujem za odpoved...

kisska
11. jan 2010

kakona - nevidim nejaky zmysel v PNke pocas materskej, kedze aj tak nepracujes. Jedine, ze by si bola hospitalizovana.
Jaaaaj ale teraz pozeram na vek maleho - zrejme si na Rodicovskej dovolenke a nie na materskej. Papiere by si mala mat zrejme dvojmo - aj pre UPSVaR aby vedeli, ze ti maju pozastavit RP (aj ked pojde len o formalitu, kedze narok na RP splnas od zaciatku mesiaca doteraz)a aj pre SP aby ti vyplatili nemocenske a ukoncenie PNky tiez.

kakona
autor
11. jan 2010

mám mať dvojmo tu lekársku správu? Ja som z toho magor....ale čistý...

simona55
12. jan 2010

ani ja nechapem,ani nerozumiem ktomu,preco by si sa mala dat vypisat ked aj tak si doma z dietatkom? alebo pojdes do nemocky? este taketo som nepocula.ale dobre je vedet aj toto. 🙂

kisska
12. jan 2010

simona - no minimalne kvoli PNke, ktora ti vychadza v rovnakej vyske ako si mala matersku. A ked si na RP, tak to je niekedy zaujimava suma...
kakona nie lekarsku spravu, ale ziadost o PNku - lekar by ti mohol vediet povedat ktoru kam treba dat. Dolezity bude hlavne papier pre socialku a na UPSVaR by mozno stacila len kopia. Skus poslat IP gape, ta urcite bude vediet.

nika2007
12. jan 2010

pride gapa a poradi ti ,vydrz 😉

kakona
autor
12. jan 2010

baby dakujem ja som s týchto paragrafov magor...to nie je normálne...a potom maj deti...

snezka11
12. jan 2010

kakona
papier ti staci zaniest na SP na vyplatu davok. RP ti nepozastavia pretoze to su dve rozlisne davky.
Tak sa tes na PN a RP.

kakona
autor
12. jan 2010

no tak už som teda z toho dobrý magor...ale dakujem,.....

kakona
autor
13. jan 2010

baby a a RP sa vypláca za aktuálny mesiac, alebo mesiac pozadu? Dakujem za odpoved, ja už som s tých papierov naozaj magor...

snezka11
13. jan 2010

mesiac pozadu

kakona
autor
14. jan 2010

dakujem...

janetty
16. jan 2010

kakona, pozerám, že tvoj chlapček bude mať skoro 3 roky. Takže ti pravdepodobne končí RP, či si to chceš predlžiť na 5 rokov? Marodku, čo ti da doktor, treba odniesť zamestnavateľovi a on to už pošle na sociálne. Ak nie si v pracovnom pomere, treba to zaniesť, alebo poslať na sociálne. /môj názor/

andrea0903
30. jún 2010

Moze mi tu niekto poradit? som na predlzenej RP do buduceho roku ale teraz som tehotna a moje tehotenstvo je rizikove je mozne sa dat napisat na PN?

sadka01
12. júl 2010

Ahojte. Aj ja prosim o radu. 16.7. mi zacina rodicovska dovolenka a pravdepodobne ma caka aj operacia chrbtice. Platim si aj dobrovolne nemocenske poistenie (od r.2005). Je mozne poberat RD a PN zaroven, alebo je potrebne RD prerusit? Dakujem.

gapa
12. júl 2010

@sadka01
takže ak požiadaš o rodič.príspevok od 16.7., tak sa na teba vzťahuje teraz účinný zákon o rodič.príspevku. TAkže ak by ti začala PN najskôr 17.7. (nie skôr) a nemocenské z DNP by si poberala napr. do 10.9.2010, tak musíš oznámiť poberanie nemocenského do 8dní a nárok na rodič.príspevok by si mala za 7/2010 (jeden den si splnila všekty podmieny, že si nepoberala ani materské a ani nem.dávku) ale nemala by si nárok za 8/2010 , lebo si celý mesiac poberala nem.dávky. Za 9/2010 by si nárok na RP už zase mala, lebo si nepoberala nem. celý kal. mesiac.

sadka01
12. júl 2010

Dakujem za rychlu odpoved.

emjee
4. mar 2011

obnovujem temu - mm je od augusta 2010 s M. na rodicovskej, predtym normalne pracoval; teraz je mm od nedele v nemocnici a mne az dnes napadlo, ci by sme nemali zahlasit PNku - ak ano kam? @gapa vies mi poradit?

gapa
4. mar 2011

@emjee
ak tvojmu manž. netrvá žiane nem. poistenie (nie je dobrov. nem.poistený) a v zamestnaní predpokladám čerpe RD, tak nepotrebuje vznik PN nikomu hlásiť.
Aj počas jeho pobytu v nemocnici môže byť nadalej dôch.poistený ako osoba riadne sa star. o dieťa do 6rokov, čo predpokladám má podanú prihlášku.

emjee
5. mar 2011

@gapa vdaka, nie nie je dobrovolne nemocensky poisteny a ano v socialnej poistovni sa v auguste prihlasil ako osoba na rd

garicka
21. aug 2011

ahojte, som na RP a po operácii som aj na PN. pár dní pred ukončením pracovného pomeru som musela ísť na rizikové, takže nie som zahlásená na úrade práce (tam mi kázali ísť až po skončení MD). treba mi niesť niekam papiere okrem SP, alebo stačí ak ich ich pošle môj doki na SP?

erina11
15. dec 2011

@gapa ahoj, vies super poradit tak ta prosim porad aj mne. Som na RP a ochorela som....bezna chrypka.... oplati sa mi ist na PN? respektive mozem poberat PN aj RP sucasne? ......mam pozastavenu zivnost a platila som si dobrovolne nemocenske. Dakujem

eunomia
8. feb 2012

@erina11 Dobry den, mozem sa spytat, ci vam niekto poradil a ako? Dakujem

erina11
8. feb 2012

@eunomia ahoj, nie neporadil ☹

nahsil
29. jan 2013

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Pravdepodobne budem vypísaná na PN a 9 febr. mi končí MD. Je lepšie sa dať vypísať ešte počas MD alebo až keď budem na príspevku? Pred materskou som pracovala, takže neviem z čoho sa bude tá PN vypočítavať.Ďakujem