Rodný list novorodenca

zuzinkazuzu
30. mar 2015

dobry den chcem sa opytat, narodil sa mi syncek a dnes nas prepustili z nemocnice, chcela som vybrat rodny list maleho z matriky a nedali mi ho ze len otec moze! Sme zobraty aj sobasny list som mala u seba a ze potrebuju potvrdenie od manzela ze uznava meno dietata. Toto nechapem nie je to blbost? Ved to musia tí co nie su svoji nie? Manzel robi v luxembursku a pride az o 2tyz, dovtedy nebudem mat rodny list? Neviem takto nic vybavit

liz_lemon
30. mar 2015

@zuzinkazuzu ked ste zosobaseni, tak mozete obaja, ti ktori nie su, tak ho vydaju len matke, ak otec neurobil vyhlasenie o otcovstve
napis/volaj veducej matriky, co to ma znamenat

monicm
30. mar 2015

@zuzinkazuzu vyzerá to tak,že majú pravdu,toto som našla na nete : https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zi...

mojong
30. mar 2015

urcite ich posli do teplych krajin, je to somarina, joj neznasam urady grrrrrrr, na sobasnom liste tusim je rovno napisane ze sa zhodujete ze priezvisko bude spolocne a ak aj nie tam pri sobasi sa podpisuje ten papier kde to je a meno predsa je vasa vec, a keby ste ho aj chceli zmenit kasiruju na tom jedine oni......rodny list musia vydat aj tebe ved si matka.......by som ich kopla....... 😠

mojong
30. mar 2015

@monicm juj tak tymto oficialnym ma nasrdili este viac,......ale teda asi to tak bude,.......nikdy to neulahcuju....

monicm
30. mar 2015

@mojong no tu nejde o priezvisko,ale o meno dieťaťa,hold,asi sa tak chránia pred tým,že síce sa rodičia dohodnú na nejakom mene,ale matka to potom v pôrodnici zmení a otcovi sa to nepáči.možno byrokracia,ale asi to nebolo len tak pre srandu skomplikované,hoci jeden nikdy nevie,úradníci sa občas nudia 😉

liz_lemon
30. mar 2015

@monicm
@mojong
podla mna je to blbost, lebo tam pisu, ze ak je zena slobodna matka, musi si RL vyzdvihnut sama, pritom ja som ten pripad, a RL bol zobrat moj priatel, takze v manzelstve je to hadam jedno, kto pride

monciky
30. mar 2015

@zuzinkazuzu
no tak my sme boli na matrike s manzelom, lebo nechcel ist sam a dostal podpisat papier, ze suhlasi nielen s priezviskom ale aj s menom a ze vsetky udaje na rodnom liste dietata su pravdive, nakolko som ich nahlasovala ja po porode v nemocnici a protokol aj podpisala, ale jeho podpis chybal, to podpisal dodatocneon na matrike, kedze nemocnica tie papiere tam poslala....

monicm
30. mar 2015

@liz_lemon ja som len dala link na článok,kde sa o tom píše a má to pre mňa hlavu aj pätu,možno sa to zdá šibnuté,byrokratické,alebo neviem aké,ale chápem to,zároveň chápem mamičku,že jej to komplikuje život.

monicm
30. mar 2015

@liz_lemon a to že mu ho u teba vydali je asi v tom,že ak by mal splnomocnenie,tak by mu ho vydali tak či tak.tu ide len o to,že ste narazili na ľudí,ktorí obišli pravidlá,dotyčná mamička nie a chcú sa držať toho,čo majú stanovené

evittam
30. mar 2015

Presne,je to pekna kravina. Ten RL ti musia vydat. My nie sme manzelia, pred pôrodom sme podpisali vyhlasenie o priezvisku dietata-po partnerovi,nikoho nezaujimalo meno a RL potom vydali partnerovi,ale bolo nam povedane,ze je to jedno kto z nas ho vyzdvihne. Napr.pri starsom synovi sme menili priezvisko az po narodeni a RL by vydali len mne. Pri manzeloch je to jedno. To zase chce byt len "tetuska" na matrike za dôlezitu.

eaka
30. mar 2015

Mna by zaujimalo ci by ak potrebovali vsade aj podpis matky ci suhlasi.. Ci to len oteckov treba tak strasne chranit

liz_lemon
30. mar 2015

@monicm vydali nam to 2x, takze nikto nic neobchadzal, stacilo, ze sme mali papier o uznani otcovstva z matriky, pri manzeloch, na to sluzi sobasny list

eaka
31. mar 2015

Podla mna je to prachsprosta buzeracia, ako manzelia mate obaja pravo vyzdvihovat rodny list vlastnych deti

tatiana1985
31. mar 2015

@zuzinkazuzu mne tiez nechceli dat rodny list ked som pon prisla...manzel bol vtedy mesiac v nemecku, normlane som musela s deckom mesiac bez rodneho listu chodit !!! cize nevybavila som poistovnu,urady, pridavky, nic 😠 😠 😠

havana_frost
31. mar 2015

@zuzinkazuzu Je to tak, tam ide o súhlas otca dieťaťa s prvým menom dieťaťa.